I druhé utkání podzimu odehráli loděničtí fotbalisté doma Na Jánské, když přivítali dalšího tradičního soupeře z Braškova. Toto utkání nebylo tak pohledné, ani nemělo fotbalovou kvalitu jako před týdnem. Zato přineslo úporný boj s množstvím soubojů, ale také pro zelenobílé první vítězství, které zařídil dvěma hezkými brankami už do poločasu Šolc.

Už v 5´ vyzkoušel pozornost zkušeného brankáře Zlaty Herejt. Zato v 9´ bylo horko po rohovém kopu na druhé straně hřiště. Na centr si naskočil na „desítce“ zkušený Pejša, jeho prudkou hlavičku domácí obrana zablokovala, následný pokus po teči spadl na horní stranu břevna. 16´ přinesla první hezkou akci zelenobílých, která skončila i vedoucí brankou. Majer vybojoval míč ve středu hřiště, potáhl míč a poté přesně našel rozběhnutého Herejta, který posunul míč doprava na Šolce, který prudkou střelou z 10m pod břevno nedal Zlatovi šanci 1:0.  V 21´ po rohovém kopu mohl Herejt přidat brankovou pojistku, bohužel na zadní tyči jeho hlavička cíl nenašla. Další minuty přinesly boj mezi šestnáctkami s minimem vzruchu před oběma brankami. V 34´ sice hosté dopravili míč do branky, ale pro jasný ofsajd nemohla být branka uznaná. Domácí diváky potěšila až 42´, kdy Mráz pronikl do pok. území, aby zpětnou přihrávkou našel nabíhajícího Šolce a jeho křížný projektil skončil přesně v pravé „šibenici“ hostující branky 2:0. V poslední minutě prvního poločasu po dalším rohu hostí se prosadil k zakončení hlavou Brodský a jeho oblouček skončil na břevně domácí branky.

Po přestávce přinesla rozruch 52´, kdy Herejt z PVK z 25 m namířil přesně k pravé tyči, hostující brankář byl u své tyče včas a pokus zneškodnil. V 60´ byl domácí celek blízko další brance, když Hrudka zatáhl míč po pravé straně, přesným centrem našel nabíhajícího Herejta, který prudkou hlavičkou z hranice brankového území orazítkoval pravou tyč. V 75´ po kombinaci Jeřábka s Mrázem přišlo vysunutí rozběhnutého Křížka, které překazil na poslední chvíli Pejša. V 79´ znova zatáhnul Hrudka míč po pravé straně, ale ani jeho další přesný pas nepřinesl ovoce, neboť nabíhajícího Křížka zradil první dotek. Poslední příležitost přinesla 83´, kdy Šolc nebyl daleko od hattricku, ale jeho slalom mezi obránci zastavil až ten poslední. Víc vzruchu už toto utkání nenabídlo, a proto se po jeho skončení mohli zelenobílí radovat poprvé ze zisku tří bodů.

Příští utkání bude pro loděnické fotbalisty pořádným testem, když v sobotu odpoledne nastoupí na hřišti v Unhošti proti asi největšímu favoritu na postup – kladenské rezervě, která překvapivě v tomto kole zaváhala na hřišti Švermova.

AFK LODĚNICE – SK BRAŠKOV          2 : 0  (2 : 0)          hráno 21.8.2021 v 17:00 hod.

Branky: Šolc 2

Statistika: střely na branku 6:1, mimo 4:2, rohy 8:4, ofsajdy 2:4, ŽK 2:2.

Rozhodčí: Jarolímek  –  Žáček  –  Řičica / PB – KL /

Ostatní výsledky 2. kola:

Švermov            –   Kladno B             2 : 1     Vaněk 2 – Jančí (PK)

Jedomělice        –   Zavidov               3 : 2     Erba, Milfait, Zahradník – Neveďal 2

Lány                  –   Rudná                  5 : 1     Buršík, Reichl, Petr, Jungmann, Mušálek –
Samko (PK)

Slaný B              –   V. Přítočno         5 : 0     Peška 2, Hořejší, Novotný, Marek

Hostouň B         –   Klobuky            13 : 2    Gajdošík 5, Dostál 4, Viduna, Marek, Chuks,