Oficiální stránky klubu

Číslo účtu:  262200336/0300

Za ideálního fotbalového počasí se v sobotu odpoledne odehrálo klasické okresní derby mezi domácími fotbalisty a Zdicemi. V domácí sestavě chybělo, jak bývá na jaře zvykem, několik důležitých hráčů. V utkání zelenobílí tentokrát zaplatili za hrubé chyby v defenzívní činnosti. Přestože ještě pět minut před koncem zápasu byl ve výsledku pouze jednobrankový rozdíl a domácí hráči se snažili o vyrovnání, tak dvě slepené branky hostí daly konečnému výsledku podobu debaklu.

Přitom utkání začalo pro domácí celek ideálně. Už ve 2´propadl centr z levé strany až na zadní tyč he Křížkoví, který z hranice brankového území prostřelil hostujícího brankáře 1:0. Postupem času začali hostující hráči přebírat aktivitu a poprvé zahrozili v 5´, kdy prudkou střelu Sklenáře vytáhl Vlasák na roh. V 8´si na přetažený centr naběhl na zadní tyči Svoboda a hlavou přes celou branku trefil tyč. V 15´ hlavička Jandy Melzera moc nevystrašila a o chvíli později Herejt zastavil před brankovou čarou pokus Krůty z hranice šestnáctky. V 25´ mohl Křížek po krásné, kolmé přihrávce Smetany přidat z nájezdu brankovou pojistku, bohužel branku o kousek minul. V 30´srazil Husák centr před nabíhajícím útočníkem, ale zapotil se Vlasák, neboť mu míč z velké výšky padal pod břevno jeho branky. O minutu později Vlasák vyrazil pokus Riga z PVK mířící přesně k tyči. V 36´zatáhl míč po pravé straně Mráz, jeho centr na Jandu sebral před domácím hráčem Melzer a z protiútoku bylo vyrovnáno. Domácí hráči na levé straně zapomněli na Sklenáře, který přízemní střelou z 12m překonal Vlasáka 1:1. Ve 40´ se Zdice ujaly vedení ze standardní situace. Jejich hráč zahrál roh na bližší tyč, kde se prosadil k hlavičce Svoboda, kterou ještě srazil do vlastní sítě Křížek, i když míč by pravděpodobně skončil v síti i bez jeho přičinění 1:2.

Už ve 49´ dostali hosté další dárek. Mráz se pokoušel zpracovat letící míč na prsou, bohužel se mu to úplně nepovedlo, míč mu uskočil akorát před Bybu, který prudkou střelou o břevno z hranice brankového území nedal Vlasákovi šanci 1:3. V 52´ sice domácí hráči dostali míč do branky, která bohužel neplatila pro ofsajd. V 57´pokus Šolce z PVK dokázal Melzer vyrazit. Snaha domácího celku i návrat do zápasu přinesla ovoce v 69´, kdy Křížek posunul míč na Mráze, který křížnou střelou ze střední vzdálenosti poslal míč přesně k pravé tyči 2:3. Snaha zelenobílých o vyrovnání narážela na koncentrovanou obranu hostí, která dokázala zastavit finální přihrávky domácího celku, a pět minut před koncem Zdice rozhodly o osudu zápasu. Domácí obrana nezachytila dlouhý pas na hostujícího kapitána Krůtu, který zcela volný si zpracoval v pok. území míč a prohodil vybíhajícího Vlasáka 2:4. Kalich hořkosti dal Krůta vypít domácím hráčům o minutu později, když jeho pokus o centr z pravé strany zazvonil o tyč ve vzdálenější „šibenici“ a odrazil se do sítě 2:5.

Tři kola před koncem se situace domácích fotbalistů v boji o udržení v soutěži ještě více zkomplikovala, neboť Rožmitál se na ně v tabulce opět dotáhl. O „zlaté“ body se utkají zelenobílí v sobotu, znovu na Jánské, kdy přivítají třetí celek tabulky Jesenici.

 

AFK LODĚNICE – FK OLYMPIE ZDICE 2 : 5 (1 : 2)

Sestavy:

Loděnice Vlasák

Husák – Herejt – Žižka – Smetana

Bartoš ml. / 63´ Štětka / – Šolc – Mráz O. – Majer

Janda – Křížek

Zdice Melzer

Vávra / 81´ Froněk / – Šubert – Svoboda – Pech / 75´ Kabát /

Sklenář – Koželuh – Rigo – Karmazín

Krůta / 87´ Štulík / – Byba

 

Branky: Křížek, Mráz – Krůta 2, Sklenář, Byba, vlastní (Křížek)

Statistika: střely na branku 5:8, mimo 4:6, rohy 4:5, ofsajdy 4:3, ŽK 1:0.

Rozhodčí: Šteberl – Mareš – Pagáč /PZ/KL / Delegát: Halaš / PB /

 

Ostatní výsledky 23. kola:

Tlustice – Psáry 0 : 2 Krasnyanyk, Kalous

Rožmitál – Neumětely 4 : 0 Halamai 2, Buchta, Hofman

Jílové – Nová Ves 1 : 1 Cimpl – Zeman

Jince – Dobříš B 3 : 1 Matys, Zadina, Vejr – Rehák

Jesenice – Cerhovice 1 : 0 Novotný

Černolice – Lety 4 : 3 Bittengel, Šilhavý, Janíček, Novák – Koštialik, Veselý, Měchura.

 

Ostatní utkání příštího kola:

Tlustice – Zdice / SO 10.15 /

Nová Ves – Jince / SO 10.30 /

Jílové – Psáry / SO /

Rožmitál – Lety / SO /

Černolice – Cerhovice / SO /

Dobříš B – Neumětely / NE /

panerai repliky hodinek