V nezvyklý čas nastoupili loděničtí fotbalisté na pěkném hřišti v Dolních Břežanech. Utkání se odehrálo v pátek večer, druhý poločas za umělého osvětlení a diváci viděli utkání dvou rozdílných poločasů. Nakonec se ze zisku všech bodů radovali zelenobílí a prakticky si tímto vítězstvím zajistili účast v krajské soutěži i v příští sezoně.

Samotné utkání nemohlo začít pro hostující hráče hůře. Běžela 39 vteřina a Abrahám už vytahoval míč ze sítě. Husák na levé straně nezachytil únik Dvořáka, ten zatáhl míč do pok. území až k brankové čáře, zpětnou přihrávkou našel nabíhajícího Štědroňského, který se snadno zbavil R. Žižky, Majer už nestihl zasáhnout a domácí hráč umístil míč přesně na zadní tyč, mimo dosah hostujícího brankáře 1:0. Ve 4´průnik M. Mráze do šestnáctky skončil u vybíhajícího brankáře. V 6 ´dohrál domácí obránce v pok. území Hejnu po odehrání míče, rozhodčí však nic proti pravidlům neviděl. I v dalším průběhu byl domácí celek lepší, zelenobílí měli problém zachycovat náběhy protihráčů na dlouhé míče za obranu. V 13´ Jeřábek na poslední chvíli ve skluzu zastavil přihrávku z pravé strany na nabíhajícího, osamoceného Štědroňského. V 21´mohli loděničtí hráči odpovědět, když Mráz s Herejtem připravili zpětnou přihrávkou pozici pro Křížka, který bohužel míč netrefil. Tak přišla 24´ a další dárek hostí, který už domácí celek s potěšením využil. Zpětnou přihrávku Jeřábka na R. Žižku pustil za sebe brankáři, bohužel nevěděl o Štědroňském (absolutní výpadek komunikace) a domácí hráč uklidil míč podruhé do sítě 2:0. Druhá branka srazila zvedající se hostující hráče zase dolů, kteří nakonec byli rádi, že už neinkasovali další branku. Sami se nebyli schopni prosadit, neboť v jejich hře bylo hodně nepřesností. Až v 40´ uvolnil Křížek Z. Žižku, který se dostal až před Taxe, ale i díky teči obránce, domácího brankáře neprostřelil.

Do druhého poločasu nastoupili loděničtí fotbalisté jako vyměnění. Už v 47´ si za obranu naběhl na levé straně Křížek, jeho pokus o lob dokázal vysoký brankář vyrazit na roh. V 51´ se zelenobílí vrátili do zápasu. Po rozehraném rohu Jeřábek s Herejtem uvolnili na levé straně Z. Žižku, který si navedl míč na střed hřiště a z hranice šestnáctky přesně „obalil“ míč k levé tyči domácí branky 2:1. Běžela 56´ a bylo ještě lépe. Po odvráceném, domácím rohu předvedli loděničtí hráči rychlý brejk, Křížek na pravé straně uvolnil Bartoše, který dokázal, že se geny dědí a elegantním lobem poslal míč přes Taxe do opuštěné branky 2:2. V 61´předvedli domácí hráči po zisku míče přečíslení dva na jednoho, ale vracející se hráči nedovolili Jůnovi zakončit. V 65´předvedli hosté další rychlý brejk, Z. Žižka hledal centrem z pravé strany na zadní tyčí nabíhajícího Křížka, kterému ve skluzu na míč kousek chyběl. V 68´ vysunul Z. Žižka kolmicí Herejta, jeho přihrávku do šestnáctky však nikdo nevyužil. V 73´ po rohovém kopu Z. Žižka povedenou střelou z 20m jen trefil postaveného brankáře. V 76´ po krásné kombinaci po ose Mráz – Křížek – Herejt posledně jmenovaný dorazil míč na zadní tyči do odkryté branky 2:3. V 79´ nasadil ke krásnému průniku přes několik hráčů Z.

Žižka, bohužel domácího brankáře neprostřelil. V závěrečné desetiminutovce vyvinuli domácí hráči velký tlak, i s podporou trojice rozhodčích, zelenobílí však tlak s množstvím centrů a „závarů“ ustáli a vezou domů cennou výhru.

Výkon po přestávce byl příslibem, že se loděničtí hráči v sobotu dopoledne, v posledním domácím utkání na Jánské, kdy přivítají rezervu Sedlčan, představí úplně jiným způsobem, než co předvedli v 1.poločase proti Jílovému.

SK OLYMPIE DOLNÍ BŘEŽANY – AFK LODĚNICE 2 : 3 (2 : 0)