Čtrnáct dní před startem soutěže čekal loděnické fotbalisty v neděli dopoledne první test na přírodní trávě na atletickém stadionu ve Slaném. Bohužel opět trenérovi Korbovi chybělo z rozličných důvodů dost hráčů, tak musel nastoupit i asistent trenéra Kovač, přesto do pole nebyl ani jeden hráč na střídání…

Domácí celek, který je po podzimu na 5. místě „kladenské“ skupiny, představoval mix zkušených a mladých hráčů, na kterém bylo vidět, že se na tomto povrchu připravuje delší dobu. Na velmi slušném hřišti, za poměrně na tuto dobu příjemného počasí, kdy hráče občas pozlobil jen nárazový vítr, se odehrálo dobré utkání. Hned v úvodní minutě utkání proběhl domácí útočník středem obrany, ale Dreksler jeho pokus dokázal vyrazit. V 7´ uhasil závar před hostující brankou Majer. Zelenobílí se pokoušeli o brejky, ale většinou se chytali do ofsajdové pasti, pokud už dříve nepokazili rozehrávku. Ve 22´ chytil Dreksler pod tlakem domácího útočníka malou domů od Vyskočila do ruky, ale domácí celek nedokázal NVK z „desítky“ využít. V 34´ pro změnu nevyšel loděnické obraně ofsajd systém, naštěstí domácí hráč podél vybíhajícího Drekslera branku minul. Proto bylo příjemným překvapením, že v 37´ se zelenobílí ujali vedení. Herejt zabojoval u rohového praporku o míč, o který domácího obránce obral, následoval centr před branku a nabíhající Majer, z první hostující střely, prostřelil vše 0:1. Domácí celek mohl srovnat výsledek ve 40´, kdy musel Dreksler předvést výborný zákrok, aby povedenou střelu z hranice šestnáctky vytáhl nad břevno svojí branky.

Jestliže na začátku utkání loděničtí hráči vyloženou šanci Slaného přežili, tak další nájezd v úvodní minutě 2. poločasu domácí hráč proměnil a hezky „přivítal“ Vlasáka v brance 1:1. Ale radost domácího celku z vyrovnání netrvala dlouho. V 49´ pronikl Herejt mezi obránci do pok. území, vytáhl na sebe i vybíhajícího brankáře a Hrudka měl snadnou práci poslat míč do prázdné branky 1:2. V 55´ po další chybě v rozehrávce následoval další brejk domácího hráče, který tentokrát křížnou střelou podle vybíhajícího Vlasáka cíl netrefil. Ale v 61´ přišel další brejk středem hřiště a domácí hráč jej uklidil přesně k levé tyči 2:2. Ale ani tentokrát nerozhodný stav nevydržel dlouho. V 64´ Mráz před pok. územím vyhrál souboj s domácím obráncem a přízemní střelou přesně k pravé tyči zaskočil domácího brankáře 2:3. V 68´ předvedli zelenobílí hezkou kombinační akci, na jejím konci A. Jeřábek domácího strážce branky neprostřelil. V závěrečné dvacetiminutovce uhájil Vlasák těsné vedení, když zneškodnil ještě dva nájezdy domácích hráčů, a proto se výsledek do konce utkání už nezměnil. Po utkání si před soutěží vyzkoušeli penaltový rozstřel, a protože Vlasák 2 pokusy chytil, tak i ten dopadl lépe pro zelenobílé  v poměru 4:3.

Poslední přípravu sehrají loděničtí hráči v sobotu 14.3. na hřišti dříve tradičního soupeře a nyní účastníka OP PZ v Měchenicích od 14.30 hodin, který je po podzimní části v tabulce na 11. místě.

SK SLANÝ B – AFK LODĚNICE   2 : 3  (0 : 1)