Oficiální stránky klubu

Číslo účtu:  262200336/0300

V sobotu dopoledne sehráli loděničtí fotbalisté na hřišti v Tlustici první, jarní, okresní derby. Na utkání odjížděli zelenobílí s cílem napravit poslední nepovedené utkání na domácím hřišti, a to se jim podařilo. Po dalším střeleckém představení T. Herejta si ziskem tří bodů upevnili pozici v horní polovině tabulky.

Úvodní čtvrtina moc vzruchu nenabídla. Domácí hráči se snažili prosadit tradičně dlouhými míči za obranu, loděničtí fotbalisté se snažili uspět kombinací, kterou po chybách ve finální fázi nedotáhli do zakončení. Až v 15´si na dlouhý míč naběhl na levé straně až do pok. území Fulín, jeho střelu na bližší tyč dokázal Vlasák vyrazit. O chvilku později další domácí průnik středem hřiště zastavil těsně před šestnáctkou za cenu ŽK Prokop. Nařízený PVK skončil na hostující zdi, následná dorážka branku netrefila. Po 20´se po několika sporných verdiktech R situace na hřišti vyhrotila. Vrcholem byla 27´, kdy domácí „zlý“ muž J. Ungr sestřelil zezadu beztrestně úderem do hlavy Z. Žižku a R neodpískal ani přestupek proti pravidlům. Následně za protesty uviděl ČK na lavičce horkokrevný Kovač. V 33´zahrozili poprvé zelenobílí. Na dlouhý centr Korabíka z levé strany si na zadní tyči naběhl Novotný a jeho hlavička ze 7m těsně minula levou „šibenici“ domácí branky. V 39´ se poprvé prosadili hostující hráči, když povedenou kombinací rozebrali do šroubečku domácí obranu. Míč putoval rychle po ose Vlasák – Z. Žižka – Křížek – Z. Žižka – Herejt, který snadno umístil míč do odkryté části domácí branky 0:1. O dvě minuty později prošel středem hřiště Z. Žižka, ale zakončení z 20m se mu nepovedlo. V 45´uvolnil Z. Žižka nabíhajícího Novotného, jeho pokus vyrazil Hnízdil na roh. Už v nastavení zatočil Herejt míč na bližší tyč a k překvapení všech skončil, s lehkou tečí domácího obránce, v domácí síti 0:2.

Pokud branka do šatny byla úderem do domácího sebevědomí, tak úvod po přestávce přinesl další ránu do snahy o zvrat utkání. Výborně hrající Korabík si na levé straně pohrál s domácím obráncem Šochem, aby následně poslal přesný centr před domácí branku. Po něm skočil „rybičku“ Herejt a hlavou nedal domácímu strážci branky šanci 0:3 a na světě byl další hattrick loděnického kanonýra. Modří ožili v 58´, kdy využili povolené koncentrace loděnické obrany, aby vymazali nulu na svém kontě. Nejlepší domácí hráč T. Keckstein dostal v pok. území spoustu času, aby lobem uvolnil na pravé straně nabíhajícího Vopršala, který prostřelil vybíhajícího Vlasáka 1:3. V 66´ byl po dalším průniku pokus Z. Žižky domácím hráčem zablokován. Šance domácího celku na zvrat ukončila 84´, kdy Z. Žižka poslal kolmicí do úniku Křížka, ten snadno obešel J. Ungra, aby následně obstřelil vybíhajícího Hnízdila 1:4. V 87´přidržel Spousta v pok. území unikajícího Křížka a R nařídil trochu přísný PK. Svůj osobní účet si Herejt ještě vylepšil jeho bezpečným proměněním 1:5. Konečnou podobu dostal výsledek v 89´, kdy po centru z levé strany se před brankou prosadil zblízka, střídající P. Ungr, který prostřelil Vlasáka 2:5. Brzy na to R utkání ukončil a radost loděnických hráčů mohla propuknout naplno.

O další vylepšení svého bodového konta budou usilovat zelenobílí v sobotu dopoledne, kdy na Jánské přivítají rezervu Dobříše.

 

SK TLUSTICE – AFK LODĚNICE 2 : 5 (0 : 2)

 

Sestavy:

Tlustice Hnízdil

Šoch – Spousta / 81´ P. Ungr /- J. Ungr – J. Keckstein

Vopršal – A. Větrovský / 72´ Štěpnička / – F. Větrovský – M. Ungr / 56´ Bláha /

Fulín – T. Keckstein

Loděnice Vlasák

R. Žižka – Prokop – Majer – Jeřábek

Novotný / 72´ Bartoš ml. / – Hejna / 86´ Štětka / – Z. Žižka – Korabík / 79´ Jarolím /

Herejt – Křížek

 

Branky: Vopršal, P. Ungr – Herejt 4, Křížek.

Statistika: střely na branku 4:6, mimo 1:5, rohy 5:2, ofsajdy 1:2, ŽK 2:3.

Rozhodčí: Jeřábek – Laštovička – Poncar / KL /

 

Ostatní výsledky 15. kola:

Kr. Dvůr B – D. Břežany 1 : 1 Janků – Dvořák

Zdice – Jílové 3 : 1 Ja. Krůta 2, Byba (PK) – Činátl

Lety – Černolice 2 : 1 Balážik, Černý – Boček

Dobříš B – Sedlčany B 1 : 2 Janda – Pudil (PK), vlastní

Hořovice B – Petrovice 3 : 0 Kyncl, Buben, Záluský

Nová Ves – V O L N O

 

Ostatní utkání příštího kola:

Dolní Břežany – Lety / PA 19.00 /

Nová Ves pod Pl. – Králův Dvůr B / SO 10.30 /

Černolice – Tlustice / SO /

Sedlčany B – Hořovice B / NE /

Petrovice – Zdice / NE /

Jílové – V O L N O

panerai repliky hodinek