V neděli se odehrálo za krásného podzimního počasí další utkání I.B třídy, kdy loděničtí fotbalisté nastoupili na pěkném hřišti v Dobříši, kde je čekal duel s místní rezervou. Oba celky se pohybují v dolní polovině tabulky a bodů mají proto zapotřebí. Bohužel se znovu potvrdilo, že zelenobílí tento podzim body ze hřišť soupeřů nevozí. Je však smutné, že už podruhé na podzim pomohla domácímu celku výrazným způsobem vyšší moc.

Úvodních dvacet minut patřilo hostům, kteří dobrým pohybem a pohlednou kombinací ovládli dění na hřišti. Už ve 2´ se pokusil Herejt skoro z poloviny hřiště překvapit domácího brankáře, ale k přesnému zásahu ještě kus chyběl. Ve 4´ Herejt dlouhým pasem našel na levé straně Majera, který potáhl míč, aby poté nalezl v pok. území rozběhnutého O. Mráze, který z úhlu nedokázal Vančáta prostřelit. A to bohužel byla největší příležitost hostujícího celku v prvním poločase. Další svoje akce, i do přečíslení, kazili ve finální části jejich nepřesnosti. Okolo 20´ utkání  se vyrovnal poměr sil na hřišti, domácí hráči začali být odvážnější, ale ani oni nebyli při svých akcích nebezpeční. Utkání plynulo bez vzruchu až do 35´, kdy přišel rozhodující moment zápasu. Domácí hráči se chystali k zahrání rohového kopu, když Petráček dostal od svého protihráče Puchmajera úder loktem, což si nechtěl nechat líbit. Rozhodčí si pozval oba hráče na pohovor, bohužel od domácího hráče, který zůstal zticha, Petráček si za komentář naopak vysloužil ŽK. A co bylo horší, po rozehrání rohu odpískal Petráčkovi údajné držení Kuchaře za ruku a nařídil PK, který viděl jenom on. A domácí celek dárkem nepohrdl a samotný Kuchař nedal Miškovi střelou do levého horního rohu šanci 1:0. A více už utkání do přestávky nenabídlo.

I po přestávce začali aktivněji zelenobílí a už v 49´ bohužel nedokázal rozběhnutý Herejt na hranici šestnáctky převzít míč mezi obránci. V 54´ našel Herejt centrem z levé nabíhajícího Majera a jeho pokus hlavou obloučkem přeletěl brankáře i břevno a spadl na horní síť. V 68´ nasadil k sólu Herejt, který sice přešel přes několik hráčů, ale i jeho pokus najít střídajícího Hrudku, míč však skončil v rukavicích Vančáta. Postupem času se do hry hostí začala vkrádat křečovitost a ani jim nepomohl risk v posledních deseti minutách se změnou rozestavení po vystřídání Petráčka, kdy už domácí branku prakticky neohrozili. Naopak do té doby bezzubí domácí hráči měli z brejků do otevřené obrany největší příležitosti, které nedokázali také proměnit. V 82´ uvolnil Semančík v situaci dva na jednoho střídajícího Kukola, jeho ránu z „desítky“ dokázal Miška přes tyč vyrazit do bezpečí. V 85´ hledal Kukol po změnu Puchmajera, který branku ale netrefil. V 88´ byl na konci brejku opět Puchmajer, tentokrát jeho pokus Miška vyrazil na roh. Galapředstavení HR pana Vyhnala, vyvrcholilo v 89´, kdy dostal trenér Korba za komentář rovnou ČK. Pak už bylo jenom dobře, že byl konec a těch ČK nebylo ještě více.

Znovu se potvrdilo, že i když většinu času kontrolujete míč, tak to neznamená, že v tomto utkání uspějete. A na dvě střely mezi tyče se těžko vyhrává i v normálním utkání.

I proto se loděničtí fotbalisté musí soustředit na následující utkání doma Na Jánské, kdy přivítají v okresním derby nováčka z Tlustice, která má v tabulce skupiny zatím o bod více.

MFK DOBŘÍŠ B – AFK LODĚNICE       1 : 0  (1 : 0)          hráno 13.10.2019 v 15:30 hod.

Tlustice          –   Lety                        0 : 2     Měchura, Veselý

Rožmitál         –   Králův Dvůr B       3 : 1     Straka, Steinbauer, Mora – Bíba

Černolice        –   Cerhovice              3 : 2 (PK)  Stracený, vlastní – Kapoun, Větrovský

Nová Ves        –   Petrovice                3 : 4 (PK)  Borak, Staroba, T. Moravec – O. Štemberk,
P. Chlasták, Pelikán

Sedlčany B     –   Jinočany                 4 : 2     Špaček, Dvořák, Kvěch, Bláha – Čajkovský,
Voborník

Dal. Dušníky  –   Milín                      0 : 7     Štochl 3, Kuba 2, Ric, Rak