I naše rezerva má za sebou na jaře dvě utkání na hřištích soupeřů, ale byla výsledkově podstatně úspěšnější než Áčko, Nejdříve dokázali naplno uspět v zápase o „šest bodů“ na těžkém hřišti v Zadní Třebáni, a poté v nedělním dopoledni na UT v Berouně díky maximálnímu nasazení a bojovnosti vydřeli cenný bod proti jednomu z největších favoritů na postup do kraje.

Domácí celek s věkovým průměrem těsně nad 20 let získali od úvodní minuty převahu, které naše obrana s věkovým průměrem nad 40 let jen těžko odolávala. Několikrát mužstvo podržel svými zákroky brankář Dreksler, ale v 15´už ani on nic nezmohl proti přesné kombinaci soupeře a Krůta bez obtíží usměrnil míč mimo dosah Drekslera 1:0. A o deset minut později bylo ještě hůře, když po několika odrazech míče v pok. území se k němu dostal Soukup a dotlačil jej do sítě 2:0. V této chvíli to se zelenobílými ambicemi nevypadalo dobře. Překvapivě však v závěrečné čtvrthodině poločasu přebrali iniciativu zelenobílí a navíc se dokázali střelecky prosadit. V 35´ ještě Rada po centru z pravé strany netrefil na „desítce“ míč, ale v 39´po hezké akci, kdy se M. Mráz prosadil u rohového praporku přes dva hráče, přesně našel nabíhajícího Vaňka, který ještě posunul míč do strany na Dostála a nejzkušenější hráč Loděnic technickou střelou obstřelil brankáře 2:1. A ještě do poločasu se podařilo i vyrovnat. V 42´ zatáhl M. Mráz míč po levé straně, v pok. území našel Radu a z jeho ne úplně vydařené střely se stala ideální přihrávka a Petr Frydrych na zadní tyči snadno dorazil míč do odkryté branky 2:2.

Po přestávce se už hrálo prakticky jen na branku zelenobílých. Velkému tlaku odolávala obrana jen těžko a s 48´dokonce domácí hráč z několika kroků orazítkoval břevno. V průběhu 2 poločasu domácí hráči ještě dvakrát trefili brankovou konstrukci. Největší překážkou však byl pro berounské hráče brankář Lukáš Dreksler, který je přiváděl svými zákroky k zoufalství. Přestože naši hráči po přestávce neohrozili branku domácího celku, tak nakonec výsledek, který znamená cenný bod v boji o záchranu, udrželi.

Příští utkání čeká naší rezervu v neděli Na Jánské, kdy přivítají dalšího těžkého soupeře – na jaře výborně hrající Komárov.

ČL-U BEROUN B – AFK LODĚNICE B 2 : 2 (2 : 2)          hráno 29.3.2015 v 10:15 hod.