Oficiální stránky klubu

Číslo účtu:  262200336/0300

Po nevydařeném startu do soutěže před týdnem, přivítali loděničtí fotbalisté v pátečním podvečeru opět na Jánské, tradičního soupeře Černolice. Zelenobílí podali v tomto utkání zlepšený výkon, a proto tentokrát zůstali všechny body doma. V domácí brance si odbyl úspěšnou premiéru Lukáš Abrahám.

Po opatrném a vyrovnaném začátku se ve 13´ dostali hosté do brejku, kdy jejich hráč zatáhl míč až k brankové čáře, zpětnou přihrávkou hledal na hranici šestnáctky nabíhajícího spoluhráče, kterého na poslední chvíli stačil ve skluzu Majer zablokovat. O dvě minuty později vyzkoušel pozornost Švarce z dálky O.Mráz, míč však skončil v rukavicích hostujícího brankáře. V 22´ si na rozehraný PVK naskočil Křížek, jeho hlavička strážce branky hostí moc nevystrašila. V této části utkání končilo hodně akcí na nepřesnostech ve finální části. V 30´ byli domácí hráči blízko vedoucí brance, když po kolmici Křížka běžel O. Mráz sám na brankáře, bohužel vybíhajícího Švarce neprostřelil. Až v 39´ vypukla v zelenobílém táboře radost, když Herejt nachytal brankáře hostí, překvapivou střelou z PVK nedaleko brankové čáry a míč skončil pod břevnem u vzdálenější tyče 1:0. Černolice se pokusily o vyrovnáním v 42´, ale výbornou střelu Šilhavého z hranice pok. území, mířící pod břevno, vytlačil Abrahám na roh.

Hned v úvodní minutě bylo po úniku M. Mráze horko před hostující brankou. Bohužel první pokus Herejt promáchl, jeho druhý pokus, stejně jako následný pokus O. Mráze, stačili hostující obránci zablokovat. V 51´ se po rohovém kopu hostí poprvé prosadil na bližší tyči k hlavičce Bičík, prudká hlavička bývalého brankáře Sparty cíl minula. V 57´ dopadla po centru z levé strany stejně hlavička Herejta na druhé straně hřiště. V 62´se Černolice dočkaly vyrovnání. Na centr z PVK z pravé strany na zadní tyč si naskočil opět Bičík, tentokrát však mířil hlavou přesně 1:1. Domácí hráči na chvíli vypadli z role a v 67´ zastavil průnik Šilhavého O. Mráz v pok. území jen za cenu faulu. K zahrávání PK se postavil Bittengel a k radosti domácího tábora branku přestřelil. O dvě minuty později se už domácí hráči radovali znovu z vedení. Rychlý protiútok odtáhl po pravé straně hřiště Křížek, aby před brankou našel nabíhajícího Herejta, který zblízka prostřelil Švarce 2:1. Definitivní klid mohl zařídit v 80´ po průniku z levé strany M. Mráz, který sice prostřelil brankáře, míč však zastavil na brankové čáře obránce, následná střela O. Mráze z 20m byla sražena na roh. Proto přišla pojistka až v 85´, kdy únik Herejta zastavil nedovoleně v pok. území Huleš. Jánská viděla nařízení druhého PK. Ten jistě proměnil Herejt a na své konto si připsal další hattrick 3:1. Zbytek utkání už zelenobílí dovedli v poklidu do vítězného konce.

Povedený výkon a úspěšný výsledek je povzbuzením pro domácí fotbalisty před dalším utkáním, které je čeká v sobotu odpoledne, kdy pojedou přes kopec k Berounce na hřiště neoblíbených Let, které navíc vstoupili úspěšně do nové sezony.

AFK LODĚNICE – SK ČERNOLICE 3 : 1 (1 : 0)