Po týdenní přestávce čekalo loděnické fotbalisty další okresní derby na hřišti rezervy Králova Dvora. Domácí celek si v loňském ročníku vyzkoušel I.A třídu a určitě se chce do ní vrátit. Jejich nespornou výhodou je, že jejich nejstaršímu hráči je 23 let. Proto byla na jejich straně pohyblivost, rychlost a dynamika, přes tyto aspekty v 1. poločase byli lepší zelenobílí.

Už ve 2´ si na kolmici od Chrapka naběhl Mráz, ale vybíhajícího Kovaříka nedokázal prostřelit. Ve 12´zatáhl Mráz míč po pravé straně, jeho prudkou střelu z ostrého úhlu domácí brankář zneškodnil. Mezi šestnáctkami měla hra vyrovnaný průběh, ale do přestávky hosté nedovolili střelu na branku. V 18´ domácí hráč zastavil průnik Žižky před pok. obloukem jen za cenu faulu a z nařízeného PVK Herejt sice obstřelil zeď, bohužel jeho střela těsně minula pravou tyč domácí branky. V 21´ se pokusil Herejt zaskočit domácího strážce branky přímo z rohového kopu střelou pod břevno na zadní tyč, Kovařík dokázal míč vytlačit nad břevno. Další minuty hry se odehráli mezi šestnáctkami, ani jeden celek se nepropracoval k zakončení. Až v 38´ po rozehrání PVK vytvořili domácí hráči „závar“ před hostující brankou, loděničtí obránci jim zakončit nedovolili.

Hned po přestávce vysunul Herejt kolmicí za obranu Křížka, toho bohužel zradil první dotek. O minutu později se dostal ke střele mezi obránci Mráz, jeho pokus ještě Kovařík vyrazil, u odraženého míče byl nejdříve Křížek, kterého ve skluzu podrazil Filip, který se navíc při tomto zákroku zranil, a utkání pro něj skončilo. Nařízený PK Herejt bezpečně proměnil 0:1. V 52´ prošel sražený centr až na zadní tyč, ale střela z hranice pok. území Ja. Rešla letěla vysoko nad branku. V 61´ bylo vyrovnáno, když drobné odstrčení Jarolíma do zad domácí hráč dobře prodal a kopala se penalta i na druhé straně hřiště, který Janků prudkou, přízemní střelou k tyči proměnil 1:1. Vyrovnávací branka povzbudila domácí hráče na aktivitě, přesto v 65´mohl po přesné přihrávce Žižky poslat hostující hráče vedení Mráz, jeho pokus stačil domácí obránce zablokovat. Naopak i dvě minuty později bohužel udeřilo na druhé straně hřiště, když centr z pravé strany prošel v prostoru mezi „desítkou“ a hranicí pok. území na střed hřiště, Chrapek míč netrefil, naopak domácí Jelínek se trefil k tyči 2:1. V 73´ Ja. Rešl sice obstřelil křížnou střelou Vlasáka, ale pomalý míč si stačil zpracovat Prokop a poslat do bezpečí. V 84´ si zpracovával centr na prsou Herejt, domácí obránce jej sice strčil, další PK si rozhodčí netroufl nařídit. O dvě minuty později poslal Herejt další centr z „desítky“ hlavou kousek nad domácí branku. V 89´ podnikli domácí hráči brejk do otevřené obrany, ale Vlasák nájezd Kočího dokázal zneškodnit. Další přečíslení v 93´ už přineslo razítko na výsledek, když zpětná přihrávka našla na hranici šestnáctky nabíhajícího domácího hráče a Janků utaženou střelou trefil pravý dolní roh hostující branky a dal domácímu celku jistotu, že všechny body zůstanou doma.

Zelenobílé čekají čtyři utkání do konce podzimu, ve kterých potřebují po těžkých utkáních vylepšit svoje bodové konto. První příležitost budou mít v sobotním dopoledni Na Jánské, kdy přivítají Novou Ves pod Pleší.

FK KRÁLŮV DVŮR B – AFK LODĚNICE 3 : 1 (0 : 0)