Oficiální stránky klubu

Číslo účtu:  262200336/0300

Za ideálního fotbalového počasí přivítali loděničtí fotbalisté Na Jánské v sobotním dopoledni v okresním derby rezervu Hořovic. Hosté přijeli pouze s 11 hráči, na lavičce měli pouze jednoho hráče ve věku 61 let. A protože na začátku 2 poločasu se jim zranili dva hráči, tak museli dohrávat v deseti lidech.

Po opatrné úvodní čtvrthodině, kdy se odehrávala mezi šestnáctkami, zelenobílí zvýšili aktivitu a diváci se přestávali nudit. V 15´ prošel středem hřiště Mráz a svojí individuální akci zakončil střelou z 20m těsně nad hostující branku. O dvě minuty později nepotrestal Herejt chybu M. Frydrycha v rozehrávce, Brambora byl u míče dříve. V 19´ Žižka s Mrázem kombinací překonali obranu hostí, bohužel Žižka trefil jen boční síť. V 24´ se přihlásili o slovo i hosté, ale povedenou přízemní střelu Vyšína ze střední vzdálenosti zneškodnil Abrahám. V 27´ Bartoš uvolnil Herejta, jeho pokus zablokoval obránce a míč srazil na roh. V 32´ posílal po úniku další míč před branku Bartoš, i ten srazili obránci na roh. V 35´ se už zelenobílí dočkali, když po dalším rohu poslal Herejt přetažený centr na zadní tyč, kde netradiční střelec Žižka poslal z voleje míč do sítě 1:0. Netrvalo dlouho a domácí hráči přidali brankovou pojistku. Křížek poslal dlouhý pas před pok. území, po souboji Herejta se stoperem hostí se míč odrazil míč k Mrázovi a ten, protože Brambora špatně vyběhl a nedostal se do předchozího souboje, poslal míč do opuštěné branky 2:0. V 43´ Vyšín zbytečné dohrál Abraháma, který držel míč, kolenem do žeber a mohl být rád, že dostal jen ŽK. Následné vyšetření v nemocnici prokázalo zlomené žebro a domácí brankář si bude muset nějakou dobu od fotbalu odpočinout. V nastaveném čase z další akce neprostřelil vybíhajícího brankáře. Po následném rohu neuznal rozhodčí další branku po kontaktu Majera s Bramborou, když domácí hráč jen stál a brankář hostí do něj naběhl…

Naštěstí hned na začátku 2. poločasu zelenobílí znova udeřili. V 47´ Bartoš poslal přetažený centr před branku, na zadní tyči Křížek sklepl míč hlavou na nabíhajícího Mráze, který z 12m prostřelil vše, co mu stálo v cestě 3:0. Po odstoupení dvou hráčů bylo jasné, že hostující hráči nebudou mít síly na zvrat. V 56´ Žižka vystihl chybnou rozehrávku, udělal kličku i brankáři, ale trefil hráče na brankové čáře. V 60´ se Jánská znovu radovala. Po rohovém kopu vrátil Hejna míč do pok. území na levou stranu a Prokop trefil z úhlu nádherný volej, který skončil ve vzdálenější „šibenici“ 4:0. O dvě minuty později povedenou střelu Žižky z dálky pod břevno vytlačil míč na roh. V 66´si Křížek vyměnil míč se Žižkou, a poté jeho levačka z 20m poslala projektil do té samé „ šibenice“ co před chvilkou Prokop 5:0. V 74´ poslal dalekonosnou ránu Majer, Brambora vyrazil míč jen ke Křížkovi, který posunul míč Herejtovi, který zavěsil. Bohužel ani tato branka nebyla uznána, tentokrát pro milimetrový ofsajd. Konečnou podobu dostal výsledek v 83´, kdy Mráz poslal centr z pravé strany míč do pok. území, střídající Petráček navázal obránce a pustil míč za sebe a nabíhající Jeřábek měl spoustu času a místa, aby poslal míč k tyči bezmocného brankáře 6:0.

Domácí celek kromě tří bodů potěšil fakt, že branku umí vstřelit i někdo jiný, než duo útočníků. Příští týden před volným víkendem čeká zelenobílé těžká prověrka, když v sobotu odpoledne nastoupí v dalším okresním derby na hřišti největšího favorita na postup do I.A třídy – značně posílených Zdic.

 

AFK LODĚNICE – SK HOŘOVICE B 6 : 0 (2 : 0)

Sestavy:

Loděnice Abrahám / 46´ Vlasák)

Jarolím / 67´ Novotný / – Prokop – Majer – Jeřábek

Žižka – Hejna – Mráz O. – Bartoš / 66´ Korabík /

Herejt / 78´ Petráček / – Křížek

Hořovice Brambora

Novák – Trnka / 51´ Cajthaml / – Volejník – Frydrych M.

Frydrych P. – Vyšín – Kyncl – Fatka – Řeřicha

Koten

 

Branky: Mráz 2, Žižka, Prokop, Křížek, Jeřábek

Statistika: střely na branku 14:1, mimo 7:2, rohy 12:1, ofsajdy 5:2, ŽK 1:1.

Rozhodčí: Volenec – Pipek – Chalupa /KH/ Delegát: Macháček /BN

 

Ostatní utkání 6. kola:

Jílové – Králův Dvůr B 0 : 2 Beneš, Nečas

Lety – Tlustice 5 : 0 Černý, Popovits, Pechar, Koštialik, Veselý

Černolice – Dobříš B 2 : 1 Šilhavý, Les – Weber

Dol. Břežany – Nová Ves 0 : 1 Krása

Sedlčany B – Zdice 1 : 3 Kvěch – Pipiška, Koželuh, Ji. Krůta

Petrovice – V O L N O

 

Ostatní utkání příštího kola:

Tlustice – Dolní Břežany / SO 10.15 /

Nová Ves pod Pleší – Jílové / SO 10.30 /

Králův Dvůr B – Petrovice / SO /

Dobříš B – Lety / NE /

Hořovice B – Černolice / NE /

Sedlčany B – V O L N O

panerai repliky hodinek