Oficiální stránky klubu

Číslo účtu:  262200336/0300

Po týdenní přestávce přivítali loděničtí fotbalisté dalšího okresního soupeře z popředí tabulky. Tentokrát se na Jánské představila rezerva Králova Dvora, která si během prvního poločasu vypracovala dvoubrankový náskok, ten však zvládli zelenobílí do poločasové přestávky srovnat. Po přestávce byli domácí hráči lepší, dokázali přidat dvě branky a cenné vítězství znamenalo, že tentokrát všechny body zůstanou doma.

První šanci měli po rohovém kopu zelenobílí, když si na míč naskočil na hranici brankového území Novotný, ale hlavou poslal míč jen do náručí hostujícího brankáře, O dvě minuty později při „závaru“ před brankou hostí, nedokázali domácí hráči ani na několik pokusů prostřelit modrý, obranný val. V 9´ mohlo udeřit na druhé straně, kdy po centru z pravé strany neuhlídali domácí hráči náběh Janků za obranu, a Abrahám musel předvést výborný zákrok, aby prudkou křížnou střelu, asi z 10m, vyrazil do bezpečí. Poté sledovali diváci vyrovnané utkání, kdy ani jedna strana nedotáhla svoje snažení k nebezpečnému zakončení. Až přišla 26 minuta a modří se poprvé radovali. Prokop v pok. území místo jednoduchého odkopu chtěl hrát, bohužel v souboji míč ztratil a Krivačka křížnou střelou otevřel účet zápasu 0:1. A o dvě minuty později bylo ještě hůře. K míči se dostal asi 25m od branky Janků a poté nádhernou, nechytatelnou střelou trefil levou „šibenici“ domácí branky 0:2. Naštěstí netrvalo dlouho a domácí hráči se vrátili do zápasu. V 32´ vyhrál Herejt před pok. územím souboj o míč, který potáhl Majer do šestnáctky a následně předložil míč před odkrytou branku Křížkovi, který poslal míč do sítě 1:2. V 37´ už bylo vyrovnáno, když se domácímu celku vyplatil presink U míče byl sice dříve hostující brankář, ale při snaze o odkopnutí míče „na dlouhou nohu“ však nastřelil pouze dobíhajícího Křížka, od kterého se míč odrazil do branky 2:2. V samotném závěru domácí hráči dvakrát orazítkovali břevno hostující branky. V 41´ předvedl Hejna sólo přes několik hráčů a jeho tečována střela se přes břevno odrazila na roh. Z následného rohu si na míč naběhl Z. Žižka a jeho rána z voleje skončila znovu na brankové konstrukci.

Po přestávce měli první příležitost hosté, když předvedl rychlý brejk středem hřiště Janků, ale tu mu zmařil rychlým pádem pod nohy Abrahám. V 61´ rozehrávali domácí hráči PVK z levé strany na zadní tyč na kterou nabíhal Herejt, bohužel míč dobře netrefil. V 63´ se domácí hráči poprvé v utkání ujali vedení. Po rohovém kopu vyhrál na „desítce“ hlavičkový souboj Majer, prodloužil míč na Křížka, který se na hranici brankového území položil do „voleje“ a prudkou střelou pod břevno nedal Kovaříkovi šanci 3:2. V 74´ mohli zelenobílí přidat brankovou pojistku. Herejt si naběhl na míč za obranu, všiml si vysoko stojícího brankáře a pokusil se ho lobem přehodit. To se mu sice podařilo, bohužel už potřetí v utkání míč zastavilo břevno. Protože ani jeden celek si nedokázal v následujícím čase vytvořit brankovou příležitost, přinesla razítko na výsledek až 87 minuta. Přečíslení dva na jednoho chtěl Křížek vyřešit individuálně, při pokusu o kličku jej Kovařík poslal na zem a byl nařízen

PK. K jeho zahrávání se postavil Z. Žižka a prudkou, přízemní střelou k pravé tyči pečetil výsledek 4:2.

Cenný zisk všech bodů proti silnému soupeři posílil cíl zelenobílých skončit do osmého místa a udržet krajskou soutěž i v příští sezoně. Další utkání čeká loděnické fotbalisty v sobotu dopoledne u neoblíbeného soupeře na hřišti v Nové Vsi pod Pleší.

AFK LODĚNICE – FK KRÁLŮV DVŮR B 4 : 2 (2 : 2)