Oficiální stránky klubu

Číslo účtu:  262200336/0300

V sobotu čekala loděnické fotbalisty těžká prověrka v tradičním derby na hřišti největšího favorita na postup do I.A třídy Zdic. Zelenobílým navíc chyběla důležitá dvojice Herejt s Novotným. Za ideálního podzimního počasí v derby nakonec zaslouženě uspěl domácí celek, který díky fyzické převaze vyhrál drtivou většinu soubojů a jen díky skvělému výkonu brankáře Vlasáka, obětavosti bránících hráčů a nepřesnostem domácích hráčů v koncovce, ztratili hosté utkání přijatelným rozdílem.

První příležitost měli domácí hráči v 8´ze standardní situace. Z PVK z levé strany přišel centr před branku, k hlavičce se prosadil Ji. Krůta, ale mířil jen do náručí Vlasáka. V 11´ si na dlouhý pas za obranu naběhl Byba, který byl u míče dříve než vybíhající Vlasák, obránci mu však nedovolili zakončit. V 14´ se už domácí hráči radovali. Hosté ztratili na levé straně míč, Koželuh jej předal Bybovi, který dokonalým lobem přehodil bezmocného Vlasáka 1:0. A o dvě minuty bylo ještě hůře. Hostující obránci nezachytili únik nejnebezpečnějšího domácího hráče Byby a jeho prudký střílený centr před branku srazil ve skluzu Jeřábek do vlastní sítě 2:0. Hned po rozehrání se pokusil odpovědět Křížek, jeho únik stačil domácí obránce zablokovat. Ve 20´ rozhodčí neuznal pro ofsajd branku Koželuha. Ve 24´ zahráli Zdice roh na zadní tyč a volej zcela volného Ja. Krůty zneškodnil Vlasák. V 27´ zakončil Rigo svou akci na levé straně dokonalým centrem na zadní tyč, kde Byba z několika kroků dorážel míč do branky, ale Vlasák předvedl první ze série zázračných zákroků, když se stačil rychle přemístit a míč vyrazit. V 30´ se zelenobílí vrátili do zápasu, když Mráz svůj únik po pravé straně zakončil centrem na zadní tyč, kde nabíhající Korabík dokázal přehodit domácího brankáře 2:1 a otevřel si brankový účet v Á týmu zelenobílých. V 35´si za obranu naběhl Ji. Krůta, ale jeho pokus o lob přes Vlasáka skončil až za brankou. V 38´ hosté nepotrestali domácí „malou domů“, když tečovanou střelu Prokopa domácí obránci odvrátili do bezpečí.

Na začátku 2. poločasu ještě domácí celek zvýšil intenzitu své hry. Už v 47´ Koželuh vysunul Ji. Krůtu, ale jeho pokus na zadní tyč minul cíl. O minutu později nabídla nedůslednost hostující obrany šanci Počtovi, jeho rána z několika kroků však letěla vysoko nad branku. V 51´ musel rychle pod nohy Ji. Krůty, aby zneškodnil jeho sólo. Za chvilku Koželuh připravil další „tutovku“ Bybovi, ale Vlasák našel další vynikající zákrok a jeho pokus vyrazil. V 57´ vyrazil Vlasák další střelu Ji. Krůty z hranice šestnáctky, pokus o dorážku už byl z ofsajdové pozice. V 58´ zatáhl míč po levé straně Majer, ale jeho centr srazila obrana na roh. Po jeho zahrání se dostal k zakončení Žižka, bohužel jeho pokus Altmana moc nevystrašil. V 61´orazítkoval tvrdou střelou z 20m Byba břevno. V 75´ byl domácí celek blízko brance, kdy po rozehrání PVK hlavičkoval jejich hráč tísněný obráncem na „desítce“ a těsně minul pravý horní roh. V 80´ domácí přečíslení Koželuha s Rigem stačil Jarolím zablokovat. V 84´ po „závaru“ hostující obránci zablokovali dva pokusy domácího celku, třetí mířil do Vlasáka. V 90´ ještě Vlasák zneškodnil pokus Byby z hranice pok. území.

Tento týden mají zelenobílí díky odstoupení Cerhovic volno, a poté je čeká další těžká prověrka. Příští sobotu odpoledne nastoupí v dalším derby na hřišti druhého favorita na postup – rezervy Králova Dvora.

 

FK OLYMPIE ZDICE – AFK LODĚNICE 2 : 1 (2 : 1)

Sestavy:

Zdice Altman

Myška / 64´ Tien Dat / – Ježek – Krůta Ja. – Svoboda J. / 92´ Kabát /

Koželuh – Pipiška – Počta – Rigo

Byba – Krůta Ji. / 76´ Svoboda K. /

Loděnice Vlasák

Jarolím – Prokop – Majer – Jeřábek

Bartoš – Hejna – Mráz O. – Žižka

Křížek – Korabík / 62´ Štětka /

 

Branky: Byba, vlastní (Jeřábek) – Korabík

Statistika: střely na branku 7:2, mimo 9:4, rohy 3:2, ofsajdy 6:2, ŽK 3:0.

Rozhodčí: Soukup – Žáček – Souček / PB / Delegát: Müller / KL /

 

Ostatní výsledky 7. kola:

Tlustice – D. Břežany 2 : 0 Fulín, Jirouch

Nová Ves – Jílové 4 : 1 Rehák, Krása, Held, Novák – Jankele

Kr. Dvůr B – Petrovice 4 : 0 Krivačka, Janků, Bíba, Sabou

Hořovice B – Černolice 1 : 0 Dráb

Dobříš B – Lety 1 : 2 Chýla – Holý, Černý

Sedlčany B – V O L N O

 

Ostatní utkání příštího kola:

Tlustice – Dobříš B / SO 10.15 /

Lety – Hořovice B / SO /

Dolní Břežany – Jílové / NE /

Petrovice – Nová Ves / NE /

Sedlčany B – Králův Dvůr B / NE /

Černolice – Zdice / NE /

Loděnice – V O L N O

panerai repliky hodinek