Za krásného podzimního počasí čekala loděnické fotbalisty nejdelší cesta za soupeřem v této sezoně. Čekal na ně soupeř, který v loňské, nedohrané sezoně byl na 1. místě tabulky a má úspěchy s velmi jednoduchým fotbalem. A tak tomu bohužel bylo i v neděli.

Už v 5´ poslal Hrudka z pravé strany pěkný centr před branku, ke kterému se bohužel žádný spoluhráč neprotlačil. Hned o chvilku později předvedli domácí hráči z dalekého odkopu brejk, který zakončili nepřesně. V 10´ po rohu Zavidova došlo k náhodné  teči míč těsně přeletěl břevno loděnické branky. V 12´ byl Herejt blízko brance. Ale po uvolnění Hrudkou jen nastřelil vybíhajícího brankáře a dorážku Křížka stačil Kraus vyrazit na roh, V 16´ nepřesný odkop zelenobílých nabídl šanci domácím, se střelou Žďánského si Dreksler dokázal poradit. Další minuty měly podobný průběh. Domácí hráči se po dlouhých míčích Havla a Štillera snažili jednoduše dostat do šance, hosté se snažili o kombinaci, kterou ale brzdily nepřesnosti. Až v 33´ nepřesnost Žižky nabídla šanci Korčákovi, ale jeho povedenou střelu z 22m Dreksler chytil. O 3´ minuty později si Kraus poradil z dalekonosnou střelou Kopečného. V 41´ Mráz ze střední vzdálenosti cíl netrefil a domácí hráči udeřili těsně před přestávkou. Kraus poslal daleký výkop, který jeden z jeho spoluhráčů prodloužil na Žďánského, jeho střelu ještě Dreksler vyrazil, ale na ofsajdové hraně stojící (a spíš kus za ní) Neveďal šťastně dorazil míč do sítě 1:0.

A domácímu celku stačilo deset minut po přestávce, aby rozhodl o výsledku. V 50´ pronikal do pok. území Mráz, při průniku se zranil a z protiútoku po hezky sehraném přečíslení dva na jednoho zužitkoval Knor ideální přihrávku Žďánského 2:0. V 54´  ztratili u postranní čáry zelenobílí míč, následovala přihrávka pod sebe na Korčáka a domácí kapitán výstavní střelou z 20m zazvonil o břevno v levé “šibenici“ 3:0. O chvíli později mohli otřesení  hosté po „závaru“ znovu inkasovat, ale Neveďal nakonec branku přestřelil. V 60´ se dočkali konečně také loděničtí hráči, když centr z PVK vrátil na zadní tyči Petráček před branku a nabíhající Hrudka dorazil míč do sítě. O 3´ minuty později mohlo být ještě lépe, ale střelu Herejta z PVK zastavila tyč. S postupem času se hrálo více na půlce domácího celku, stoupala i vinou rozhodčích nervozita, ale zelenobílí se nebyli schopni střelecky prosadit. V poslední šanci v 81´ v brejku Hrudka nastřelil jen brankáře a poslední brejk v závěru domácího celku chytil Dreksler.

Toto utkání ukázalo, že ne vždy fotbalovější celek uspěje. Loděnické fotbalisty nyní čeká další „anglický“ týden. Ve středu od 19.00 přivítají na UMT v Berouně Vinařice a v sobotu na Jánské od 16.00 hodin Velké Přítočno – bohužel díky nařízení vlády a nouzovému stavu bez fanoušků.

FC 05 ZAVIDOV – AFK LODĚNICE      3 : 1  (1 : 0)          hráno 4.10.2020 v 16:00 hod.

Výsledky 7. kola:

Vinařice          –   Braškov                  1 : 0     Dlouhý (PK)

Rudná             –   Hostouň B              2 : 4     Samko, Kaucký – Brandl 2, Hofman, Soukup

Kladno B        –   Lány                       3 : 0     Stříška 2, Janda

Slaný B           –   Jedomělice             4 : 1     Hrůnek 2, Koula, Hansl – Kubenka

Klobuky          –   Lubná                     8 : 2     Svoboda 3, Vebr 2, Ji. Říčka, Ja. Říčka, Kubelka