Oficiální stránky klubu

Číslo účtu:  262200336/0300

V pátečním podvečeru začal na Jánské nový ročník I.B třídy, která se hraje naposledy v pěti skupinách. Od příštího ročníku budou jen čtyři skupiny, to znamená větší počet sestupujících z každé skupiny. Je reálný předpoklad, že ani 9. příčka nebude stačit na záchranu v soutěži. V naší skupině E bude nakonec startovat pouze 13 účastníků, protože těsně před startem se odhlásily Cerhovice a jsou tak prvním sestupujícím. Do soutěže je náš celek oslaben o Michala Smetanu, který bude rok studovat v zahraničí a o Tomáše Husáka, který hostuje v ČL-U Beroun, do 31.12.2023. Činnosti zanechal brankář L. Dreksler. Kádr doplnili zkušení hráči, a to J. Hejna z Tetína a V. Jarolím z FK Košíře, na hostování přišel brankář L. Abrahám z FK Králův Dvůr.

Za horkého počasí loděničtí fotbalisté hostili nováčka z Prahy západ, celek Dolních Břežan. Po opatrném začátku měli ve 14´ první velkou příležitost loděničtí fotbalisté, kdy Majer v pok. území mezi obránci prostrčil míč na Křížka, bohužel jeho přízemní, křížná střela jen těsně minula zadní tyč. V 18´ si hostující hráči dávali přednost při odkopnutí míče, nakonec skákavou střelu z hranice šestnáctky O. Mráze vykopl hostující brankář na roh. Ve 20´zatáhl míč po pravé straně Štědroňský, na jeho přetažený centr si na zadní tyči naběhl Matoušek, jeho hlavičku zablokovali domácí obránci. O dvě minuty později si za domácí obranu naběhl opět Matoušek, naštěstí mu Jarolím stačil skluzem vypíchnout míč na roh. V 31´se hosté dostali do vedení. Domácí hráči nechali protihráči spoustu času na centr z levé strany, kterým našel zcela volného Matouška, který z hranice brankového území přesnou hlavičkou nedal Vlasákovi šanci 0:1. V 43´ se zelenobílým podařilo vyrovnat, když krásnou střelou z PVK asi z 23m, vymetl Křížek Michálkovi levou „šibenici“ 1:1.

Jak nadějně končila první polovina utkání, tak špatně začala ta druhá. Neuplynula ani minuta a Vlasák znova inkasoval. Další centr z levé strany na zadní tyč, Majer s Jarolímem se nechali lehce předběhnout Tomancem, který hlavičkou přes celou branku poslal Břežany znovu do vedení 1:2. Hned po rozehrání se dostal ke střele z hranice šestnáctky Hejna, jeho přízemní střela se bohužel jen otřela z venkovní strany o levou tyč hostující branky. Domácí snaha šance nepřinášela, naopak hosté hrozili brejky. V 59´ unikl po levé straně rychlý Štědroňský, předložil míč před branku nabíhajícímu Sklenářovi, který z několika kroků branku přestřelil. V 67´ si za obranu znovu naběhnul Štědroňský, v poslední chvíli jej stačil před Vlasákem rozhodit vracející se Majer a střela minula branku. Rozhodnutí přinesla 83´, kdy hosté rozehráli nakrátko rohový kop, přišel centr před branku, kde se prosadil Štědroňský a „rybičkou“ umístil míč k tyči domácí branky 1:3. V 86´ se domácí hráči dokázali vrátit do zápasu. Vlasák dlouhým a přesným výkopem našel rozběhnutého Herejta, který uvolnil kolmou přihrávkou nabíhajícího Křížka, ten střelou po zemi umístil míč k tyči 2:3, ale na vyrovnání už domácím hráčům nezbyl čas.

Příští utkání sehrají zelenobílí opět doma na Jánské, kdy znovu v pátek od 18.00 hodin přivítají, tentokrát tradičního soupeře Černolice.

 

AFK LODĚNICE – SK OLYMPIE DOLNÍ BŘEŽANY 2 : 3 (1 : 1)

Sestavy:

Loděnice Vlasák

Žižka – Herejt – Novotný – Jarolím / 80´ Korabík /

Chrapek / 46´ Jeřábek / – Hejna / 71´ Mráz M. / – Mráz O. – Prokop – Majer

Křížek

D. Břežany Michálek

Sklenář – Srb / 65´ Hlaveš / – Bílek – Kolda

Tomanec – Šupina – Hraško / 54´ Figel / – Suimaliev / 78´ Bražina /

Matoušek / 94´ Hruška / – Štědroňský / 85´ Pata /

 

Branky: Křížek 2 – Matoušek, Tomanec, Štědroňský

Statistika: střely na branku 3:3, mimo 6:5, rohy 6:7, ofsajdy 3:4, ŽK 0:2.

Rozhodčí: Remenec – Braunšveig – Pomykáček / ME /

 

Ostatní výsledky 1. kola:

Tlustice – Jílové 2 : 0 Fulín, Jirouch.

Černolice – Sedlčany B 2 : 2 Bičík, Zadina – Krůta 2.

Lety – Petrovice 4 : 2 Koštialik 2, Černý, Veselý – Štemberk O., Kašpar.

Hořovice B – K. Dvůr B 1 : 2 Čapek – Kočí, Beneš.

Dobříš B – Nová Ves 3 : 1 Chýla 2, Mathauser – Petrák A.

Zdice V O L N O

 

Ostatní utkání příštího kola:

Nová Ves pod Pleší – Hořovice B / SO 10.30 /

Jílové – Dobříš B / SO /

Králův Dvůr B – Zdice / SO /

Petrovice – Tlustice / NE /

Sedlčany B – Lety / NE /

Dolní Břežany – V O L N O

panerai repliky hodinek