Po vítězství v minulém kole nad posledním celkem tabulky čekal na loděnické fotbalisty pro změnu start na půdě leadera soutěže- dosud neporažených Černolic. Na jaře se jim tam povedlo poprvé v historii uspět v penaltovém rozstřelu, tentokrát naděje na dobrý výsledek trvala jen poločas.

A bohužel co se stává na tomto hřišti pravidlem je, že hostující hráči brzy inkasují. V 6´ zahráli černobílí přetažený rohový kop, míč vrátil Zamrazil na hranici pok. území, kde se nejlépe zorientoval Baroch a nepříliš prudkou, ale umístěnou střelou poslal míč klubkem hráčů přesně k levé tyči 1:0. Ve 14´ skončil dvakrát tečovaný centr z pravé strany na zadní tyči hostující branky. V 16´ přišlo pěkné sólo O. Mráze přes 3 hráče soupeře, bohužel před koncovkou mu míč trochu utekl a výsledkem bylo nedůrazné zakončení. Ve 20´ mohlo být vyrovnáno. Herejt z rohového kopu našel na zadní tyči Majera a jeho prudká hlavička těsně minula domácí branku. V 29´ po rohu Šolce si na zadní tyč naběhl Herejt, ale ani on netrefil odkrytou část branky. V toto období se hrálo solidní utkání, ale ani jeden celek se nemohl dostat do vyložených šancí. Až v 38´ dostal míč za obranu rychlý Seidler, ale i jeho stačil na poslední chvíli zastavit ve skluzu Majer. V 39´ bylo konečně vyrovnáno. Herejt vystihl rozehrávku brankáře Hosnédla, udělal mu kličku a zasunul míč do prázdné branky 1:1. A do konce poločasu neměl ani jeden celek šanci strhnout vedení na svojí stranu.

Hned po přestávce přišel šok. Začala 47´, kdy Vyskočil ztratil při zakládání akce míč, Seidler jej zatáhl k rohovému praporku, aby následně centrem na zadní tyči našel padesátiletého Kociána, který využil nedůslednosti hostující obrany, která si špatně přebrala hráče, a rybičkou poslal míč do sítě 2:1. V 53´ Vyskočil zastavil unikajícího protihráče jen za cenu ŽK, z nařízeného PVK z 22m Macela branku přestřelil. V 62´ vyvezl míč Prokop, na útočné polovině jej předal O. Mrázovi a jeho povedenou střelu z 25m dokázal Hosnédl vytlačit nad břevno, domácí brankář měl štěstí, že střela mířila přesně nad něj. Utkání rozhodli dva slepené, domácí údery okolo 70. minuty, na které se domácí hráči ani nenadřeli. Nejdříve Vyskočil nedokázal odkopnout míč až o něj přišel a následný centr uklidil do branky opět hlavou Kocián 3:1. O minutu později jej „úspěšně“ napodobil Žižka, pro změnu následovala přihrávka na rozběhnutého Straceného, který po zemi umístil míč k tyči 4:1. V 80´ Šmucler poslal do nájezdu Straceného, který sice prostřelil Drechslera, ale ten míč zpomalil a dobíhající Prokop poslal míč do bezpečí. Konečnou podobu dostal výsledek v 86´, kdy vyrazil na dlouhé sólo Macela, v pok. území našel přihrávkou střídajícího Skvortsova, a ten dorazil míč do odkryté branky a nadělil zelenobílým nepopulárního „bůra“. Konečný hvizd velmi dobrého rozhodčího Hájka byl pro hosty vysvobozením.

Toto utkání rozhodly individuální chyby loděnických fotbalistů. V letošním ročníku se zatím nedaří bodovat na hřišti soupeřů, o to důležitější je uspět doma Na Jánské. A hned tuto sobotu je čeká náročné utkání s rezervou divizních Sedlčan. Utkání hodně ovlivní fakt, v jaké sestavě Sedlčany nastoupí, ale domácí hráči budou chtít napravit nepovedené vystoupení z Černolic.

SK ČERNOLICE – AFK LODĚNICE      5 : 1  (1 : 1)          hráno 28.9.2019 v 16:00 hod.

Herejt / 77´ Petráček / –  Hrudka

Branky: Kocián 2, Baroch, Stracený, Skvortcov – Herejt.

Statistika: střely na branku 7:3, mimo 11:4, rohy 7:4, ofsajdy 3:2, ŽK 0:1.

Rozhodčí:  Hájek  –  J. Pejša  –  Svoboda  / KL /

Ostatní výsledky 6. kola:

Rožmitál         –   Petrovice    1 : 0     Lukeš

Kr. Dvůr B      –   Milín          1 : 2     Černý – Ric 2

Dušníky – Jinočany                2 : 4     P. Krása, Švagr – Voborník 3, Sloup

Nová Ves        –   Cerhovice   3 : 6     T. Moravec 2, Bublík – Fulín 2, Štěpnička 2, Carvan,