Termínová listina letošního podzimu způsobila, že už první srpnový víkend, jako generálka na start mistrovských soutěží, se odehrálo 1. kolo poháru SKFS. Domácí celek k němu nastoupil v hodně kombinované sestavě a výsledek podle toho tak i vypadal.

Zelenobílí drželi s účastníkem I.A třídy a jeho mladým mužstvem pouze úvodních dvacet minut. Už v 9´ běžel Novák po kolmici Herejta sám na brankáře, ale Holana neprostřelil. Ve 14´ po kombinaci s Novákem vyzkoušel neúspěšně pozornost hostujícího brankáře Dostál. O minutu později Žižka zabránil skluzem na poslední chvíli nájezdu Matějky. Ve 20´ se zelenobílí ujali vedení. Po rychlé rozehrávce PVK Novák z hranice brankového území mířil přesně 1:0. Tato branka červeno-černé probudila, zatlačili domácí hráče před jejich branku a v 26´ musel Dreksler zneškodnit střelu Morava. Domácí brankář byl úspěšný i v 31´ pří pokusu Vošmíka, následně už hosté míč do branky dopravili, ale pro ofsajd nebyla branka uznána. V 35´ byl blízko po centru Nováka brance Herejt, ale bohužel trefil jen tyč hostující branky. A hned z protiútoku hosté vyrovnali, když Hančar našel na zadní tyči Drašnara, který ve skluzu míč dorazil do sítě 1:1. Ve 44´ po ztrátě míče Žižky před pok. územím, běžel sám na branku Hanšár, Novotný jej v šestnáctce zastavil jen za cenu faulu a byl nařízen PK, který bývalý útočník Sparty a Příbrami Slepička bezpečně proměnil 1:2.

Po přestávce už Příbram hru ovládla a v úvodní čtvrthodině dvěma zásahy rozhodla o výsledku. Navíc o poločase musel střídat zraněný brankář Dreksler (jak se později ukázalo, tak zlomený prst mu vystavil stopku min. na 4 týdny). A hned v 47´ trefil po centru Vošmíka Pilík břevno. V 58´ předvedl nejlepší hráč hostí Vošmík velké sólo prostředkem přes polovinu hřiště a několik domácích hráčů, které zakončil přesnou střelou 1:3. O čtyři minuty později udeřila Příbram znova. Po rohovém kopu pokus Hančára domácí obrana zablokovala, ale dorážka Drašnara už prošla do sítě 1:4. V 69´ ještě pokus Herejta z PVK vytlačil Holan na břevno. Konečnou podobu dostal výsledek v 76´, kdy si na pas za obranu naběhl Prýmek, byl u míče dříve než Janda, obešel jej a zasunul míč do prázdné branky 1:5. Zbytek utkání už vyloženou šanci nepřinesl a po závěrečném hvizdu rozhodčího Divílka se mohli hostující hráči zaslouženě radovat z postupu do 2. kola poháru.

Za týden v sobotu nastoupí zelenobílí Na Jánské proti výborné rezervě Hostouně, a budeme doufat, že už v trochu jiném složení. Za výkon v pohárovém utkání si zaslouží pochvalu všichni tři dorostenci.

AFK LODĚNICE  –  SK SPARTAK PŘÍBRAM    1 : 5  (1 : 2)          hráno 7.8.2021 v 17:00 hod.