Oficiální stránky klubu

Číslo účtu:  262200336/0300

V sobotním dopoledni se odehrálo Na Jánské další okresní derby, když přijel vedoucí celek tabulky Zdice. Utkání ukázalo, že hostující hráči jsou lepší prakticky ve všech oblastech a od začátku bylo jasné, který celek bude v tomto utkání bodovat. Navíc absence čtyř hráčů znamenala fakt, že nebylo kým sestavu oživit.

A bohužel hned v první minutě hosté udeřili. Nový po pravé straně unikl Jeřábkovi, na úrovni pok. území poslal střílený centr, kterému křižující Majer nestačil zabránit a nabíhající Ji. Krůta byl u míče dříve než Jarolím a prudkou střelou z voleje „ z desítky“ nedal Abrahámovi šanci 0:1. Domácí celek se další minuty bránil tlaku hostujících hráčů a teprve ve 14´ Křížek nedůraznou střelou z dálky vyzkoušel pozornost Altmana. V 17´ hosté udeřili podruhé, když zelenobílí nezvládli bránění standardní situace. Rigo rozehrál PVK od pravé, postranní čáry přetaženým centrem na zadní tyč, kde se prosadil zcela nebráněný Ježek k prudké hlavičce a mířil přesně 0:2. Ve 22´ předvedli hráči v černém rychlý brejk s přečíslením, ale přihrávku na Ji. Krůtu přečetl Abrahám a byl u míče dříve. V 26´ proletěla rána Koželuha z dálky těsně nad břevnem domácí branky. V 35´ nezvládli opět domácí hráči bránění standardní situace, tentokrát po rohovém kopu opět neobsazený Ja. Krůta, naštěstí hlavou trefil pouze břevno. V 42´Abrahám zlikvidoval prudkou střelou Byby asi z 10 m, bohužel na konci poločasu znovu inkasoval. V 45´ domácí hráči odvrátili rohový kop jen kousek před pok. území, kde si na míč naběhl Nový a nepříliš prudkou, přízemní střelou, která prošla klubkem hráčů, aby zapadla u levé tyče do branky překvapeného domácího brankáře 0:3.

Veškeré plány na zdramatizování utkání vzaly za své v 49´, kdy po chybě R. Žižky v rozehrávce získal míč Nový a střelou po zemi na bližší tyč z hranice šestnáctky zaskočil Abraháma 0:4. V 62´ se pokusil ohrozit branku hostí z PVK asi 25m od branky Novotný, jeho prudká střela proletěla kousek nad břevnem. V 72´dostali zelenobílí další úder. Po další chybě R. Žižky získal míč Koželuh, udělal kličku brankáři a zasunul míč do prázdné branky 0:5. V závěrečné čtvrthodině domácí hráči po dvou PK upravili výsledek na přijatelnější rozdíl. Nejdříve v 75 byl Ježkem při průniku podražen Z. Žižka a nařízený PK bezpečně proměnil střelou k levé tyči Herejt 1:2. V 83´ byl při průniku sražen R. Žižka a nařízený PK bezpečně proměnil střelou k pravé tyči Z. Žižka 2:5. Více vzruchu už toto utkání nenabídlo a Zdice si ziskem tří bodů upevnili vedoucí postavení v tabulce.

Naopak loděničtí fotbalisté díky volnému víkendu mají dva týdny o čem přemýšlet. Hostující hráči je předčili v pohybu, agresivitě bránění, dynamice, presinku i v zahrávání a bránění standardních situací. V dalším utkání v sobotu 11.5. přivítají, opět Na Jánské, další celek z popředí tabulky – rezervu Králova Dvora, a chceme věřit tentokrát již nějaký bodový zisk pro domácí celek.

AFK LODĚNICE – FK OLYMPIE ZDICE 2 : 5 (0 : 3)