V sobotním odpoledni přivítali loděničtí fotbalisté na Jánské druhý celek tabulky ze Sedlčan. Diváci viděli utkání dvou rozdílných poločasů. V 1. poločase, po nejlepším výkonu podzimu, bylo dvoubrankové manko hostí ještě hodně lichotivé, tak po přestávce to byl především boj deseti statečných o uhájení vedení. To se nakonec podařilo a domácí celek se mohl poprvé na podzim radovat se zisku všech bodů.

Překvapivě od úvodní minuty diktoval hru poslední celek tabulky. Už ve 3´ prošel po levé straně do pok. území Šmíd. Přihrávkou podél branky našel nabíhajícího Šolce, bezmocného brankáře zastoupil u tyče jeho obránce a střelu loděnického hráče do branky nepustil. Hosté v 8´ sice po dlouhé přihrávce vyzkoušeli pozornost Mišky střelou P. Chlastáka, ale to bylo na dlouhou dobu vše a rušno bylo pouze před hostující brankou. Ve 12´musel Dřevojan vyrazit na roh prudkou střelu Majera z úhlu. Z rozehraného rohu se míč dostal k Šolcovi a jeho přízemní střela z hranice šestnáctky těsně minula cíl. V 16´se opět vyznamenal brankář hostí, když po pohledné akci trojice Majer, Šolc, Mráz, vytlačil prudkou střelu Mráze mířící pod břevno na roh. V 19´, po dlouhé době hrající Paleček, udělal z hráčů soupeře slalomové tyče, na hranici pok. území předložil míč Novákovi, který mířil metr nad břevno. O chvilku později postupoval opět Novák sám na Dřevojana, ten jeho pokus vyrazil a dobíhající Křížek nedokázal z 5m usměrnit poskakující míč do prázdné branky. Ve 23´ Kovač krásným dlouhým pasem našel nabíhajícího Nováka, a ten i tentokrát branku minul. Zaslouženého vedení se domácí diváci dočkali ve 26´, kdy Mráz z PVK od postranní čáry našel před brankou nabíhajícího Šmída, který z několika kroků nedal prudkou hlavičkou brankáři šanci 1:0. Ještě lépe bylo ve 30´, kdy Šmíd další průnik po levé straně zakončil přesnou přihrávkou na Nováka, který konečně protrhl střeleckou smůlu a konečně rozvlnil síť 2:0.  O dvě minuty později si Novák zpracoval míč na „desítce“ a jeho prudká střela z otočky proletěla kousek nad břevnem. Jasný vývoj utkání skončil ve 42´, kdy se domácí obránci nedohodli, kdo půjde hlavičkovat centr soupeře, míč před šestnáctkou si pěkně zpracoval kapitán Sedlčan M. Chlasták a metr před pok. územím jej poslal k zemi Novák. Rozhodčí Tobiška, který by si obhájil žluté i červené řešení si bohužel pro domácí celek vybral druhé řešení. K nařízenému PVK se postavil Pešek a jeho tečovanou střelu výborným zákrokem zneškodnil brankář Miška.

Před domácím celkem bylo druhé dlouhé oslabení na podzim. Hned po přestávce si naběhl za obranu Křížek, ale zblízka neprostřelil vybíhajícího brankáře a odražený míč poslal tísněný Miška nad hostující branku. V 54´poslal Herejt dlouhý pas až na hranici hostující šestnáctky, hostující stoper jej posunul hlavou za sebe a míč přeletěl bezmocného brankáře a skončil na břevně a odrazil se na roh. Až v 57´se pokusil o nebezpečnou střelu ze střední vzdálenosti střídající Krůta, ale jen těsně minul branku. V 66´ byli hosté blízko návratu do zápasu, když brankář Miška na hranici pok. území neudržel míč, ten získal P. Chlasták a jeho střelu do prázdné branky dokázal Herejt vykopnout na roh. Zelenobílí přežili i „závar“ po následném rohovém kopu. Loděničtí fotbalisté udrželi čisté konto až do 84´, kdy po souboji před půlicí čarou získal míč Sirotek, unikl domácí obraně a přízemní střelou prostřelil Mišku 2:1. Vyrovnání však už zelenobílí nedopustili, ubránili i pětiminutové nastavení a poprvé na podzim se mohli radovat ze zisku všech bodů.

Další obtížná zkouška čeká loděnické hráče v sobotu na hřišti Tochovic, které posílili navíc dva exligoví hráči z Příbrami Huňa a Jendrušák.

AFK LODĚNICE – TATRAN SEDLČANY B       2 : 1  (2 : 0)          hráno 15.10.2016 v 16:00 hod.

Sestavy:

Loděnice:          Miška st.

Paleček  –  Kovač  –  Herejt  –  Majer

Šolc / 90+ Větrovec /  –  Novák  –  Miška ml.  –  Mráz  –  Šmíd / 73´ Vyskočil /

Komárov        –   Zvole          3 : 0     Vodička 2, Srp

Lety                –   Dobříč        5 : 1     Jarolím 3, Turek, Čermák – Petrla

Kosoř              –   Petrovice    2 : 0     Vladyka, Vodecký

Rožmitál         –   Tochovice  1 : 3     Sedláček – J. Ivaník 3

Chlumec         –   Zdice          4 : 2     Ciprian, Šereda, Vostárek, Nový – Krůta, Svoboda

Dušníky          – Březnice     2 : 0     Houdek 2