O týden později začaly mistrovské boje i pro loděnické Áčko. Na svém hřišti na Jánské přivítali nováčka soutěže z nedalekého Dobříče. Ten první kolo sice doma nezvládl, ale tentokrát podal lepší výkon, zelenobílé hodně potrápil a až do konce bojoval o body. Trenérovi Bežovi sice chyběli 4 hráči z úspěšné sestavy ze závěru jara, přesto však domácí tábor čekal od svých hráčů trochu jiný výkon.

Hosté nastoupili s pěti záložníky a brzo ovládli střed hřiště a první šance přibývaly na jejich účet. V 10´ po centru z pravé strany se objevil před brankou nepokrytý Jelínek, naštěstí pro domácí však hlavou cíl minul. Ve 14´ po dalším centru zprava Jelínek tentokrát „sklepl“ míč pro nabíhajícího Kloubka, který na hranici brankového území poslal míč nad branku. O dvě minuty později přiletěl centr tentokrát zleva a nabíhající kapitán Caizl na zadní tyči ve skluzu na míč nedosáhl. Až v 18´zelenobílí poprvé ohrozili hostující branku, ale Podaný měl se střelou Křížka, z hranice pok. území, snadnou práci. O minutu později se narodila největší šance zelenobílých v prvním poločase, když Novák překonal ofsajdovou past, položil si hostujícího brankáře, ale bohužel prázdnou branku z hranice šestnáctky netrefil. Ve 22 po dlouhém autu Iliaše se dostal k prudkému voleji Mráz, i on však prostor branky netrefil. Ve 28´ vyzkoušel Sklenáře dalekonosnou ránou Jelínek, domácí brankář míč bez problémů vyrazil. Zbytek poločasu však už další vyloženou příležitost nenabídl ani na jedné straně hřiště.

Po přestávce se objevil na hřišti Šmíd, který hodně hru oživil a na první branku se nečekalo dlouho. Vyskočil našel na levé straně Nováka, který poslal míč na hranici pok. území, Šmíd ještě pustil míč na nabíhajícího Mráze a jeho střelu zastavila až síť 1:0. Hosté však nečekali na vyrovnání dlouho. V 56´jejich hráč stačil zachytit míč u brankové čáry, zpětnou přihrávkou našel nepokrytého Šitticha, který umístil míč po zemi přesně k tyči 1:1. V 58´si na přetažený centr naběhl Prokop, ale Podaný si s jeho pokusem poradil. Tu dobu už zelenobílí měli převahu, ale střelecky se nedokázali prosadit. V 68´ domácí hráči marně reklamovali PK za ruku hostujícího obránce, naopak jejich ztráty koncentrace využili hosté k brejku a nájezd Šitticha zlikvidoval výborným zákrokem vracející se Žižka. Rozhodující moment zápasu přišel čtvrt hodiny před koncem, kdy Šmíd uvolnil v pok. území Nováka a nejzkušenější domácí hráč poslal svůj celek podruhé do vedení 2:1. Poté Podaný ještě zmařil Novákovi jeden nájezd po dlouhém výkopu Sklenáře a přiblížil se závěr zápasu. Domácímu táboru zatrnulo v 90´, kdy se dostal na hranici pok. území k dělovce Šittich, kterému ale zkazil radost výborným zákrokem Sklenář a následně i praporek asistenta rozhodčího. Tak definitivní klid přinesla až druhá minuta nastavení, kdy Mráz vyslal jeden ze svých projektilů ze střední vzdálenosti a Podaný skákal ke své pravé tyči marně 3:1.

Všechny body tedy zůstaly doma, ale na výkonu musejí zelenobílí zapracovat, aby zvládli utkání s těžšími soupeři, kteří přijdou. Těžký bude duel hned příští sobotu dopoledne, kdy naši nastoupí na hřišti dalšího nováčka, hodně posíleného Komárova.

AFK LODĚNICE – FK DOBŘÍČ 3 : 1 (0 : 0)          30.8.2015 v 17:00 hod.