Oficiální stránky klubu

Číslo účtu:  262200336/0300

V neděli čekala loděnické fotbalisty nejdelší cesta k utkání. V Petrovicích na ně čekal mladý a pohyblivý celek, kde všichni hráči základní sestavy se narodili až po roce 1990 a velmi měkké a těžké hřiště, kde sice nestála voda, ale hráči se místy bořili hodně hluboko.

Trenérovi Tůmovi vypadli na poslední chvíli ze sestavy nemocní F. Pospíšil a Vyskočil, přesto se hrálo v 1. poločase vyrovnané utkání, ale domácí celek si vytvořil větší brankové příležitosti. První šanci a hned velikou měli domácí hráči v 11´, kdy prudký centr O. Štemberka prošel z pravé strany až na zadní tyč, kde volný Paták nedokázal míč ze dvou kroků dorazit do sítě. Brankář Miška mu míč stačil vypíchnout. Na druhé straně hřiště se dostal do zakončení Šmíd, ale jeho rána z 20m mířila asi metr nad břevno. Ve 28´mohly Petrovice opět udeřit, když další centr z pravé strany našel opět na zadní tyči Patáka, jeho prudký volej z několika metrů byl opět nepřesný. Ve 31´ prošla dvojice Šmíd, Mráz, po vzájemné výměně míče, přes polovinu hřiště, bohužel střelu Mráze stačil domácí obránce na poslední chvíli zablokovat. Ve 35´ zastavil únik Křížka Fořt jen za cenu ŽK a střelu Nováka z PVK dokázal Zrůbek vyrazit. Ve 38´, sice nepočetné, za to hodně agresivní publikum, chtělo po rohovém kopu PK, když si Kovač při odkopu nastřelil míč sám do ruky a jen ukázalo, že mu znalost fotbalových norem chybí. Třetí velkou šanci měli domácí hráči ve 41´, kdy rychlonohý střídající Pelikán utekl zelenobílé obraně, ale jeho pokus o přehození Mišky byl hodně nepřesný.

Po přestávce patřila první šance hostům, když Mráz hezky uvolnil Křížka, který prováhal ideální chvíli k zakončení. Nechal se domácím brankářem vytlačit do strany a bylo po šanci. V následujících minutách patřila hra loděnickým fotbalistům a toto období vyvrcholilo v 64´, kdy Šolc ideálně našel v pok. území rozběhnutého Mráze, jeho ránu z 8m zastavila tyč domácí branky. Rozhodující moment zápasu nastal v 69´, kdy kontakt Herejta a domácího kapitána O. Štemberka v rohu pok. území posoudil výborný rozhodčí Žaba jako nedovolený ze strany loděnického hráče a nařídil PK. K jeho zahrávání se postavil sám postižený a přesnou střelou nedal Miškovi šanci 1:0. Ještě hůře bylo v 72´, kdy domácí hráči zahrávali rohový kop, na přetažený centr hostující brankář nedosáhl a neobsazený Mandík poslal snadno míč hlavou do sítě 2:0. Zelenobílí se ještě pokusili utkání zdramatizovat. V 84´ještě domácí brankář vyrazil pokus Herejta na rohový kop, ale další šance už nepřišly, a proto i tentokrát se loděničtí hráči vracejí domů s prázdnou. Na těžkém terénu svedli zelenobílí bitvu, kterou bohužel rozhodly dvě jejich chyby. O první vítězství se pokusí v dalším utkání v sobotu doma na Jánské, ale budou to mít opět hodně těžké. Do Loděnice totiž zavítá letos výborná sedlčanská rezerva, která bude hájit druhou příčku tabulky a spolu s Komárovem je hodně úspěšná i střelecky.

SK PETROVICE – AFK LODĚNICE        2 : 0  (0 : 0)          hráno 9.10.2016 v 16:00 hod.

Sestavy:

Petrovice           Zrůbek

Š. Štemberk  –  Kašpar  –  Fořt

Mašata  –  D. Čipera / 67´ Bronsch / –  T. Čipera  –  J. Mandík

Mandík / 17´ Pelikán – 90´ Bílek / – O. Štemberk  –  Paták / 87´ Talaváňa /

Loděnice:          Miška st.

Šmíd  –  Kovač  – Herejt  –  Majer

Šolc  –  Mráz  –  Miška ml.  –  Novák / 82´ Větrovec /  –  Prokop / 59´ Žižka /

Křížek

Branky: O. Štemberk (PK), Mandík.

Statistika: střely na branku 5:3, mimo 8:4, rohy 8:3, ofsajdy 7:2, ŽK 2:3

Rozhodčí: Žaba  –  Garaja  –  Mrázek  / BN /

 

panerai repliky hodinek