V neděli dopoledne nastoupili naši dorostenci na hřišti beznadějně posledního celku tabulky s cílem přivést domů plný bodový zisk, ale výkon do přestávky tomu moc nenasvědčoval.

Na začátku utkání měly oba celky po jedné šanci. Nejdříve Kovač minul branku soupeře, o minutu později musel Novotný vytáhnout střelu domácího útočníka na zadní tyč na roh. Ve 20´ poslal Suchý do úniku Vebera, ale i jeho střela na zadní tyč cíl minula. Zvoleněves se ujala vedení ve 28´, kdy po chybě ve středu hřiště dostal míč mezi obránce domácí hráč a svoji akci zakončil přesně 1:0. Na vyrovnání se nečekalo dlouho. Naši hráči předvedli hezkou akci, kterou založil Kovač vysunutím Suchého, ten v pok. území předložil míč Řandovi, který „angličanem“ překonal domácího brankáře 1:1. Ve 38´ zastavila střelu Vebera po úniku tyč, ale v závěru poločasu byli blízko vedoucí brance domácí hráči. Brankář Novotný na brankové čáře situaci zachránil.

Po bouřce v kabině vstoupili naši dorostenci do hry mnohem aktivněji a za sedm minut rozhodli o osudu zápasu. Hned ve 46´prošel Kovač mezi několika obránci a střelou k tyči poslal zelenobílé do vedení 1:2. V 50´založil další akci opět Kovač přihrávkou Prokopovi, který před pok. územím narazil míč Uherovi, který pohotovou střelou překonal domácího brankáře 1:3. V 52´ obral váhajícího obránce o míč Prokop a lobem přidal další gólovou pojistku 1:4. V dalším průběhu přenechali naši dorostenci iniciativu soupeři. V 60´ nařídil rozhodčí hodně přísný PK a domácí hráč nabídkou nepohrdl 2:4. V dalším průběhu hry nevyužili domácí hráči minimálně tři dobré příležitosti na další zdramatizování výsledku. Naštěstí pro zelenobílé se výsledek už do konce utkání nezměnil.

Další utkání čeká naše dorostence v sobotu na Jánské, kdy v předzápase před Áčkem, přivítají další celek ze spodní části tabulky Brandýsek. Zisk tří bodů by upevnil postavení našich dorostenců ve středu tabulky.

TJ Slavoj Zvoleněves – AFK Loděnice 2 : 4 (1 : 1)          hráno 12.4.2015 10:15 hod.

Rozhodčí: Řičica Jiří

Branky: Řanda, Kovač, Uher, Prokop M.

Sestava: Novotný