K poslednímu utkání sezony odjížděli loděničtí fotbalisté s cílem uhrát minimálně potřebný bod pro definitivní záchranu v soutěži. To se sice v utkání, ve kterém nebyli horší, nepovedlo, ale porážka Rožmitálu v Psárech dala razítko na udržení zelenobílých v soutěži.

A hned v první minutě po centru Majera z levé strany hlavičkoval Křížek těsně nad domácí branku. Domácí celek se ujal vedení v 8´, kdy zahrál Husák smolně rukou v pok. území a nařízeným bezpečně proměnil Fulín 1:0. O minutu později loděničtí hráči vyrovnali. Křížek před šestnáctkou uvolnil Majera a ten z 20m poslal míč do levé „šibenice: 1:1. Akce se střídaly na obě strany, ale bez nebezpečných situací. Až v 18´ poslal nebezpečný střílený centr z pravé strany před branku Šmíd, ale M. Herejt ve skluzu nedosáhl. O dvě minuty později sice M. Herejt míč do hostující branky dopravil, branka nabyla uznaná pro ofsajd. Ve 22´ byl před pok. území, podražen Šolc, povedenou střelu z PVK k tyči dokázal Křikava vyrazit. O dvě minuty později potáhl míč po levé straně Majer, jeho přetažený centr však poslal Chrapek volejem vysoko nad domácí branku. O dvě minuty později na druhé straně hřiště po centru z pravé strany orazítkoval břevno nepokrytý Holovský. V 33´ Majer uvolnil nabíhajícího Křížka, bohužel jeho přízemní střela z levé strany se stala kořistí domácího brankáře. V 37´ poslal Majer přes hlavu centr na hranici brankového území, kde se Křížek na něj protlačil mezi stopery a hlavou nedal Křikavovi šanci 1:2. O dvě minuty později Křížek přihrávkou uvolnil Šolce, který Křikavu bohužel neprostřelil. A z protiútoku domácí hráči vyrovnali. Na domácí centr skákal Novotný, domácí hráč jej ve výskoku postrčil a rozhozený obránce zahrál míč rukou a rozhodčí nařídil další PK, který bezpečně proměnil M. Herejt 2:2. V 44´ bylo pro hosty ještě hůře. Na polovině hřiště se stopeři zelenobílých nedohodli, kdo půjde skákat na vysoký pas, nakonec míč sklouzl Herejtovi po hlavě za něj a nabídku Fulín využil a ze sóla bezpečně prostřelil Vlasáka 3:2.

Na začátku 2. poločasu bylo potřetí vyrovnáno. Mráz unikl po levé straně, jeho přihrávku před branku Křížek sice nezakončil, ale posunul míč doprava na nabíhajícího Chrapka, který prostřelil brankáře 3:3. V 57´ byli hosté blízko vedoucí brance po povedené akci. Herejt dlouhým pasem našel na levé straně rozběhnutého Majera, který zakončil svůj únik přesnou přihrávkou před branku na Křížka, který bohužel z kroku neprostřelil vybíhajícího brankáře. A znovu platilo okřídlené „nedáš – dostaneš“. Domácí protiútok zastavila obrana hostí jen nepovedeným odkopem, míče se zmocnil Fulín a povedeným lobem přehodil vybíhajícího Vlasáka a dosáhl na hattrick 4:3. Aktivita zelenobílých ve snaze o vyrovnání nebezpečné situace nepřinesla, až v 77´ Chrapek uvolnil Křížka, ale i další jeho pokus skončil u brankáře Křikavy. Výsledek dostal definitivní podobu v 84´, kdy domácí protiútok do již otevřené obrany byl zakončen centrem z pravé strany, míč propadl až Fraňkovi, který s trochou štěstí si obhodil Novotného a špičkou píchl míč podél Vlasáka, který si sice na míč sáhl, ale zastavit jej nedokázal 5:3. Ještě v 87´vyslal povedenou střelu ze střední vzdálenosti F. Větrovský a v nastaveném čase trefil Žižka tyč a odražený míč poslal Husák nad domácí branku.

Příčiny neúspěchu v posledním utkání jsou stejné po celou sezonu. Na jedné straně obrovské chyby v defenzívní činnosti celého mužstva a na druhé straně neefektivita v zakončení, kdy mužstvo potřebuje strašně moc šancí na vstřelenou branku. I.B třídu se sice letos povedlo udržet, ale bez doplnění kádru a získání trenéra, navíc při plánované redukci soutěže pouze na 4.skupiny (z každé skupiny bude padat do okresů min. 5-6 celků), posouvá další pokračování zelenobílých v kraji tak trochu do oblasti sci-fi.

UNION CERHOVICE – AFK LODĚNICE 5 : 3 (3 : 2)