Oficiální stránky klubu

Číslo účtu:  262200336/0300

AFK LODĚNICE – SPARTAK TOS ŽEBRÁK  2 : 3 (1 : 1)                 SO 15.2.2020 11.00

Sestava AFK

Vlasák  / 46´ Miška /

Žižka – Petráček  –  O. Mráz  –  Vyskočil

Lehocký  –  Herejt  –  R. Žižka  –  Majer

Gracias  –  Novák

Rozhodčí: J. Špicl

V dalším utkání nastoupili loděničtí fotbalisté proti vedoucímu celku OP Žebráku. S celkem, který má namířeno do krajské soutěže, sehráli vyrovnané utkání, které rozhodly dvě zbytečné ztráty míče v závěru zápasu. Bohužel trenér Korba měl k dispozici při obnově zranění Šolce při rozcvičce jenom 10 lidí do pole, a i to byl jeden z důvodů, proč v Žebrák v závěru získal převahu a otočil vývoj utkání.

Soupeř byl mladý, běhavý a hrající s maximálním nasazením. Už ve 3´po rohu vykopával novopečený stoper Mráz míč z brankové čáry. Přesto vedoucí branku vstřelili zelenobílí, když PVK asi z 22m kopl Herejt na bližší tyč 1:0. Vedení nevydrželo dlouho, když ztracený míč před šestnáctkou znamenal přesnou přihrávku za obranu a nabíhající hráč mířil přesně 1:1. Další šance zůstaly na obou stranách nevyužity.

Hned v 46´po nedorozumění Z. Žižky a Petráčka postupoval žebrácký útočník sám na Mišku, ale loděnického brankáře neprostřelil. V 58´se ujali zelenobílí podruhé vedení po hezké kombinaci, na jejím konci Novák dorazil míč do prázdné branky 2:1. O dvě minuty později nastřelil Herejt z PVK tyč a o další chvíli později si Miška poradil s dalším nájezdem. V závěrečné čtvrthodině byl Žebrák aktivnější a v samotném závěru 2x udeřil. Nejdříve v 87´ Vyskočil ztratil míč na polovině hřiště, následovalo brejk s přečíslením a zakončení s tečí končí v síti 2:2. O minutu později ztratil Majer před šestnáctkou míč v souboji a Žebrák nabídnutou šanci využije 2:3.

Další týden patřil zimnímu soustředění. Od středy 19.2. do neděle 23.2., společně s dorostenci,  absolvovali nedaleko Jindřichova Hradce kvalitní přípravu na těžké jarní boje.

AFK LODĚNICE – SK VELKÉ PŘÍTOČNO     8 : 2 (3 : 1)                 SO 29.2.2020 13.00

Sestava AFK

Melichar

Z, Žižka  –  Paleček / 70´Vyskočil /  –  Lehocký  –  Vyskočil / 46´ Kovač /

Šolc  –  R. Žižka / 46´ Dostál P. /  –  Mráz O. / 65´ R. Žižka /  –  Majer

Herejt  –  Novák

V závěrečném utkání ve skupině čekal loděnické fotbalisty papírově nejkvalitnější soupeř – 8 celek kladenské skupiny I.B třídy z Přítočna. Bohužel soupeř přijel pouze z deseti hráči a brzy bylo jasné, jak sobotní utkání dopadne. Znovu se sešlo trenérovi hodně omluvenek, tak musela situaci zachránit stará garda. Na vedoucí branku se nečekalo dlouho. Odražený míč posunul na hranici šestnáctky O. Mráz na Majera a jeho střela mířila pod břevno 1:0. Další příležitosti zůstaly nevyužity a Přítočno v 19´vyrovnalo z prvního brejku, když jejich hráč našel zpětnou přihrávkou spoluhráče, který umístil míč k tyči 1:1. Zelenobílí hned o minutu strhli vedení na svou stranu, když po akci, kdy Mráz vyvezl míč a posunul jej Herejtovi, který předložil míč Šolcovi před odkrytou branku 2:1. V 35´ Herejt z nájezdu trefil levou tyč a o dvě minuty později dorazil míč do sítě hlavou Lehocký po přihrávce Majera. Navíc v 1. poločase nebyly loděnickým hráčům uznány 3 branky pro sporné ofsajdy.

Ve 2. poločase převaha zelenobílých pokračovala. V 50´ dostal míč Herejt míč mezi obránce a po krátkém sólu prostřelil brankáře 4:1. Přítočno se dočkalo ještě radosti, když technická střela jejich hráče zapadla přesně k levé tyči 4:2. V 56 nařídil PK za hraní rukou a Melichar s trochou štěstí jej proměnil 5:2. V 60´ zatáhl Majer míč po levé straně skoro až k brankové čáře, zpětnou přihrávkou oslovil Nováka, který prudkou střelou „z desítky“ prostřelil brankáře 6:2. V 65´Herejt individuálně překonal ofsajdovou past a podruhé předložil míč Šolcovi před prázdnou branku 7:2. V 78´ přidal druhou branku také Herejt, když se pěknou, křížnou střelou trefil do pravé „šibenice“ 8:2. V 80´ zelenobílí rozebrali obranu Přítočna, ale Kovač s 10m překopl vše, co mu stálo v cestě. A o minutu později jeho opravu zastavilo břevno. V 85´ještě Přítočno předvedlo jeden brejk, ale jejich hráč branku o metr přestřelil.

V současné době ještě není znám soupeř a ani termín ( budeme se chtít dohodnout na některý den v týdnu), protože tuto neděli 8.3.2020 od 10.15 nastoupí zelenobílí v přátelském utkání proti pátému celku kladenské skupiny I.B třídy, kterým je SK Slaný B na jeho stadionu a přírodní trávě.