Po rozhodnutí vlády o zastavení sportovních soutěží čekalo loděnické fotbalisty na nějakou dobu poslední utkání. Na Jánské přivítali zatím poslední celek tabulky, který však v prvním poločase s domácím celkem držel krok, jenom nedokázal žádnou příležitost proměnit. Po přestávce se už rozdíl mezi oběma mužstvy výrazně projevil.

Na těžkém, blátivém hřišti byli hostující hráči dokonce v úvodní čtvrthodině lepší. Využili již tradičního   pomalejšího rozjezdu domácího celku, dobře kombinovali a lépe se i vyrovnali s těžkými podmínkami. Už ve 4´ unikl po pravé straně P. Senko, ale s jeho střelou na bližší tyč si Dreksler poradil. V 8´ obešel nejlepší hráč Přítočna Popelka několik obránců, jeho prudkou střelu z hranice pok. území Dreksler s obtížemi vyrazil a dorážka Holečka mířila jen do boční sítě. V 13´ průnikovou přihrávku na Popelku na poslední chvíli překazil Žižka. Až v 16´ předvedli první akci zelenobílí, kdy putoval míč po ose Žižka – Kopečný – Hrudka, jeho střelu stačil obránce srazit na roh. V 20´ vstřelili zelenobílí uklidňující branku. Na míč z rohového kopu si naběhl Majer, místo střely posunul míč za sebe na Šolce, který po zemi prostřelil Nedvěda 1:0. O dvě minuty později zatáhl po levé straně míč M. Mráz, předložil míč pod sebe na A. Jeřábka a jeho povedenou střelu z 20m Nedvěd výborně vyrazil. O minutu později prudkou střelu Šolce brankář s obtížemi jen vyrazil a dorážka Šolce mířila jen do ležícího Nedvěda. V 24´ kombinace zelenobílých v pok. území přinesla brankovou pojistku. Na jejím konci Herejt udělal kličku brankáři a zasunul míč do branky 2:0. V 28´ skončila střela M. Mráze po úniku jen v boční síti. V 34´ Majer našel přesným centrem z levé strany nabíhajícího Petráčka, ten tísněn obráncem se protlačil k hlavičce, ale branku přestřelil. Hostující hráči se připomněli až v 38´, kdy Maňkoš            unikl po pravé straně a z úhlu vyzkoušel pozornost Drekslera.

Hned po přestávce nedotáhli hosté brejk po levé straně a v následujících minutách ztratili veškeré naděje na nějaký bodový zisk Na Jánské. V 50´ hostující hráč při presinku zelenobílých ztratil míč, který získal Hrudka a z úhlu překonal Nedvěda 3:0. O dvě minuty později zatáhl Majer míč po levé straně, přesným centrem našel před brankou nabíhajícího Herejta, který nadvakrát dostal míč do sítě 4:0. V 56´ pas Šolce nasměroval Herejt hlavou jen  do brankáře. O minutu později si Herejt vyměnil míč s Hrudkou a prostřelil Nedvěda a hattrick byl na světě 5:0. V 59´ branko stroj pokračoval, když v pok. území držel rukami Blecha pronikajícího Herejta a rozhodčí to potrestal nařízením PK, který prudkou střelou pod břevno proměnil Jeřábek 6:0. Poté domácí hráči sundali nohu z plynu a v 67´ se připomněli modří. Pavlíček z PVK poslal centr před branku a hlavičku nabíhajícího Dáňy mířící pod břevno vytlačil na roh výborným zákrokem Dreksler. V 70´ se hosté dočkali čestného úspěchu, když využili chybnou rozehrávku domácího celku a z protiútoku dotlačili míč do branky Maňkošem 6:1. V 73´ hostující obrana odvrátila centrovaný míč k Herejtovi, který poslal míč z 35´ lobem přes brankáře, který byl daleko z branky, do opuštěné branky a již podruhé v podzimní části soutěže se trefil v utkání čtyřikrát 7:1.  O dvě minuty později hostující brankář odkopával míč, trefil Hrudku do hlavy a míč skončil těsně vedle. Pečeť na výsledek dala 81´, kdy Majer poslal pas za obranu na rozběhnutého Hrudku, který po zemi prostřelil Nedvěda 8:1. V závěrečných minutách měli hostující hráči dvě možnosti na úpravu výsledku, ale ani jednou Drekslera nepřekonali.

Zisk povinných bodů upevnil před přerušením soutěže postavení zelenobílých v horní polovině tabulky. Fotbalové soutěže jsou nyní minimálně na 14 dní kvůli covidu přerušeny, a zda budou ještě na podzim pokračovat ukážou až následující týdny.

AFK LODĚNICE – SK VELKÉ PŘÍTOČNO     8 : 1  (2 : 0)          hráno 10.10.2020 v 16:00 hod.

Branky: Herejt 4, Hrudka 2, Šolc, A. Jeřábek (PK) – Maňkoš

Statistika: střely na branku 13:9, mimo 10:4, rohy 3:6, ofsajdy 5:8, ŽK 0:1.

Rozhodčí: Budař  –  Pudil  –  Blatný

Ostatní výsledky 8. kola:

Rakovník B    –   Klobuky                 1 : 4     Štrédl – Říčka, Svoboda, Vebr, Havlovec

Lány               –   Jedomělice             4 : 1     Mušálek 2, Putík, Matějka – Janda

Lubná             –   Slaný B                  odloženo na 17.11.2020 ve 13.30

Braškov          –   Zavidov                  5 : 3     Krovoza 2, Brodský, Hoda, vlastní – Jančařík 2,