Oficiální stránky klubu

Číslo účtu:  262200336/0300

Po dvou nedohraných sezonách začal v sobotu Na Jánské i další ročník krajských soutěží. Na úvod přivítali loděničtí fotbalisté výbornou rezervu Hostouně a stejně jako před rokem na hřišti soupeře rychle prohrávali o tři branky, aby po zlepšeném výkonu po přestávce vybojovali nerozhodný výsledek. Jenom letos se už nekopou PK o bod navíc.

Domácí celek se poprvé v sezoně sešel skoro v úplné sestavě, bohužel ale chyběli oba brankáři, tak se opět musel vrátit do branky z fotbalového důvodu P. Patejdl. Za úmorného vedra měl první šanci v 6´ Hrudka, který si naběhl za obranu, ale brankáře neprostřelil. O chvilku později si na centr z pravé strany naběhl Herejt a jeho volej proletěl těsně nad brankou. Pak ale přišla pro domácí hráče černá pětiminutovka. Ve 12´ Hostouň z první šance udeřila, když na centr z pravé strany si naběhl Gajdošík a na „dlouhou nohu“ usměrnil míč podél Patejdla do sítě 0:1. O dvě minuty později přišel centr pro změnu zleva a na „desítce“ zcela volný Balej trefil volej přesně k levé tyči 0:2. V 16´ si na kolmou přihrávku mezi obránce naběhl Dostál, obešel i Patejdla a zasunul míč do prázdné branky 0:3. Naštěstí pro domácí hráče v 18´ vysunul Herejt za obranu Hrudku, který podél vybíhajícího brankáře snížil na 1:3. V 24´ rozpoutali zelenobílí „závar“ před hostující brankou, bohužel míč do branky nedotlačili. V 34´ se domácí celek vrátil do zápasu. Žižka předvedl pěknou individuální akci, když prošel mezi dvěma obránci a křížnou střelou prostřelil Ondrejičku 2:3. Hned po rozehrání postupoval Hlaváček zleva sám na Patejdla, jeho pokus o obstřelení skončil vedle. O dvě minuty později ztratili domácí hráči v pok.ú. zbytečně míč a následný

pokus hostí skončil na levé tyči. V 44´ byli domácí hráči blízko vyrovnání, když na konci hezké, kombinační akce byl po přihrávce O. Mráze Herejt, ten však cíl netrefil. A opět platilo osvědčené „nedáš – dostaneš“. V poslední minutě 1. poločasu si na centr z pravé strany naběhl Gajdošík a hlavou z hranice brankového území zavěsil 2:4.

Hned v úvodní minutě sebral Marek míč Vyskočilovi, jeho pokus mířil z hranice pok. ú. nad branku. V 55´ po rohovém kopu poslal Hrudka přetažený centr hlavou do tyče. V 59´ si na další přetažený centr naběhl Křížek, ale míč do branky neprotlačil. V 66´ Majer vyvezl míč, přesnou přihrávkou poslal do úniku Herejta, kterého zastavil hostující obránce jen v pok .ú. za cenu faulu. Nařízený PK bezpečně proměnil Šolc 3:4. O dvě minuty později našel Herejt před brankou Hrudku, ten ale zblízka Ondrejičku nepostřelil. V 73´ hostující brankář zneškodnil povedenou střelu O. Mráze z 20 m. Jánská se dočkala vyrovnání v 82´, kdy domácí hráči získali míč, první pokus hosté ještě zablokovali, k odraženému míči se dostal Hrudka a poslal je do odkryté části branky 4:4. V 87´ na střílený centr podél branky bohužel nikdo z domácích nedosáhl, a když v 90´ po PVK hlavičkoval A. Jeřábek vedle branky, tak došlo na startu nové sezony k dělbě bodů.

I díky tomu, že letos soutěže začali dříve, tak byla znát na obou celcích nerozehranost. Uvidíme, co předvedou zelenobílí v příštím utkání, znovu na Jánské, kdy přivítají dalšího tradičního soupeře Braškov.

AFK LODĚNICE – SOKOL HOSTOUŇ B   4 : 4  (2 : 4)          hráno 14.8.2021 v 17:00 hod.

Sestavy:

Loděnice        P. Patejdl

Smetana  –  Prokop  –  Majer  –  Novotný / 46´ Vyskočil /

Šolc / 69´A. Jeřábek /  –  Žižka  –  O. Mráz  –  Křížek / 69´ M. Mráz /

Herejt  –  Hrudka

Hostouň         Ondrejička

Balej  –  Dědeček  –  Viduna  –  Mejdr

Hlaváček  –  Študent  –  Marek  –  Jansa / 46´ Prošek /

Dostál / 70´ Krejsa /-  Gajdošík / 62´ Onu Nsil Chuks /

Branky: Hrudka 2, Žižka, Šolc (PK) – Gajdošík 2, Balej, Dostál.

Statistika: střely na branku 6:7, mimo 9:4, rohy 5:2, ofsajdy 1:5, ŽK 0:1.

Rozhodčí: Obrajtr  –  Mužič  –  Kortanová

Ostatní utkání 1. kola:

V. Přítočno – Klobuky                 6 : 0     Popelka 3, Andr, Maňkoš, Holeček.

Kladno B        –   Lány                  2 : 1     Dejčmar, Kalina – Buršík

Rudná             –   Lubná               3 : 0     Samko 2, Mráček

Mšec               –   Jedomělice       1 : 1     Zeman – Zahradník

Zavidov          –   Slaný B              1 : 4     Hanych – Volgner 2, Danda, Koula

Braškov          –   Švermov           5 : 5     Brodský 3, Krovoza, Stehlík – Végh 2, Vydra,

Kotouček, Steinbach

Ostatní utkání 2. kola:

Lány                           –          Rudná                         / SO /

Švermov                     –          Kladno B                    / SO /

Hostouň B                  –          Klobuky                     / NE /

Slaný B                       –          Velké Přítočno           / NE /

Jedomělice                 –          Zavidov                      / NE /

Lubná                         –          Mšec                           / NE /

panerai repliky hodinek