Oficiální stránky klubu

Číslo účtu:  262200336/0300

Do dalšího utkání na domácí půdě nastupovali loděničtí fotbalisté s cílem napravit dojem z nepovedeného duelu na Jánské s Lety. To se nakonec podařilo, vítězství mohlo být i vyšší, na druhé straně svému soupeři sami nabídli dost příležitostí k ohrožení branky.

Utkání začalo náporem domácího celku a už ve 3´ po rohovém kopu hlavičkoval z hranice brankového území Majer pod břevno hostující branky, brankář Dobříše dokázal míč vytlačit na další roh. Odražený míč vracel Herejt před branku, hostující obránce zablokoval centr pouze ke Korabíkovi, který přízemní střelou prostřelil vše 1:0. V 10´ rozehráli domácí hráči PVK na zadní tyč, míč si našel Novotný, ale i jeho prudkou střelu dokázal R. Weber vyrazit přes brankovou konstrukci na další roh. Poté přišly chvíle černobílých. Ve 14´ přetažený centr z pravé strany na zadní tyč, dobíhající hráč však míč netrefil. V 17´ prošel Škodný snadno středem až do pok. území, jeho dva střelecké pokusy Vlasák zastavil, třetí se otřel o tyč a skončil v autu. Poté se utkání zklidnilo, ubylo zajímavých situací, až přišla 30´, kdy zelenobílí podruhé udeřili. Atakovaný Z. Žižka stačil v šestnáctce posunout míč na rozběhnutého Herejta, který se dostal přes obránce a podél vybíhajícího brankáře poslal míč do sítě 2:0. Ve zbývající části hry do přestávky nepřesnosti ve finální fázi neumožnily nebezpečné zakončení.

Už v 52´ měli domácí hráči velkou příležitost na zvýšení náskoku. Novotný nasadil k velkému sólu po pravé straně přes polovinu hřiště až skoro k brankové čáře, aby následně předložil krásný centr na zadní tyč pro nabíhajícího Herejta, bohužel jeho hlavička po „rybičce“ zblízka do prázdné branky nezamířila. Až v 60´opět udeřilo, když únik Křížka zastavil hostující obránce až v pok. území nedovoleným způsobem a rozhodčí nařídil PK. K jeho zahrávání se postavil Herejt a poslal míč nechytatelně do pravé „šibenice“ hostující branky 3:0. V 68´ se dočkali také hostující hráči, když po povedeném úniku po pravé straně přišel centr do pok. území, kde na „desítce“ nepokrytý Chýla poslal přesným volejem míč k pravé tyči domácí branky a Vlasák na míč nedosáhl 3:1. V 78´ nasadil k sólu středem hřiště Z. Žižka, které zakončil prudkou střelou z hranice šestnáctky. Jeho pokus brankář vyrazil na roh a po jeho rozehrání se prosadil na „desítce“ k hlavičce Herejt a míč z jeho hlavy spadl seshora na spojnici břevna a tyče a odrazil se do autu. V 81´ hostující hráč unikl po levé straně Jarolímovi, aby našel na hranici brankového území Šebka, který z otočky však branku netrefil. V 85´ si Vlasák poradil s prudkou střelou Šebka a z protiútoku domácích byl brejk a na jeho konci byl poslán v pok. území Křížek Divišem nedovoleně k zemi, navíc za cenu ŽK, a byl nařízen druhý PK. Zahrávání se znovu ujal Herejt, tentokrát si vybral pravý, dolní roh, ale brankář Weber jeho úmysl přečetl a PK zneškodnil. Diváci na Jánské se přece jenom čtvrté branky dočkali. V 89´se Z. Žižka, na hranici pok. území, zbavil obránce Dobříše a střelou k pravé tyči nedal brankáři šanci 4:1.

Toto vítězství udrželo zelenobílé na čtvrtém místě tabulky. Současnou pohodu budou chtít potvrdit o příštím víkendu, kdy je čeká v neděli odpoledne další okresní derby v Hořovicích. Jejich soupeřem bude místní, mladá a běhavá rezerva.

 

AFK LODĚNICE – MFK DOBŘÍŠ B 4 : 1 (2 : 0)

 

Sestavy:

Loděnice Vlasák

Jarolím – R. Žižka – Majer – Jeřábek

Novotný / 73´ Bartoš ml. / – Hejna – Z. Žižka – Korabík / 73´ Chrapek /

Herejt / 90´ Štětka / – Křížek

Dobříš B R. Weber

Diviš – V. Weber – Horáček – Kozohorský

Čihák – Škodný – Chýla – Havelka

Petrlík – Šebek

 

Branky: Herejt 2 (1x PK), Korabík, Z. Žižka – Chýla

Statistika: střely na branku 9:5, mimo 9:3, rohy 10:2, ofsajdy 6:5, ŽK 2:4.

Rozhodčí: Kramný – Mrázek – Nerad / BN /

 

Ostatní výsledky 16. kola:

D. Břežany – Lety 3 : 2 Štědroňský, Šumník, Matoušek – Balážik, Poslední

Nová Ves – Kr. Dvůr B 3 : 2 Žaloudek 2, Krása – Kočí, Jelínek

Černolice – Tlustice 2 : 1 Buzek, Šilhavý – T. Keckstein

Sedlčany B – Hořovice B 3 : 1 Dvořák 2, Kvěch – Kalina

Petrovice – Zdice 2 : 4 O. Štemberk 2 – Sklenář 2, Byba, Štolba

Jílové – V O L N O

 

 

Ostatní utkání příštího kola:

Tlustice – Lety / SO 10.15 /

Nová Ves pod Pleší – Dolní Břežany / SO 10.30 /

Králův Dvůr B – Jílové / SO /

Zdice – Sedlčany B / SO /

Dobříš B – Černolice / NE /

Petrovice – V O L N O

panerai repliky hodinek