V dalším kole krajské soutěže nastoupili loděničtí fotbalisté Na Jánské v okresním derby proti Tlustici poprvé v sobotním dopoledni. Za horkého počasí se zelenobílým vydařila odveta i s úroky za jarní debakl na domácím hřišti.

Úvodní čtvrthodina patřila hostům, kteří zvládli lépe začátek zápasu. Už v úvodní minutě nedokázal Prokop zastavit průnik Fulína, který přízemní střelou vyzkoušel pozornost Vlasáka. V dalším průběhu z převahy a několika standardních situací hostující hráči nic nevytěžili a naopak domácí fotbalisté z první šance udeřili. Po přihrávce z pravé strany vyhrál Herejt na hranici pok. oblouku souboj s Barborkou a následně umístil míč přesně k levé tyčí na který Sklenář nedosáhl 1:0. O tři minuty později po akci Křížka s Herejtem si na zpětnou přihrávku naběhl Jeřábek a z hranice šestnáctky poslal tvrdou střelu těsně nad branku. V 25´ se Jánská znovu radovala, když domácí hráči rychle rozehráli PVK na Křížka, který pohotově zakončil, a přesto že míč netrefil přímo ideálně, tak míč prošel za záda překvapeného brankáře 2:0. V 27´ vyzkoušel střelou z 20 m pozornost Vlasáka Jirouch, ale domácího strážce branky právě nevystrašil. Další úder domácího celku přišel v 34´, kdy Hejna našel na levé straně nabíhajícího Herejta, který přihrávkou podél branky vybídl na zadní tyči k dorážce Křížka, který umístil míč do sítě 3:0. O dvě minuty později poslal další nabídku podél branky po průniku Prokop, ale tentokrát na míč nikdo nedosáhl. V 38´ po rohovém kopu hostí se na zadní tyči prosadil k hlavičce jejich nejlepší hráč Spousta, Vlasák dokázal jeho pokus vytlačit nad břevno. V 43´ podkopl pronikajícího Hejnu asi metr za hranicí pok. území Pergl a rozhodčí nařídil PK. K jeho zahrávání se postavil Herejt a bezpečně jej proměnil střelou k levé tyči a zakončil poločas snů 4:0.

V 50´ došlo po centru hostí ke srážce Vlasáka, Majera a hráče hostí, ale míč byl v držení domácího brankáře. V 56´se Tlustice dočkala čestného úspěchu, když střela Spousty po zemi asi z 20m prošla přes několik hráčů a zapadla přesně k pravé tyči domácí branky 4:1. V 61´ na tom mohli být hosté ještě lépe, když po centru z PVK z levé strany se na středu branky na hranici brankového území prosadil k hlavičce opět Spousta, ale ten těsně minul domácí branku. V 63´ nasadil k sólu Žižka, dostal se až před brankáře, ale vybíhajícího Sklenáře neprostřelil. Z protiútoku poslal míč hlavou do náručí Vlasáka Fulín. V 69´ další pokus Herejta po úniku vyrazil Sklenář na roh. Z protiútoku mohl Pergl svému celku vynahradit zavinění PK, naštěstí pro zelenobílé se jeho střela otřela o vnější tyč a skončila v autu. V 71´ neuznali rozhodčí branku Křížka pro ofsajd Majera, který hlavou vracel míč před branku hostí. V 74´ viděla Jánská nařízení druhého PK, tentokrát nájezd Herejta zastavil podražením Žebro. K jeho zahrávání se postavil znova Herejt, tentokrát střelu mířící do podobného místa dokázal Sklenář sice vyrazit, ale Herejt mu míč vrátil hlavou do sítě 5:1. Konečnou podobu dostal výsledek v 83´, kdy Křížek před pok. územím obral o míč stopera Barborku, následně udělal kličku vybíhajícímu brankáři a poslal míč do prázdné branky 6:1. Tím oba domácí útočníci dosáhli v tomto utkání na hattrick!!! V 90´ po rohovém kopu mohl ještě znova upravit výsledek Pergl, který zůstal osamocený na zadní tyči, ale ani tentokrát branku hlavou netrefil. Víc se v tomto utkání už neudálo a mohla propuknout zelenobílá radost, když zhruba po roce zopakovali vysoké domácí vítězství s Neumětely.

Příští utkání čeká loděnické fotbalisty v neděli odpoledne (bohužel opět ve stejném čase jako B mužstvo) na hřišti dobříšské rezervy, která doma moc body nerozdává.

AFK LODĚNICE – SK TLUSTICE 6 : 1 (4 : 0)

Sestavy:

Loděnice Vlasák

Jarolím – Prokop / 46´ Paleček / – Majer – Jeřábek

Žižka – Hejna – O. Mráz – Bartoš / 71´ Chyba /

Herejt / 85´ Flíček / – Křížek / 89´ Abrahám /

Tlustice Sklenář

Šoch / 67´ Jelen / – Větrovský – Barborka – Keckstein J.

Štěpnička / 69´ Bláha / – Ungr J. – Spousta – Jirouch / 46´ Šlapák /

Pergl – Fulín

Branky: Křížek 3, Herejt 3 (1x PK) – Spousta

Statistika: střely na branku 11:7, mimo 2:4, rohy 3:5, ofsajdy 5:3, ŽK 4:3.

Rozhodčí: Stehlík – Blížil – Žáček / PB-PZ / Delegát: Chyba / PB /

Ostatní výsledky 4. kola:

Dol. Břežany – K. Dvůr B 2 : 2 Štědroňský, Bílek – Beneš, Janků

Jílové – Zdice 0 : 5 Byba 2, Koželuh 2, Ji. Krůta

Černolice – Lety 4 : 4 Janíček, Šmucler, Novák, Melničuk – Poslední, Pechar, Černý, Švejda

Petrovice – Hořovice B 0 : 4 Kyncl, Dráb, Buben, Kalina

Sedlčany B – Dobříš B 3 : 2 Matoušek 2, Barták – Čihák, Suchan