Po těžké porážce v Černolicích přivítali loděničtí fotbalisté Na Jánské nevyzpytatelnou rezervu Sedlčan. Za typického, sychravého, podzimního počasí, které se projevilo už i na kvalitě hřiště, viděli diváci utkání dvou rozdílných poločasů. Jestliže o přestávce byli zelenobílí rádi za nerozhodný výsledek, tak zlepšený výkon ve druhém poločase rozhodl, že 3 body zůstaly doma a domácí celek se posunul ke středu tabulky.

Přitom utkání začalo pro domácí hráče skvěle. Na konci úvodní minuty utkání Herejt odcentroval z levé strany na zadní tyč, kde si na míč naskakoval Hrudka. Toho zezadu poslal oběma rukama obránce k zemi a rozhodčí tento zákrok ocenil PK. Herejt jej přízemní střelou k tyči proměnil 1:0. A ještě lépe bylo ve 4´, kdy Herejt vystihl na hranici šestnáctky rozehrávku hostujících obránců a po krátkém sólu prostřelil vybíhajícího brankáře 2:0. Místo toho, aby domácí hráči využili nečekaného bonusu, tak předvedli nejhorší poločas roku Na Jánské. Jejich fotbal bez pohybu a plný nepřesností přímo vybídl hosty, aby převzali aktivitu na hřišti. A mládí a pohybliví hráči hostí, tak s radostí učinili a v 16´ byli už odměněni. Domácí hráč prohrál souboj u rohového praporku, rychlý Matoušek zatáhl míč do pok. území, jeho střelu Dreksler vyrazil jen před sebe a dobíhající Kvěch snadno dorazil míč do sítě 2:1. Ve 20´ unikl z poloviny hřiště Matoušek, ale na konci sóla branku netrefil.  Ve 24´ se zelenobílí dočkali rohu, po jeho zahrání se na hranici šestnáctky dostal ke střele Paleček, míč dobře ale netrefil a střelu poslal daleko vedle. V 28´ hledal Šolc rozběhnutého Herejta, který dlouhý pas nedokázal zpracovat. V 31´ ještě zachránila domácí celek po nádherné střele Bláhy z dálky tyč, ale o tři minuty později už bylo vyrovnáno. Domácí obránci opět nedokázali poslat míč do bezpečí, tečovaný míč skončil u zcela volného Kvěcha, který prostřelil Drekslera 2:2. V 39´ skončila střela O. Mráze ze střední vzdálenosti v rukavicích Dřevojana.

O přestávce musel domácí celek navíc vystřídat zraněného brankáře a do branky se postavil Miška. A po přestávce domácí hráči přece jenom přidali na pohybu i přesnosti a výsledek se brzo dostavil. V 52´ Paleček vybojoval u rohového praporku míč, jeho centr našel v pok. území Šolce, který prostřelil vše 3:2. Ještě lépe bylo v 56´, kdy Mráz našel rozběhnutého Majera, jeho centr z levé strany našel na zadní tyči Šolce, jeho střelu dokázal Dřevoljan jen vyrazit, sražený míč získal na hranici šestnáctky O. Mráz a na jeho povedenou střelu neměl hostující strážce branky vůbec nárok 4:2. Další pokusy končily většinou v rukavicích brankáře Sedlčan. Definitivní klid přinesla až 79´, kdy Dřevoljan vyrazil první střelu Herejta, odražený míč vrátil před branku Šolc a tentokrát už Herejt hlavou brankáře překonal a další hattrick byl na světě 5:2. Konečnou podobu získal výsledek v 90´, kdy po hezké kombinační akci po ose Šolc – Herejt – a střídající A. Jeřábek, posledně jmenovaný dorážel míč do prázdné branky 6:2. Následně už velmi dobrý rozhodčí Laštovička utkání ukončil a zelenobílí se mohli těšit ze zisku cenných 3 bodů, které posunuly domácí hráče na 9 příčku tabulky.

Aby se loděničtí hráči posunuli do horní poloviny tabulky, ve které se pohybovali v uplynulém ročníku, tak musí začít sbírat body i ze hřišť soupeřů, což se jim zatím nedaří. Další možnost je čeká v neděli odpoledne v Dobříši v utkání s domácí rezervou.

AFK LODĚNICE – TJ TATRAN SEDLČANY B    6: 2  (2 : 2)          hráno 5.10.2019 v 16:00 hod.