Oficiální stránky klubu

Číslo účtu:  262200336/0300

První, jarní utkání doma se loděnickým fotbalistům nepovedlo. Od začátku je soupeř přehrával, a jen díky skvělému výkonu brankáře Vlasáka, neskončilo utkání debaklem. Utkání připomnělo podzimní utkání ve Zdicích, které skončilo stejným výsledkem a mělo podobný průběh.

Domácí celek nastoupil bez potrestaného Hejny a dlouhodobě nemocného kapitána O. Mráze, a nedokázal navázat na výkon z 2. poločasu z Černolic. Pětičlenná záloha přehrávala stejnou řadu zelenobílých a obrana nestačila zachytávat průniky rychlých hráčů v černém. Už ve 4´ překonali hosté míčem za obranu domácí ofsajd-systém a Bálažik běžel středem hřiště sám na Vlasáka, ale domácího strážce nepřekonal. O minutu později se v podobné situaci objevil Měchura, na hranici pok. území udělal kličku vybíhajícímu brankáři, branku však minul. V 8´ se pokusili domácí hráči o odvetu, Z. Žižka hledal kolmou přihrávkou nabíhajícího Herejta, bohužel Štěpán byl u míče dříve. V 16´ předvedly Lety další únik po levé straně, Bálažík unikl Jarolímovi, na hranici brankového území našel Pechara a jeho prudkou střelu dokázal domácí strážce branky vyrazit. V 26´ mohli domácí hráči udeřit po rozehraném PVK, kdy chybělo nabíhajícímu Majerovi málo, aby umístil míč hlavou do branky hostí. V 29´ unikl Bálažík na polovině hřiště Prokopovi, dostal se až před Vlasáka, který jeho střelu dokázal vyrazit na roh. V 35´ zastavil centr Herejta v pok. území hostující Kuzhalev rukou a nařízený PK sám Herejt bezpečně proměnil 1:0. V 38´ Z. Žižka uvolnil Křížka, domácí útočník brankáře Let neprostřelil. V 44´ Korabík střelou z levé strany, asi z 20m, jen o kousek minul zadní tyč. V samotném závěru unikl po levé straně střídající Koštialík, měl dost času, aby přehodil vybíhajícího Vlasáka, naštěstí míč mířící do branky stačil odkopnout na roh Prokop.

I po přestávce začaly Lety s náporem, hned v 46´ únik Koštialíka zastavil na poslední chvíli Majer, o minutu později se musel Vlasák vytáhnout proti povedené střele D. Kischera uvnitř šestnáctky. Po rozehraném PVK v 48´ skončil míč po teči Černého na tyči domácí branky. V 52´ našel dlouhý pas Z. Žižky na levé straně rozběhnutého Novotného, který však povedenou střelou brankáře neprostřelil. O chvilku později Herejt posunul míč na Z. Žižku, jeho rána z 22m proletěla o kousek nad brankou. Utkání se začalo výsledkově otáčet v 60´, kdy dostal hostující útočník v pok. území spoustu času, aby poslal míč podél branky a na zadní tyči měl Měchura dost prostoru, aby nadvakrát poslal míč do branky 1:1. V 70´ hledal Křížek centrem Herejta, domácímu útočníkovi chybělo málo, aby mohl míč lépe hlavou umístit. Rozhodující moment zápasu přinesla 73´, kdy se na polovině hřiště dostal do úniku Koštialík, aby následně poslal míč podél vybíhajícího Vlasáka do branky 1:2. V 82´dokázal Vlasák ještě zneškodnit střelu Měchury zblízka a v 90´ si ještě loděnický brankář poradil s pokusem Posledního asi z 20m. Po krátkém nastavení rozhodčí utkání ukončil a Lety si zaslouženě odvezly všechny body.

Nečekanou bodovou ztrátu v boji o celkové osmé místo se pokusí loděničtí fotbalisté nahradit v dalším utkání, kdy je v sobotu dopoledne čeká okresní bitva na hřišti v Tlustici.

 

AFK LODĚNICE – FK LETY 1 : 2 (1 : 0)

 

Sestavy:

Loděnice Vlasák

Jarolím / 80´ Chyba / – Prokop – Majer – Jeřábek

Bartoš ml. / 46´ Novotný / – R. Žižka – Z. Žižka – Korabík / 46´ Chrapek /

Herejt – Křížek

Lety Štěpán

Kuzhalev – Cipra – Měchura

Švejda – D. Kischer – Pechar – Černý – Poslední

Bálažik / 35´ Koštialik x 74´Ward / – Popovits / 90´ J. Kischer /

 

Branky: Herejt (PK) – Měchura, Koštialik

Statistika: střely na branku 3:14, mimo 8:4, rohy 5:8, ofsajdy 2:6, ŽK 3:2.

Rozhodčí: M. Jarolímek – Soukup – Kulanda / PB

 

Ostatní výsledky 14. kola:

Jílové – Hořovice B 2 : 2 Šabacký 2 – Dráb, Kalina

D. Břežany – Černolice 0 : 0

Nová Ves – Zdice 1 : 0 Novák (PK)

Petrovice – Dobříš B 0 : 0

Sedlčany B – Tlustice 1 : 1 Kvěch – Fulín

Kr. Dvůr B – V O L N O

 

Ostatní utkání příštího kola:

Lety – Černolice / SO /

Zdice – Jílové / SO /

Králův Dvůr B – Dolní Břežany / SO /

Hořovice B – Petrovice / NE /

Dobříš B – Sedlčany B / NE /

Nová Ves pod Pleší – V O L N O

 

panerai repliky hodinek