Oficiální stránky klubu

Číslo účtu:  262200336/0300

V sobotu odpoledne se loděničtí fotbalisté dočkali startu mistrovské soutěže. Většině příznivců je všeobecně známo, že díky reorganizaci soutěží, čeká všechny účastníky „horké“ jaro. Pouze umístění do osmého místa, by mělo zaručit účast v krajských soutěžích i v následující sezoně. Konečný počet sestupujících bude ovlivněn počtem sestupujících „Středočechů“ z divize. Hezké počasí tohoto týdne zmizelo, hráče přivítalo naopak chladné a hodně větrné počasí.

Na tradičně pěkném hřišti měl domácí celek brankovou příležitost už na začátku 2´, kdy Boček zatáhl míč po pravé straně až k brankové čáře, aby našel zpětnou přihrávkou mezi „desítku“ a hranici brankového území nabíhajícího kapitána Šilhavého, který tísněn obráncem trefil břevno, od kterého se míč odrazil do autu. V 6´ mohlo udeřit na druhé straně hřiště, kdy Bartoš uvolnil v šestnáctce Herejta do nájezdu na domácího brankáře, kterého loděnický střelec bohužel neprostřelil. V 15´ zatáhl Průša míč po levé straně, na centr na hranici brankového území naběhl Bittengel a jeho přízemní střela naštěstí těsně minula pravou tyč hostující branky. V 18´poslal Bartoš odražený míč z 20m tvrdou střelou kousek nad břevno. Následující období moc vzruchu nenabídlo až v 31´ dostali zelenobílí po faulu na Křížka výhodu, aby na konci pohledné, rychlé akce Herejt z hranice pok. území těsně minul levou tyč. Klíčový moment přinesla 43´, kdy hostující hráči po několikáté nezabránili centru z levé strany, aby po následujícím „závaru“ zahrál před odkrytou brankou Hejna nešťastně rukou. Znamenalo to ČK pro loděnického hráče a nařízení PK, který Buzek střelou pod břevno bezpečně proměnil 1:0. A před loděnickými fotbalisty byl těžký 2. poločas.

A hned 47´ znamenala vyrovnání. Na polovině hřiště poslal Herejt kolmou přihrávku na rozběhnutého Z. Žižku, který prošel středem hřiště přes několik hráčů soupeře až před Blažka a prudkou střelou mu nedal šanci 1:1. V 51´ po chybě hostů v rozehrávce se dostal k nebezpečné střele Buzek, ale výborný zákrok Abraháma vytlačil míč přes břevno na roh. V 65´ zatáhl míč po levé straně Majer, aby centrem hledal nabíhajícího Bartoše, ale brankář jeho úmysl přečetl a míč zachytil. Zelenobílým tentokrát pomohl příchod střídajících hráčů Novotného a Prokopa. Na hřišti nebylo vůbec znát, které mužstvo má výhodu hráče navíc, domácí celek se nemohl dostat do žádného tlaku.. V 74´se pokusil Herejt o technickou střelu ze střední vzdálenosti, bohužel míč se do branky nestačil zatočit včas. 80´ rozhodla o osudu utkání. Z. Žižka si u postranní čáry vybojoval míč, aby si jej navedl na osu hřiště, a poté asi z 23 m uklidil míč „placírkou“ přesně k pravé tyči 2:1. V 84´ připravili Prokop s Křížkem zpětnou přihrávkou střeleckou pozici pro Herejta, který však střelou z 20m branku minul. Poslední příležitost na vyrovnání měl domácí celek v nastaveném čase po centru z PVK do pok. území však hlavičkoval jejich hráč daleko mimo branku a brzy na to rozhodčí, k velké radosti loděnických hráčů, utkání ukončil.

Cenný zisk tří bodů upevnil pozici zelenobílých v horní polovině tabulky. Hned první utkání ukázalo, jak velkou posilou pro tým je návrat Zdeňka Žižky z Motorletu. A výborný výsledek budou chtít loděničtí fotbalisté potvrdit v prvním utkání na domácí půdě, když v sobotu dopoledne přivítají na Jánské v derby přes „kopec“ tradičního, ale ne právě oblíbeného soupeře od Berounky, Lety.

 

SK ČERNOLICE – AFK LODĚNICE 1 : 2 (1 : 0)

 

Sestavy:

Černolice Sládek

Zamrazil – Melničuk – Huleš – Fárka / 85´ Macela /

Boček / 74´ Šmucler / – Buzek / 67´ Novák / – Bittengel – Průša

Šilhavý / 50´ Blažek / – Bičík

Loděnice Abrahám

Jarolím / 53´ Novotný / – Majer – R. Žižka – Jeřábek

Bartoš ml. / 71´ Prokop / – Hejna – Z. Žižka – Korabík / 90´ Štětka /

Herejt – Křížek

 

Branky: Buzek (PK) – Z. Žižka 2

ČK: 43´ Hejna

Statistika: střely na branku 5:4, mimo 8:7, rohy 3:2, ofsajdy 4:0, ŽK 2.1, ČK 0:1.

Rozhodčí: Šíma – Kovář – Blížil / BN /

 

Ostatní výsledky 13. kola:

Tlustice – Petrovice 5 : 0 Jirouch, A. Větrovský, M. Ungr, P. Ungr, vlastní

Zdice – K. Dvůr B 2 : 2 Byba, Ji. Krůta – Janků, Kočí.

Lety – Sedlčany B 2 : 2 Měchura, Koštialik – Matoušek 2

Hořovice B – N. Ves 1 : 3 Kalina – Krása, Voborník, Novák

Dobříš B – Jílové 2 : 3 Mathauser, Karas – Šabacký 2, Cimpl

D. Břežany – V O L N O

 

Ostatní utkání příštího kola:

Dolní Břežany – Černolice PA 16.30

Jílové – Hořovice B PA 16.30

Nová Ves pod Pleší – Zdice SO 10.30

Sedlčany B – Tlustice NE 16.30

Petrovice – Dobříš B NE 16.30

Králův Dvůr B – V O L N O

panerai repliky hodinek