Oficiální stránky klubu

Číslo účtu:  262200336/0300

V sobotu odehráli loděničtí fotbalisté další utkání I.B třídy. Jejich řady decimuje početná marodka, další hráči nastoupili a dohrávali se sebezapřením. Zelenobílí přesto podali v tomto utkání nejlepší výkon jara, který opět na bodový zisk nestačil.

Utkání začalo pro hosty dobře, povedená střela Herejta z 20m sice ještě těsně minula cíl, ale v 6´ se zelenobílí radovali z první jarní branky. Po levé straně zatáhl míč Majer skoro až k rohovému praporku a z ostrého úhlu poslal míč na branku. Domácí brankář Veselý nedokázal míč vytlačit nad břevno a odražený míč od brankové konstrukce uklidil snadno do sítě Křížek 0:1. Domácí zahrozili poprvé v 10´dlouhým míčem za obranu na Nováka, který však brankáře Drekslera neprostřelil a odražený míč byl poslán na roh. Ve 12´ se po chybě Valenty dostal do úniku Žižka, bohužel v pok. území, místo střely, hledal nepovedeným centrem Křížka a bylo po šanci. Domácí celek vyrovnal v 18´. Hráči dokázali prostrčit míč středem obrany na volného Nováka, který z hranice brankového území technickou střelou pod břevno překonal Drekslera 1:1. Ve 29´nasadil k velkému sólu nejlepší domácí hráč L. Kindel, který přešel přes několik hráčů, naštěstí pro zelenobílé z „desítky“ minul těsně branku. Ve 35´ si na dlouhý míč za obranu naběhl nepokrytý Zákora, ale jeho křižný volej minul odkrytou část branky. Poté předvedl velké sólo Kovač, přes většinu hřiště, ale při střele jej domácí obránce stačil zablokovat. Ve 38´ se do další výborné šance dostal Herejt, bohužel jeho prudká střela opět těsně minula branku. Až ve 41´ protrhl loděnický střelec jarní trápení, kdy po sólu z poloviny hřiště unikl stoperům a přesnou střelou k levé tyči poslal zelenobílé do vedení 1:2.

Úvodní pasáž po přestávce přinesla hru bez vzruchu a šancí, kterou ukončila 58´, která přinesla Mníšku vyrovnání. L. Kindel nasadil k druhému velkému sólu, překonal ofsajdovou past a přihrál na Nováka, který střelou o tyč a odrazem od loděnického brankáře dostal míč do branky 2:2. V 66´ bylo ještě hůře, když Rada přímo z rohu poslal míč do horního rohu na bližší tyč a i přes zásah Šmídovy ruky skončil míč v síti 3:2. Rada předvedl v 73´ svoji výbornou kopací techniku, kdy nádhernou střelou z PVK ze strany orazítkoval vzdálenější tyč. Poté zelenobílí přebrali iniciativu a snažili se o vyrovnání. V 76´zatáhl míč po levé straně Křížek a centrem našel v pok. území Žižku, který volejem jen těsně minul cíl. Další šance stačili zablokovat domácí obránci. Situace se zkomplikovala v 83´, kdy Paleček přišel pozdě do souboje u postranní čáry a uviděl oprávněně během pěti minut druhou ŽK a následně hosté dohrávali o deseti hráčích. Vabank se nevyplatil už v 85´, kdy hned po výkopu ztratili zelenobílí míč na polovině hřiště a brejk do otevřené obrany zakončil přesně Zákora 4:2. Závěr utkání dostal náboj v 88´, kdy byl v „šestnátce“ faulován Vyskočil a nařízený PK bezpečně proměnil Kovač 3:4. Křečovitá závěrečná snaha o vyrovnání už úspěch nepřinesla, ale naopak v nastavení musel L. Dreksler vyběhnout daleko za pok. území, aby zmařil rodící se vyloženou šanci soupeře. Za zmínku stojí předvedený výkon rozhodčího Novotného v tomto utkání, který byl na úrovní, jakou bychom rádi viděli v každém utkání.

V tabulce se nic nezměnilo, neboť ztrácely i celky pod Loděnicemi, ale příští utkání v sobotu na Jánské s Tochovicemi už bude klíčové. Otázkou ale je, kdo bude schopen z hráčů v tomto duelu v zelenobílém dresu nastoupit.

FK MNÍŠEK POD BRDY – AFK LODĚNICE 4 : 3 (1 : 2)          hráno 11.4.2015 16:30 hod.

Sestavy:

Mníšek Veselý

Vlček – Mníšek – Mašek – Valenta

Tomiska / 86´ Klibáni / – L. Kindel – Rada – Zakóra / 86´ Erbek /

M. Kindel – Novák / 84´ Plachý /

Loděnice L. Dreksler

Šmíd – Kovač st. – Paleček – Vyskočil

Žižka – Miška ml. – Herejt – Iliaš / 71´ Vaněk /

Majer – Křížek

Branky: Novák 2, Rada, Zákora – Křížek, Herejt, Kovač (PK)

Statistika: střely na branku 6:4, mimo 5:4, rohy 13:3, ŽK 3:4, ČK 0:1

Rozhodčí: Novotný – Walter – Hamřík / ME /

Ostatní výsledky 17. kola:

Tochovice – Nová Ves 5 : 1 Ivaník 2, Partika, Zákoucký, Valta – Moravec

Petrovice – Březnice 2 : 1 O. Štemberk 2 – Zárybnický

Hostomice – Rožmitál 2 : 0 A. Bábíček, Hadraba

Zdice – Hořovicko B 2 : 0 Froněk 2

Nový Knín – D. Dušníky 2 : 1 Sklenář, Slezák – Houdek

Jince – Podlesí 1 : 8 Fenik – Vojtíšek 2, Janát 2, Riegel, Soukup,

Gabriel, vlastní.

panerai repliky hodinek