Po volném losu v 1. kole poháru přivítali loděničtí fotbalisté ve 2. kole tradičního soupeře od Berounky Lety. Ty se sice dostavili bez svých hvězd, přesto v úvodní části utkání se s jejich absencí lépe vypořádali než domácí celek se svými ztrátami. První příležitost se narodila v 11´, kdy si po přetaženém rohu hostí si na zadní tyči naskočil jejich neobsazený hráč a prudkou hlavičkou těsně minul cíl. Ve 14´ se hosté už ujali vedení. Veselý se natlačil před Mráze, sice prostřelil Vlasáka, ale jeho pokus ještě Žižka na čáře vykopl na hranici šestnáctky, Hřebeček vracel míč na branku a Čermák nechytatelnou „hokejovou“ tečí usměrnil míč k levé tyči 1:0. V 18´ měly Lety další šanci po PVK, ale po následném „závaru“ branku jejich hráč netrefil. Ve 20´ dokonce dopravili hosté míč do sítě, ale branka pro ofsajd neplatila. Ve 22´ se začal rodit obrat, který přinesla vyrovnávací branka. To Smetana, hrající první ostrý zápas za Áčko našel v pok. území Roudnického, který překvapivou přihrávkou napříč šestnáctkou uvolnil Herejta, který přesnou přízemní střelou překonal Štěpána 1:1. Ve zbytku poločasu se hra vyrovnala, ale šance se nerodily. Až v 45´ se Roudnický skoro od postranní čáry pokusil najít nabíhajícího Herejta, ale z nepovedeného centru se stala nechytatelná střela, která na zadní tyči zapadla do branky 2:1.

Hned na začátku 2. poločasu unikl hostující obraně Kopečný, brankář hostí jeho střelu vyrazil na roh a z něho domácí hráči znova udeřili. Přetažený rohový kop vrátil před branku hlavou Šolc a Křížek prostřelil vše a po více než roce si vychutnal radost ze vstřeleného gólu 3:1. V 68´ se střídající Chalupa natlačil před Žižku a střelou z levé strany vyzkoušel Vlasáka. V 71´ zelenobílí rozhodli o svém postupu. Herejt prokličkoval až k brankové čáře, zpětnou přihrávkou našel Roudnického, který prostřelil vše 4:1. V 74´ podběhl Vlasák přetažený centr a Hřebeček zblízka „koníčkem“ branku přestřelil. V 82´ tento hráč z 25 m nastřelil břevno za překvapeným Vlasákem. V 85´ po krátkém sólu Hřebeček z hranice pok. území těsně minul pravou tyč domácí branky. Naopak o minutu později uzavřel účet zápasu Šolc, když krásnou střelou z 20 m vymetl Štěpánovi levou „šibenici“ 5:1. v 90´ „namazal“ Žižka do nájezdu střídajícímu Krtkovi, jeho střelu Vlasák výborným zákrokem vyrazil a z dorážky Kubata jen orazítkoval břevno. Brzy na to utkání skončilo.

Toto utkání bylo herně vyrovnané a vysoké vítězství neodpovídá průběhu hry a je způsobeno tentokrát lepší produktivitou domácího celku. Toto vítězství znamená postup do   3. kola, kde ve středu 23.9. přivítají Na Jánské účastníka I.A  třídy Jíloviště, které trénuje Horst Siegl a nastupují někteří známí hráči.

AFK LODĚNICE – FK LETY       5 : 1  (2 : 1)          hráno 2.9.2020 v 17:30 hod.