Po třech týdnech se vrátila I.B třída na Jánskou. Podzimní mlha se rozplynula těsně před výkopem, tak se utkání s Novou Vsí mohlo odehrát. Na Jánskou přijel soupeř, který získal v loňském ročníku ve vzájemných zápasech dvě výhry za podpory „vyšší moci“, tak zelenobílí toužili po pomstě a výhře. A díky výbornému výkonu domácího celku, hlavně v prvním poločase, a přestože byla i tentokrát „vyšší moc“ na jejich straně, odjela Nová Ves tentokrát domů s prázdnou.

První příležitost patřila v 6´ hostům, když Krása prošel mezi stopery a jeho křižná střela minula levou tyč domácí branky. V 10´se objevil ve velké šanci Žižka, když v pozici na zadní tyči k němu prošel křižný centr z levé strany, bohužel domácí hráč před odkrytou brankou míč minul. V 15´se už domácí tábor radoval. Jeřábek poslal Křížka do úniku po levé straně, ten unikl svému obránci a prostřelil vybíhajícího brankáře 1:0. V 17´ rozehráli hosté PVK před branku, Vlasák ve skrumáži boxoval míč jen pár metrů před sebe, dorážka A. Petráka branku minula. O dvě minuty později vysunul Herejt Křížka, který zakončoval svojí slabší nohou těsně vedle. Poté měli domácí hráči dvě výborné nabídky Chrapeka až přišla 24´a branková pojistka. Tentokrát Křížek vysunul na levé straně Chrapka, který zakončil svůj únik přesnou střelou podél vybíhajícího Nováka a umístil míč po zemi k zadní tyči 2:0. V následujícím úseku hry domácí převaha nepřinášela brankovou příležitost, až opět udeřilo ve 40´ hry. Křížek zpracoval v šestnáctce těžký, dlouhý míč, přesnou přihrávkou našel na druhé tyči Herejta, který poslal míč do sítě 3:0. Aby se domácímu celku odcházelo ještě lépe do kabin, tak udeřil ve 44´ ještě jednou. Nejdříve tvrdá střela Křížka z 22m jen těsně minula levou“šibenici“. Vzápětí poslal Mráz centr podél brankové čáry, obrovitý brankář hostí na míč nedosáhl a Herejt poslal míč na zadní tyči hlavou do branky 4:0.

V 49´ po další kombinaci Herejta s Křížkem vykopával hostující obránce míč z brankové čáry. V 54´ se Jánská zlobila na rozhodčí, že pustili brejk Krásy, který přebíral míč pravděpodobně v ofsajdové pozici, následně došlo na úrovni „desítky“ ke srážce mezi Vlasákem a Krásou, oba hráči zůstali otřeseni ležet na trávníku, a míč se dokutálel do branky. A R branku uznal 4:1… Branka Novou Ves povzbudila a o dvě minuty později po centru z levé strany hlavičkoval neobsazený Voborník na rohu brankového území mimo branku. V 59´ si Vlasák poradil s dalším nájezdem Krásy. V 62´ mohli domácí hráči navýšit vedení. Nejdříve Chrapek z levé strany hledal před brankou na hranici brankového území. Domácí útočník ve skluzu chtěl posunout míč podél brankáře, ale ten stačil míč vyrazit. Vzápětí našel Mráz na hranici pok. území Hejnu, ten se sice elegantně zbavil obránce, poté bohužel poslal míč těsně vedle pravé tyče hostující branky. V 66´ po centru Helda hlavičkoval asi z 8m Lagron vedle branky. V 70´ si dlouhý výkop Vlasáka zpracoval Herejt, Németh jej rukama

poslal k zemi a byl nařízen PK, který Majer střelou k pravé tyči proměnil 5:1. V 77´ si na dlouhý pas naběhl do pok. území Herejt, přenesl míč na druhou stranu a nabíhající Jeřábek trefil jen boční síť. O dvě minuty později uvolnil v šestnáctce Žižka Herejta, kterému Novák kličku vystihl. V 83´ běžel Jeřábek sám na brankáře, udělal mu kličku a Novák jej srazil. Rozhodčí však druhý PK nenařídil. Na hřišti propukly vášně, které odnesly ČK Chrapek a Kovač na lavičce (po 2ŽK). Domácí celek však už utkání dovedl bezpečně do vítězného konce.

Vítězství znamenalo udržení ve středu tabulky. Další utkání čeká loděnické fotbalisty v sobotu odpoledne na hřišti zatím posledního Jílového.

AFK LODĚNICE – TJ SOKOL NOVÁ VES pod PLEŠÍ 5 : 1 (4 : 0)

ČK: 83´ Chrapek

Statistika: střely na branku 6:3, mimo 7:5, rohy 4:4, ofsajdy 3:2, ŽK 3:1, ČK 1:0

Rozhodčí: Petýrek – Drábek – Ladislav / PV /

Ostatní výsledky 10. kola:

Dol. Břežany – Petrovice 2 : 0 Matoušek, Štědroňský

Tlustice – Zdice 1 : 4 vlastní – Ja. Krůta 2, Sklenář, vlastní

Černolice – Králův Dvůr B 2 : 2 Les, vlastní – Matějka, Bíba

Sedlčany B – Jílové 5 : 3 Mošnička 2, Krůta, Dvořák, Brunclík – Jankele 2, Cimpl

Dobříš B – Hořovice B 3 : 0 Obermajer 2, Čihák