I druhá dohrávka loděnických fotbalistů se odehrála večer na UMT v Berouně, tentokrát byl jejich soupeřem celek z Kladenska, Vinařice. O tomto celku šly zvěsti, že dobře posílil a hlavně v 1. poločase to bylo znát, kdy byly lepším celkem.

Vinařice od první minuty působily, že jsou na umělé trávě doma. Už ve 3´se objevil v pokutovém území v dobré pozici Čampulka, jeho pokus stačili domácí hráči zablokovat. Už o minutu později dostal na hranici pokutového oblouku hodně času hostující kapitán Dlouhý a trefil přesně pravý, dolní roh domácí branky 0:1. Ještě hůře mohlo být v 10´, kdy rozhodčí posoudil souboj Majera, tělo na tělo se Santlerem ,v šestnáctce jako nedovolený ze strany loděnického hráče a nařídil PK. Střelu Dlouhého však Vlasák výborným způsobem vyrazil. Domácí hráči se přihlásili o slovo až ve 13´, kdy Hrudka uvolnil Herejta, ale Doležal jeho střelu u pravé tyče vykopl. V 55´se domácí hráči hodně zlobili na rozhodčí, že Herejtovi pro ofsajd neuznali vyrovnávací branku. Ve 25´ připravil nejlepší hráč hostí Santler přihrávkou z levé strany napříč pokutovým územím tutovku pro Zelenku, který ale branku z 10m minul. O deset minut později Zelenka zahodil další příležitost, když tentokrát z nájezdu, branku opět minul.

Do 2. poločasu, příchodem Petráčka na stopera, přeskupili loděničtí svoje řady a obraz se začal měnit. V 52´ centr z levé strany našel Kopečného, ale ten jen napodobil z podobného místa Zelenku a branku taky minul. V 54´ však konečně bylo vyrovnáno. Šolc průnikovou přihrávkou vyslal do nájezdu Hrudku, který střelou podle vybíhajícího brankáře rozvlnil síť 1:1. O dvě minuty později Žižka dlouhým pasem přenesl míč na pravou stranu na Kopečného, ten obešel obránce a prudkou střelou prostřelil Doležala 2:1. Nápor domácích pokračoval a
59´ přinesla nejhezčí akci zápasu. Šolc další průnikovou přihrávkou mezi obránci poslal do nájezdu Hrudku, který před vybíhajícím brankářem posunul míč do strany na Herejta, který poslal míč do prázdné branky 3:1. O dvě minuty později se připomněly Vinařice, ale střelu Santlera po úniku zneškodnil Vlasák. O minutu později mohl soupeře dorazit Hrudka, když unikl hostující obraně, obešel i brankáře, ale střelu na jistotu do prázdné branky stačil vykopnout vracející se obránce. A znovu platilo osvědčené pravidlo nedáš – dostaneš. V 64´ po rohovém kopu hostí a následném „závaru“ si Vlasák srazil z výšky padající míč za svoje záda 3:2. Vinařice zvedli hlavu a v 68´ po povedeném brejku bylo vyrovnáno. Po levé straně unikl Zelenka, svoji akci zakončil přesným centrem, který na zadní tyči dorazil do odkryté branky Mařík 3:3. Na hřišti přibylo nervozity a v 75´ padly i dvě ČK. Šarvátku, kterou vyvolal zbytečný faul Kořínka na Vlasáka, který držel míč, odnesli právě hostující Kořínek a domácí Křížek. Rozhodující moment zápasu přinesla 81´, kdy po přestávce, výborně hrající Šolc, na nezvyklém postu ve středu zálohy, vyslal už třetí úspěšnou průnikovou přihrávku na Hrudku, který utekl obráncům a chladnokrevným lobem přehodil brankáře 4:3. V 86´ Herejt povedenou střelou z 22m těsně minul levou „šibenici“. Tak pojistku přinesla až  89´, kdy hosté zahrávali rohový kop, na který vyrazil i brankář. Míč získali zelenobílí a Prokop vyvezl míč až na útočnou polovinu a asi ze 40 m poslal míč do prázdné branky 5:3. Krátké nastavení už nic nepřineslo a loděničtí hráči se mohli radovat z plného bodového zisku, který posunul domácí hráče na 5. místo tabulky.

V sobotu přivítají na Jánské další celek z Kladenska Velké Přítočno. Utkání se musí odehrát bez diváků a dle dnešního rozhodnutí vlády to bude minimálně na 14 dní poslední zápas.

V sobotu přivítají Na Jánské další celek z Kladenska Velké Přítočno. Utkání se musí odehrát bez diváků a dle dnešního rozhodnutí vlády to bude minimálně na 14 dní poslední zápas.

AFK LODĚNICE – SK VINAŘICE          5 : 3  (0 : 1)          hráno 7.10.2020 v 19:00 hod. UMT Beroun