Oficiální stránky klubu

Číslo účtu:  262200336/0300

V sobotu dopoledne čekalo loděnické fotbalisty další mistrovské utkání, tentokrát přivítali Jílové. Čtyři kola před koncem soutěže jim mohl zisk tří bodů na 95% zajistit účast v krajské soutěži, i po reorganizaci, v příští sezoně. Bohužel Jílové na jaře je podstatně lepší než na podzim, přesto se nečekalo, že utkání skončí takovým výsledkem. Hlavním důvodem bylo, že domácí obraně se nepovedlo ustrážit nejlepšího hráče hostí Jankeleho.

Po opatrném začátku měli první šanci v 11´, kdy po brejku po levé straně a centru před šestnáctku převzal míč Jankele, zbavil se obránce a prudkou, polovysokou střelou ze 14m k levé tyči donutil Vlasáka k výbornému zákroku. O minutu později nasadil k průniku po levé straně M. Mráz, podél brankové čáry zatáhl míč až k brance, následně jej hostující obránce poslal k zemi, k nevoli zelenobílého tábora jej rozhodčí neposoudil jako nedovolený. Ve 14´ domácí hráči již udeřili. Z. Žižka ukázkovou přihrávkou za obranu vysunul Herejta a ten podél vybíhajícího brankáře umístil míč přesně k tyči 1:0. Ale už ve 20´ bylo vyrovnáno, když Jankele přihrávkou za obranu uvolnil na pravé straně nabíhajícího Plopa, který překonal Vlasáka střelou na zadní tyč 1:1. A ve 24´bylo ještě hůře, když zmatky v domácí obraně potrestal jednoduchou brankou Jankele, když odkop domácího obránce trefil spoluhráče, od kterého se míč odrazil zpátky přímo k němu 1:2. V 30´Vlasák jen s obtížemi vyrazil „nepovedený centr“ Smutného, který padal na zadní tyči do branky. V 38´ se na pravé straně uvolnil Plop, tentokrát jeho pokus na zadní tyč v brance neskončil. V 42´ po podražení Herejta na hranici pok. oblouku, sám postižený se postavil k zahrávání PVK, ale nastřelil jen hostující zeď.

Začátek druhého poločasu moc vzruchu nenabídl. Až v 59´vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře střelou z PVK z 25m Novotný, Činátl však míč nadvakrát zkrotil. V 64´ domácí hráči nedokázali překazit kombinaci Cimpla s Jankelem, kterou zakončil střelou podle Vlasáka právě druhý jmenovaný 1:3. V 68´ po chybě Majera na polovině hřiště, se dostal do brejku Jankele, kterého už nikdo nezastavil a hostující hráč mířil na zadní tyč prudce a přesně 1:4. V 73´se na hranici pok. území prosadil k voleji Herejt, ale trefil jen náruč brankáře. V 75´ průnik Z. Žižky zastavil hostující obránce sporným zákrokem, píšťalka rozhodčího zůstala němá. V 78´ dostával výsledek podobu debaklu po dalším ukázkovém brejku Jankeleho, který tentokrát udělal kličku i brankáři a zasunul míč do prázdné branky 1:5. V závěrečné desetiminutovce upravil Herejt výsledek do přijatelnější podoby. Nejdříve v 82´ se po centru Jeřábka z levé strany prosadil k hlavičce a umístil míč přesně k levé tyči 2:5. V 85´ další poslání k zemi pronikajícího Z. Žižky už rozhodčí ocenil nařízením PK, který loděnický střelec proměnil 3:5. Více už domácí hráči utkání nezdramatizovali a hosté si odvezli všechny body.

Tento výsledek znamená, že zelenobílí stále nemají zajištěnou záchranu v soutěži. Další utkání čeká loděnické hráče již v pátek večer od 19.00, kdy nastoupí pod umělým osvětlením na pěkném hřišti v Dolních Břežanech.

 

AFK LODĚNICE – FC JÍLOVÉ 3 : 5 (1 : 2)

 

Sestavy:

Loděnice Vlasák

R. Žižka – Novotný – Majer – Jeřábek

Jarolím / 46´ Bartoš ml. / – Hejna – Korabík – M. Mráz / 46´ Husák /

Herejt – Křížek / 81´ Štětka /

Jílové Činátl

Dopita / 78´ Ctibor / – Kos – Sadloň – Smutný

Plop – Šindelář – Kořínek – Cimpl – Kopecký / 92´ Hurt /

Jankele

 

Branky: Herejt 3 (1x PK) – Jankele 4, Plop

Statistika: střely na branku 5:7, mimo 2:2, rohy 6:1, ofsajdy 1:4, ŽK 3:2.

Rozhodčí: Vašíček – Chalupa – Kubeš / KH / Delegát: Švagr / KL /

 

Ostatní výsledky 22. kola:

Dol. Břežany – Hořovice B 1 : 1 Chochola – Buben

Černolice – Nová Ves 1 : 5 vlastní – Krása 4, Žaloudek

Dobříš B – Zdice 0 : 4 Byba 4

Lety – Kr. Dvůr B 3 : 3 Poslední 2, Švejda – Bíba, Matějka, Fic.

Sedlčany B – Petrovice 1 : 1 Dvořák – Peterka

Tlustice – V O L N O

 

Ostatní utkání příštího kola:

Nová Ves pod Pleší – Dobříš B / SO 10.30 /

Králův Dvůr B – Hořovice B / SO /

Jílové – Tlustice / SO /

Sedlčany B – Černolice / NE /

Petrovice – Lety / NE /

Zdice – V O L N O

panerai repliky hodinek