Ani poslední domácí utkání loděnických fotbalistů moc fotbalové krásy nenabídlo. Zápas se hrál za úmorného vedra a hlavně do přestávky bylo vidět, že o záchranu soutěže bojují už jen hosté, neboť domácí celek získal jistotu výhrou v minulém kole.

Hráči ze Sedlčan měli od úvodní minuty lepší pohyb i přesnější kombinaci. Naopak zelenobílí nejen že za celý poločas nevystřelili na branku, ale nevytvořili si ani žádnou nebezpečnou situaci, ze které by mohli ohrozit soupeře. Kombinaci kazily nepřesné přihrávky, naopak dlouhé pasy nenacházely správné adresáty. Hosté z Příbramska se dostali do vedení ve 20 minutě. Novotný v pok. území nedokázal včas poslat míč do bezpečí, kapitán Bořil se natlačil zkušeně před domácího stopera a loděnický fotbalista jej poslal k zemi nedovoleným způsobem. Výsledkem bylo nařízení pokutového kopu, k jeho zahrání se postavil nejzkušenější hráč Sedlčan Pudil. Jeho střelu Abrahám sice vyrazil, bohužel hráč hostí byl první u dorážky a dorazil míč do sítě 0:1. Ve 40´ hosté přidali brankovou pojistku, když využili „moderního“ posuzování pravidla o ofsajdu. Hráč v ofsajdové pozici vyrazil za míčem, po několika metrech se zastavil, a za míčem pokračoval další, zelenobílí přestali hrát a reklamovali ofsajd – zapojení hostujícího hráče do hry. Hra však pokračovala a na přetažený centr si naběhl zcela volný Krotil a volejem nedal domácímu brankáři šanci 0:2.

Hned po přestávce se domácí hráči vrátili do zápasu. Hejna dostal přihrávku z levé strany, zpracoval si míč, aby následně z pok. oblouku trefil pravou šibenici hostující branky 1:2. V 52´ rozehráli domácí hráči PVK z levé strany, na prodloužený centr na zadní tyč si naběhl Majer, bohužel hlavou branku netrefil. V 56´byli loděničtí fotbalisté blízko vyrovnání. Křížek si naběhl na pas za obranu, udělal kličku vybíhajícím brankáři, ale dal si míč daleko od nohy a vracející se Hofman nu nedovolil zakončit – ukopl mu míč na roh. V 59´ se po delší době přihlásili o slovo hosté. Vydařenou kombinací přehráli domácí obranu, na jejím konci V. Lípa střelou z „desítky“ na Abraháma nevyzrál. V 62´ si na prostředku hřiště Z. Žižka narazil míč a střelu z 25m „zabalil“ těsně vedle levé tyče. Důležitý moment ve vývoji utkání přinesla 65´, kdy Hofman uviděl po dalším nedovoleném zákroku 2.ŽK a následně ČK a utkání pro něj skončilo a přesilovku využili zelenobílí rychle. V 69´průnik Majera zastavil až v pok. území jen podražením Dvořák. Byl nařízen PK, který Herejt střelou po zemi k levé tyči bezpečně proměnil 2:2. Soupeř vědom si těžkého posledního utkání na hřišti v D. Břežanech, tak bojoval i v deseti a v 78´ byl blízko ke vstřelení branky střídající Kvěch, když dostal míč za obranu a jeho křížná střela jen těsně minula pravou tyč loděnické branky. V 86´ sice Štětka dostal potřetí míč za záda Dřevojana, ale pro předchozí hru Majera rukou nebyla branka uznána. Poslední důležitý moment přišel v nastavení, kdy Sedlčany dostaly výhodu PVK asi 23m od branky. Střelu zastavil ve zdi rukou před obličejem Novotný, ale rozhodčí druhý PK ve prospěch hostí, ani přes jejich protesty, nenařídil a brzy na to byl odpískán konec utkání.

Poslední utkání sezony odehrají loděničtí fotbalisté v sobotu dopoledne od 10.00 hodin na hřišti dalekých Petrovic. Toto utkání rozhodne o konečném umístění zelenobílých v soutěži.

AFK LODĚNICE – TJ TATRAN SEDLČANY B 2 : 2 (0 : 2)