Oficiální stránky klubu

Číslo účtu:  262200336/0300

1. kolo I.B třídy v neděli zavedlo hráče AFK Loděnice poprvé na Kladensko a po 8 letech nastoupili, zase na pěkném hřišti v Braškově, proti místnímu celku. Utkání provázely dešťové přeháňky a díky zatažené obloze se dohrávalo skoro za tmy.

V první velké šanci se objevil v 6´za domácí obranou M. Mráz, který byl sám z této situace překvapený, že ani nezakončil – domácí obránce jej stačil zablokovat a srazit míč na roh. V 10´poprvé zahrozili domácí svojí nejsilnější zbraní. Na dlouhý křižný centr, z pravé strany, si na hranici brankového území na zadní tyči naskočil kapitán Repašský, ale míč z jeho kopačky mířil nad hostující branku. O dvě minuty později musel Dreksler předvést výborný zákrok, po povedené dalekonosné střele domácího hráče a vytlačit míč na roh. V 15´zelenobílí udeřili. Křížek po levé straně unikl domácím obráncům a jeho centr prodloužil Herejt hlavou přesně na zadní tyč 0:1. Ve 25´nacentroval, tentokrát zleva, Repašský, ale zakončení hlavou nebylo přesné. O dvě minuty později, po zbytečné ztrátě v rozehrávce, poslal Braškov kolmou přihrávku na Jaroše, ale Dreksler jeho nájezd zneškodnil a O. Mráz poslal míč do bezpečí. Snaha o vyrovnání domácího celku pokračovala a ve 30´ na poslední chvíli zablokoval Žižka Krovozu, v pokutovém území, ve výborné pozici. Ve 35´ byli loděničtí hráči blízko zvýšení náskoku, kdy po akci Herejta s M. Mrázem běžel Kopečný sám na Zlatu, ale domácího brankáře neprostřelil. Ve 40´ se na hrotu objevil po další kolmici Kacafírek, ale i tento souboj Dreksler vyhrál. V poslední šanci se objevil M. Mráz, jeho pokus skončil pouze v náručí domácího brankáře.

Hned na úvod 2. poločasu ztratili hostující hráči opět míč, následoval nájezd z pravé strany, ale se střelou si u své bližší tyče Dreksler poradil. V 54´Herejt uvolnil M. Mráze, a ten  po krátkém sólu volil v pokutovém území místo střely nahrávku, která na spoluhráče neprošla. V 63´však zelenobílí udeřili podruhé. Tentokrát domácí hráči ztratili míč, Herejt následně uvolnil Kopečného, který křižnou střelou po zemi překonal Zlatu 0:2. Ale už v 68´se domácí hráči vrátili do zápasu. Repašský pronikal z pravé strany do šestnáctky, Křížek mu naivně nechal v cestě nohu, přes kterou domácí hráč ochotně upadl a rozhodčí pískl PK, který Jaroš bezpečně proměnil 1:2. Kalich hořkosti si vypili hosté o tři minuty později, kdy si nerozuměli Žižka s Drekslerem. Žižkova malá domů Drekslera, který právě vybíhal, nenašla a Jaroš měl lehkou práci, gól do prázdné branky 2:2. O minutu později mohl Braškov utkání dokonce otočit, ale na křižný centr jejich hráč ve skluzu na zadní tyči nedosáhl. V 79´ povedený pokus Křížka ze střední vzdálenosti těsně minul cíl. V 85´ vytlačil Zlata povedenou střelu Herejta z PVK z 22m na roh. V 90´ si souboj zopakovali, Zlata jeho pokus tentokrát vyrazil a M. Mráz dorazil míč do branky, Zelenobílou radost ale zastavil zdvižený praporek AR2, která posoudila tuto herní situaci správně. Vzápětí rozhodčí utkání ukončil a hráče čekal penaltový rozstřel. U sedmi pokusů neměli brankáři šanci až osmou střelu O. Mráze Zlata vyrazil a následně Najer souboj ukončil a domácí celek, se na rozdíl od minulého týdne, radoval z bodu navíc.

V týdnu by měli loděničtí hráči odehrát dvě utkání. Nejdříve ve středu od 17.30 přivítají, ve 2. kole poháru, na Jánské Lety a o víkendu by měli v neděli nastoupit v Hostouni proti místní rezervě. Situaci, ale komplikuje karanténa jejich A družstva, tak budeme zvědavi na rozhodnutí SKFS.

SK BRAŠKOV – AFK LODĚNICE     2 : 2  (0 : 1)  PEN: 5:3          hráno 30.8.2020 v 17:00 hod.

Branky: Jaroš 2 (1xPK) – Herejt, Kopečný

PK: Jaroš, Kacafírek, Štoncer, Gerhard, Najer (všichni Ano) – Majer, Šolc, A. Jeřábek (Ano), Mráz O. (Ne)

Statistika: střely na branku 8:7, mimo 10:5, rohy 3:10, ofsajdy 4:4, ŽK 3:2.

Rozhodčí: Hanák  –  Stránský  –  Pavlíková Nitche  / PZ /

Ostatní utkání 2. kola:

Rakovník B    –   Hostouň B              0 : 3     Křížka 2, Fabry

Lány               –   V. Přítočno            3 : 1     Matějka 2, Reichl (PK) – Kura

Klobuky          –   Zavidov                  2 : 0     Vebr, Nauš

Slaný B           –   Vinařice                 3 : 1     Rehák, Galbavý, Volek

Jedomělice     –   Rudná                     3 : 2 (PK)  Mrština, Erisa – Mráček, Rulf

Lubná             –   Kladno B                0 : 8     Dejčmar 4, Neuberger 2, Stříška, Halaj.