Výsledky minulého kola poslaly loděnické fotbalisty, dvě kola před koncem soutěže, na sestupovou pozici. Proto nemohli mít jiný cíl před utkáním na hřišti již sestupujících Jinců, kterým se ale v posledních zápasech dařilo, než opět předstihnout Rožmitál a vrátit se na „bezpečnou“ jedenáctou příčku v tabulce. A to se nakonec podařilo.

Začátek utkání moc vzruchu nenabídl. Za letního počasí se hrál fotbal mezi šestnáctkami, ani jeden celek se díky nepřesnostem ve finální fázi nedostal do vyložené příležitosti, střely z dálky většinou neměly správný směr. Až ve 20´ po rohovém kopu si odražený míč zpracoval Mora, naštěstí jeho povedená střela neprošla hradbou těl. Hned o minutu později měli zelenobílí největší příležitost do poločasu. Mráz skvělou přihrávkou uvolnil Majera, který z levé strany běžel sám na brankáře, ale Anděl souboj vyhrál a střelu vyrazil. V 25´ unikl po levé straně až k brankové čáře hostující obraně Vejr, jeho zpětná přihrávka však minula nabíhající spoluhráče. Ve 35´ Majer připravil střeleckou možnost Šolcovi, který však míč poslal jen do náruče domácího brankáře. Ve 40´ Novák získal ve středovém kruhu míč, potáhl jej středem hřiště, před hranicí šestnáctky se rozhodl pro střelu, jeho povedenou ránu však Anděl skvělým zákrokem dokázal vyrazit.

Na začátku 2. poločasu dostali hosté výhodu dvou PVK, ale nic z nich nevytěžili. První pokus Herejta skončil na zdi, druhý Žižky branku minul. V 49´ Křížek vybojoval míč, potáhl jej po levé straně, bohužel jeho střílená přihrávka správného adresáta nenalezla. V 53´vyrazil po levé straně do dalšího úniku Majer, jeho přetažený centr našel na zadní tyči Křížka, jeho prudký volej mířil vysoko nad branku. V 58 zatáhl míč po pravé straně Husák, jeho centr našel na hranici brankového území nabíhajícího Nováka, který tísněn obráncem ve skluzu branku přestřelil. Domácí hráči mohli ohrozit hostující branku jen ze standardních situací, ale zelenobílí bránili tentokrát pozorně a odpovědně. Jediná domácí šance se narodila v 73´, kdy Hubrt nasadil k sólu z poloviny hřiště, Žižka jej nedokázal zastavit, ale nakonec i v tomto souboji byl úspěšnější brankář, tentokrát Vlasák, který střelu vyrazil. Aktivita hostujících hráčů se nadále rozbíjela o domácí obranný blok. A když se už zdálo, že se body v tomto utkání budou dělit, tak přišla 87´ a akce, která přinesla loděnickým fotbalistům tři zlaté body. Herejt si na levé straně naběhl za obranu, jeho střelu na bližší tyč domácí brankář neudržel a dobíhající Mráz uklidil přesně míč po zemi na zadní tyč 0:1. Ve zbývajícím čase si zelenobílí vedení pohlídali a brzo se mohli radovat ze třetí jarní výhry.

Zisk tří bodů spolu s příjemnou zprávou ze Zdic, kde domácí celek splnil roli favorita a porazil Rožmitál. V posledním kole potřebují loděničtí hráči, v neděli odpoledne na hřišti v Cerhovicích, pro potvrzení záchrany uhrát bod, nebo pomoc od postupujících Psár, že doma s Rožmitálem neprohrají.

SK JINCE 1921 – AFK LODĚNICE 0 : 1 (0 : 0)