V posledním utkání sezony čekala loděnické fotbalisty daleká cesta na hranice kraje do dalekých, již sestupujících Petrovic. V utkání, kde převládaly útoky nad obranami, střelecky zazářil hrající trenér Majer, který dosáhl na hattrick. Zelenobílí také potvrdili, že na jaře, na rozdíl od podzimu, jsou úspěšnější na venkovních hřištích než na Jánské.

Oba celky postrádaly důležitého útočníka, domácím chyběl kapitán O. Štemberk, u hostí posadil problém se zády Křížka jen na lavičku. Na pěkném hřišti byli zelenobílí od začátku aktivnější, ale domácí celek se prosadil již v 8´, po rohovém kopu. První domácí střelu ještě hostující obrana zablokovala, odražený míč nedokázal nikdo odkopnout do bezpečí a Kicl z hranice brankového území dorazil míč do sítě 1:0. V 15´ narýsoval Z. Žižka ukázkovou kolmici mezi obránci na rozběhnutého Mráze, kterému na poslední chvíli vypíchl míč Zrůbek na roh. O minutu později prodloužil centr hlavou Z. Žižka, na hranici šestnáctky našel Herejta, který rovnou z voleje donutil Zrůbka k výbornému zákroku, ten dokázal vytáhnout míč na roh. V 18´ bylo již vyrovnáno, když z dalšího rohu Jeřábek poslal přesný centr na hlavu Majera, který nechytatelnou hlavičkou o břevno konečně překonal domácího brankáře 1:1. Ve 20´ Z. Žižka předvedl krásný slalom přes několik hráčů, bohužel na konci akce se nepovedlo zakončení, slabá střela skončila v náručí Zrůbka. O minutu později jej napodobil Husák, který technickou střelou z hranice pok. území jen o kousek minul volný roh domácí branky. V 25´ přešel Mráz přes tři hráče, následně přesnou přihrávkou oslovil v pok. území nabíhajícího Herejta, který posledního obránce neobešel. V 35´ se loděničtí fotbalisté dostali do vedení, když přetažený centr vrátil Bartoš do šestnáctky a nabíhající Majer umístil míč přesně k tyči 1:2. V 39´ si Majer naběhl za obranu, ale jeho pobídka před branku, spoluhráče neoslovila. O minutu později na přihrávku Z. Žižky Herejt nedosáhl. A jak to tak bývá, udeřilo v 41´ na druhé straně hřiště. Prohraný souboj na polovině hříště, domácí kapitán Š. Štemberk potáhl míč po pravé straně, aby z následného centru před brankové území byl Paták dříve u míče než Vlasák i R. Žižka a vyrovnal na 2:2. Před přestávkou se pokusil ještě odpovědět Husák, který vybojoval míč na levé straně, ale střelou z úhlu Zrůbka neprostřelil.

Začátek druhého poločasu přinesl neurovnanou hru bez šancí, až v 59´ domácí celek poslal před branku kvalitní centr, na který nabíhali oba útočníci, ale Husák jim zakončit nedovolil. V 72´ poslal Z. Žižka do úniku po pravé straně střídajícího Korabíka, jeho centr před branku nedokázal nabíhající Herejt hlavou umístit mezi tyče. V 75´předvedli zelenobílí nejhezčí akci utkání. Mráz na levé straně poslal do úniku Jeřábka, ten našel v šestnáctce Hejnu, který předložil na „desítku“ míč Herejtovi a nejlepší loděnický střelec snadno poslal míč do prázdné branky a připsal si 29. zásah sezony 2:3. O tři minuty později už mohlo být vyrovnáno. Laxní bránění přineslo průnik Hadáčka, kterého v pok. území podrazil křižující Husák a byl nařízen PK. Kicl jej sice umístil k tyči, ale Vlasák byl lepší a výborným zákrokem vytáhl míč na roh. V 84´ dovolila nedůslednost loděnických hráčů Petrovicím další centr před branku, kde si naběhl nepokrytý Kašpar a Vlasák musel po jeho hlavičce předvést

další výborný zákrok a vytlačil míč na další roh. V 85´ mohl Husák potrestat chybu domácího celku v rozehrávce, bohužel jeho pokus o lob z 20m přeletěl brankáře, ale i branku. V 86´našel Herejt z PVK z poloviny hřiště v pok. území nabíhajícího Majera, kterého poslal Kubíček k zemi a byl nařízen PK i na druhé straně hřiště. Herejt jej přenechal Majerovi, který dosáhl na hattrick 2:4. V 89´ hostující obránci dvakrát při odkopu trefili střídajícího Stejskala, který poděkoval a dal výsledku konečnou podobu 3:4. V samotném závěru Herejt připravil šanci Jeřábkovi, který domácí, bránící val neprostřelil.

SK PETROVICE – AFK LODĚNICE 3 : 4 (2 : 2)