Poslední utkání zavedlo loděnické fotbalisty do Sedlčan, kde jejich soupeřem byla místní rezerva. Přivítalo je „dušičkové“ počasí a těžké, hodně měkké hřiště. Od začátku utkání dvou celků, které vyznávají zelenobílé barvy, byli lepší hostující hráči.

Počáteční aktivita hostujících hráčů přinesla první příležitost v 7´, kdy Mráz zatáhl míč do pok. území, jeho pokus stačil domácí obránce zablokovat. O dvě minuty později poprvé zahrozil domácí celek, když na konci rychlého brejku byl Schwarz, ale Abrahám jeho pokus nadvakrát zneškodnil. V 11´ Dřevojan zneškodnil nájezd Herejta z levé strany. V 15´ vystihl Mráz chybnou rozehrávku domácí obrany a kolmou přihrávkou oslovil Herejta, který na hranici šestnáctky, tísněn obráncem, stačil v pádu vystřelit a orazítkovat břevno. V 18´ využily Sedlčany druhého brejku k vedoucí brance. Pudil využil uklouznutí Jeřábka na polovině hřiště, aby poslal do úniku po levé straně Matouška, který si v pok. území posunul míč před Abrahámem a po jejich srážce byl nařízen PK, který Pudil se štěstím proměnil 1:0. V 24´ skončil pokus Matouška o lob přes Abraháma vysoko nad jeho brankou. Postupem času tlak hostí sílil a v závěrečné třetině prvního poločasu se rodily šance jen před domácí brankou. V 32´ Korabík v pok. území tísněn obráncem přehodil domácí branku. V 35´bylo konečně vyrovnáno. Herejt si zpracoval před šestnáctkou dlouhý pas, povodil si domácí obranu, aby následně nabíhající Křížek prostřelil vše, co mu stálo v cestě 1:1. V 39´ centr Mráze našel na „desítce“ nabíhajícího Herejta, jeho hlavička však skončila jen v rukavicích připraveného Dřevojana. Do kabin mohli jít s lepší náladou loděničtí fotbalisté, bohužel v 45´ Herejt ani v dalším nájezdu nevyzrál na domácího brankáře.

Hned po přestávce si zahrál Abrahám s nervovou soustavou svých spoluhráčů, když uklouzl při rozehrávce, aby následně svoje zaváhání stačil sám napravit. Následně se hrál fotbal bez nebezpečného zakončení. Až v 58´ nastal moment, který mohl ovlivnit další průběh utkání. Křížek převzal přihrávku a mohl běžet sám na branku, ale Mošnička ho v pozici posledního hráče poslal k zemi, bohužel píšťalka jinak dobře pískajícího mladého rozhodčího zůstala němá… Na těžkém terénu přibývalo nepřesností, na hřišti ubylo také nebezpečných momentů a vzruch před brankou přinesla až zase závěrečná desetiminutovka. Během dvou minut okolo 83´ střílel Herejt ze dvou úniků pouze do domácího brankáře. A když v 90´ nevyužil nejlepší střelec soutěže Herejt svůj poslední nájezd z levé strany a branku těsně minul, tak bylo jasné, že v tomto utkání se budou body dělit.

Zisk pouze jednoho bodu znamenal v tabulce sestup o jednu příčku na pátou pozici. Pokud by na této pozici byli zelenobílí i na konci jarní části soutěže, tak by to znamenalo, při redukci účastníků I.B třídy ze 70 účastníků na 56, místenku i pro další ročník. Ale aby se to povedlo, tak při úzkém kádru a bez klasického trenéra, to bude těžké a bude zapotřebí také dost štěstí.

TJ TATRAN SEDLČANY B – AFK LODĚNICE 1 : 1 (1 : 1)

Branky: Pudil (PK) – Křížek

Statistika: střely na branku 4:8, mimo 3:8, rohové kopy 3:5, ofsajdy 2:7, ŽK 2:2.

Rozhodčí: Šestořád – Zuskin – Mižič / ME /