V sobotu odpoledne vstoupili loděničtí fotbalisté konečně do podzimní části I.B třídy. Po dlouhé době byli zařazeni do „kladenské“ skupiny A, ve které naposledy startovali v ročníku 2011-2. Pět minut před výkopem zápasu se spustil déšť, který se po dobu utkání přihlásil o slovo ještě několikrát. Kluzká hrací plocha zrychlila pohyb míče, ale ztížila jeho kontrolu.

Po poznávacím začátku zápasu začali domácí hráči zvyšovat aktivitu. Nejdříve vyzkoušeli pozornost hostujícího brankáře střelami ze střední vzdálenosti, konkrétně Žižka a Herejt. Zvlášť pokus Žižky mířil do pravé“šibenice“, ale Kut dokázal vytlačit vynikajícím zákrokem na roh a prokázal, že i ve dvaapadesáti letech je oporou hostujícího celku. První branku nového ročníku viděla Jánská v 16´, kdy Cafourek podkopl Herejta a nařízený PK proměnil Šolc přízemní střelou k levé tyči 1:0. V 18´ zahrozily poprvé Lány, kdy na konci protiútoku postupoval z levé strany Libecajt na Drekslera, ale jeho pokus vystřelit na zadní tyč byl hodně nepřesný. Ve 20´ byl blízko gólu Herejt, přestože byl tísněn obráncem, tak z několika kroků trefil patou pravou tyč. V 24´ poslal Šolc do úniku po pravé straně Hrudku, který unikl obránci a krásným centrem nabídl míč nabíhajícímu Herejtovi, který sám před brankářem bohužel míč na kluzkém terénu netrefil. V 28´ zbytečně „zboural“ Mušálek v pok. území zády k brance stojícího Herejta a byl nařízen druhý PK. A Šolc jej proměnil střelou do stejného místa jako u prvního pokusu 2:0. Utkání se zdramatizovalo v 35´, kdy si Dreksler šel daleko z branky pro centr, v klubku hráčů mokrý míč neudržel a následně ve skluzu v pok. území podrazil zkušeného Petra a výhodu PK dostali i hosté. K jeho zahrání se postavil Reichl a bezpečně jej proměnil 2:1. Do přestávky se už další branková příležitost nenarodila, branky tedy padaly jen z pokutových kopů.

První šance po přestávce přinesla 53´, kdy Herejt na levé straně uvolnil M. Mráze, který stříleným centrem hledal na zadní tyči Hrudku, který ve skluzu na míč nedosáhl. O dvě minuty později prokličkoval Herejt až k brankové čáře, ale jeho nabídku před branku bohužel nikdo nevyužil. Šok zažila Jánská v 61´, kdy hosté na polovině hřiště zachytili nepřesnou domácí rozehrávku, dlouhým míčem vrátili míč do domácí šestnáctky, Cafourek se otočil okolo obránce a technickou střelou obhodil vybíhajícího Drekslera 2:2. Radost hostí trvala jenom dvě minuty. Kopečný dlouhým pasem našel nabíhajícího Hrudku, a ten hlavou poslal míč do sítě 3:2. To už byl na hřišti po více než roční přestávce Křížek a hned začal svým pohybem „větrat“ hostující obranu. V 65´ navázal na sebe dva obránce, prostrčil míč na Herejta a loděnický kanonýr se v tomto utkání taky dočkal branky 4:2. V 70´ opět Křížek unikl Buršíkovi, poslal přesný centr na zadní tyč a nabíhající Hrudka hlavou zavěsil 5:2. V 76´ poslal Žižka kolmou přihrávkou do nájezdu Hrudku, ale výborný Kut mu nedovolil dosáhnout na hattrick. V 85´ dopadl stejně z dalšího nájezdu i Šolc. Účet utkání se uzavřel v
89´, kdy Herejt uvolnil O. Mráze a jeho tečovaný pokus skončil v brance bezmocného brankáře 6:2, který byl i přes obdržené branky nejlepším hráčem hostí. A brzy poté mohla propuknout domácí radost z prvního bodového zisku.

Na povedený výkon se pokusí domácí hráči navázat v neděli na hřišti Braškova, který se v prvním kole utkal s rezervou Tatranu Rakovník.

AFK LODĚNICE – SK LÁNY       6 : 2  (2 : 1)          hráno 22.8.2020 v 17:00 hod.

Branky: Šolc 2, Hrudka 2, Herejt, O. Mráz –  Reichl, Cafourek

Statistika: střely na branku 11:2, mimo 8:2, rohy 8:3, ofsajdy 5:3, ŽK 3:4.

Rozhodčí: Krob  –  Stejskal  –  Zuskin / ME /

Ostatní výsledky 1. kola:

Rudná             –   Slaný B                  1 : 5     Masopust – Danda 2, Hrůnek, Lunger, Volgner

Klobuky          –   Vinařice                 1 : 7     Svoboda – Zelenka, Kořínek, Sokol, Dlouhý, Švandrlík, vlastní 2x (Nauš)

Braškov          –   Rakovník B            1 : 2 (PK)   Bednář – Beneš

Hostouň B      –   Lubná                     2 : 3 (PK)   Jansa, Viduna – Varyš, Bok

Kladno B        –   Jedomělice             2 : 0     Neuberger, Dejčmár

Zavidov          –   V. Přítočno            7 : 0     Žďánský 3, Hanych 2, Krejčí, Korčák