V sobotu odpoledne se za příjemného fotbalového počasí utkaly dva celky, které se na jaře pohybovaly v horní polovině tabulky, ale zatím jejich výsledky na začátku soutěže zůstávají za očekáváním. Navíc obou celkům chyběla řada hráčů základního kádru, například v domácím dresu chybělo 5 hráčů základní sestavy z Nové Vsi, zraněný Lehocký bude chybět minimálně měsíc. V důležitém utkání se hrálo o to, komu se podaří posunout do klidnějších vod tabulky a po výborném výkonu v 1. poločase se to povedlo zelenobílým a všechny body zůstaly doma.

V úvodním dějství domácí hráči na hřišti dominovali. Výborným pohybem zatlačili svého soupeře na jeho polovinu a na branku se nečekalo dlouho. Ve 12´ si na kolmou přihrávku mezi obránce naběhl Herejt a přesnou střelou nedal Pavlíkovi šanci a zahájil svoje sobotní galapředstavení 1:0. Tlak loděnických hráčů pokračoval, ale na brankovou pojistku se čekalo až do 26´, kdy u pomezní čáry získal Herejt míč, navedl si na střed hřiště a technickou střelou obstřelil obránce i brankáře 2:0. A v 29´ bylo pro zelenobílé ještě lépe, když Matěj Mráz potáhl míč po pravé straně, přesnou přihrávkou našel v pok. území Hrudku, který zpracoval míč a posunul jej proti noze na Adama Jeřábka, který poslal míč podél brankáře přesně k tyči 3:0. Žlutomodří nebyli v prvním poločase vůbec nebezpeční, spoléhali pouze na brejky, které se jim nedařilo dotáhnout do nebezpečného zakončení. Poslední úder si nechali zelenobílí na závěr poločasu. V 44´ nasadil k úniku Ondra Mráz, přesným centrem do „kapsy“ mezi obránce a brankáře předložil nabídku Herejtovi, který na zadní tyči nezaváhal a stačil dosáhnout na hattrick za poločas 4:0.

Po přestávce domácí hráči pod dojmem vysokého náskoku polevili a brzo přišel trest. V 53´ dosáhli hosté po nedorozumění Prokopa a Mišky čestného úspěchu. Prokop dával Miškovi hlavou malou domů, ale nedal jí přesně, toho využil pohotový Krása a snadno poslal míč do prázdné branky 4:1. Vstřelená branka povzbudila hosty k větší aktivitě, hra se vyrovnala, bohužel hra se odehrávala především mezi šestnáctkami a moc vzruchu už nenabídla. Razítko na výsledek dala až 83´, kdy domácí kanonýr ukončil svoje vystoupení. Akce začala na pravé straně po vybojovaném míči O. Mráze, který přenechal míč rozběhnutému Hrudkovi v pok. území, který dokázal posunout míč doleva na Herejta, který poslal míč do sítě 5:1. Poté domácí hráči už bezpečně dovedli utkání do vítězného konce.

Zelenobílí se tedy zaslouženě radovali z druhého podzimního vítězství. Ale hned příští utkání bude hodně složité. Čeká je totiž cesta na pěkné hřiště v Černolicích. A jejich soupeř je zatím na podzim suverénní, vede tabulku a první body ztratil až v sobotu v penaltovém rozstřelu v derby v Letech, přestože hrál poločas o deseti hráčích, tak stihl alespoň vyrovnat. A navíc jejich sestavu zkušených exligových hráčů rozšířil ještě Radek Kováč ze Sparty…

AFK LODĚNICE – TJ SOKOL DALEKÉ DUŠNÍKY   5 : 1  (4 : 0)          hráno 21.9.2019 v 16:30 hod.

Ostatní výsledky 5. kola:

Tlustice          –   Sedlčany B             6 : 0     Ungr 3, T. Keckstein 2, Souček

Jinočany         –   Nová Ves               2 : 1     Šimonovič, Ducháček – Bouška

Milín              –   Petrovice                2 : 5     Štochl, Müller – Paták 2, Kašpar, Kubíček,
vlastní.

Lety                –   Černolice               2 : 1 (PK)  Hřebeček – Kocian

Cerhovice       –   Králův Dvůr B       2 : 3     Procházka, Štěpnička – Bican 2, Krupa

Dobříš B         –   Rožmitál                5 : 1     Junek 2, Semančík, Šebek, Krmela – Straka