V dalším kole I.B třídy přivítali na Jánské loděničtí fotbalisté čtvrtý celek tabulky, se kterým mají dlouhodobě špatnou bilanci. Po dobrém začátku přebíral však postupně iniciativu jejich soupeř. Krizová situace nastala po hodině hry, kdy Šmíd „vyrobil“ během tří minut dva PK, uviděl dvě ŽK a byl vyloučen. V závěrečné dvacetiminutovce se domácí hráči pod taktovkou Herejta vypnuli k výbornému výkonu a i v deseti hráčích třemi brankami dokázali srovnat účet zápasu.

Do utkání vstoupil domácí celek dobře. Už ve 3´zatáhl přes polovinu hřiště, po pravé straně, míč Žižka a jeho centr našel na hranici pok. území Křížka. Jeho prudký volej bohužel mířil na hostujícího brankáře, který míč vyrazil. O dvě minuty později neprošla do sítě střela Žižky z hranice „šestnáctky“, kdy se k němu odrazil míč po rohovém kopu. V 7´mohl udeřit Nový Knín, když po levé straně utekl Vostrý a jeho pokus na zadní tyč vyškrábl Sklenář na roh. V 11´ se Jánská dočkala. Novák zahrál rohový kop na zadní tyč, kde na míč naběhl Majer a jeho hlavička byla prudká a přesná 1:0. Radost, ale netrvala dlouho, neboť již v 16´ bylo vyrovnáno. Domácí hráči nedokázali zastavit další rychlý únik Vostrého po levé straně, ani zabránit následnému centru a na zadní tyči byl u míče dříve hostující Pouček než Vyskočil a ve skluzu poslal míč do protipohybu Sklenáře 1:1. Následně se střídaly, díky oboustranně útočnému fotbalu, šance na obou stranách, ale ani jedno mužstvo se brankově neprosadilo. Nejblíže ke gólu byli hosté ve 40´, kdy po PVK neuhlídali na zadní tyči F. Sklenáře a jeho hlavičku brankář Sklenář nadvakrát přes tyč dostal na roh.

Ve 2.poločase úvodní čtvrthodina neúprosného boje brankovou příležitost nenabídla. Účet zápasu se začal měnit v 60´, kdy po dlouhém míči do pok. území propadli domácí stopeři a Šmíd poté naivně stáhl za ruku Poučka. Uviděl za to ŽK a nařízený PK bezpečně proměnil Ducho 1:2. O tři minuty později se u rohového praporku uvolnil Vlasák přes Šmída, který jeho průnik zastavil chycením za dres až v pok. území. Uviděl 2. ŽK, následně ČK a další nařízený PK úspěšně provedl Pouček 1:3. Aby toho nebylo málo, tak v 67´ poslal F. Sklenář přesný míč mezi obránce Poučkovi a šikovný devatenáctiletý útočník prostřelil Sklenáře 1:4. V tuto chvíli by se nenašel nikdo, kdo by si vsadil na domácí bodový zisk. Domácí celek začal hrát s enormním nasazením na risk a v 71´se i oni dočkali PK, když v rohu pok. území poslal nedovoleně k zemi F. Sklenář Herejta a Kovač z PK mířil přesně 2:4. Do zápasu se zelenobílí, ale tentokrát v černožluté v kombinaci, dostali v 76´, kdy Herejt využil hrubky Slámy, který vyběhl daleko do pole a domácí kanonýr ho elegantně přehodil a míč skončil v prázdné brance 3:4. Vyrovnání přinesla 83´, kdy z 20m napřáhl ke střele Kovač, jeho pokus zblokoval hostující obránce jen před nabíhajícího Herejta, který poslal míč podél

brankáře do sítě 4:4. Nerozhodný výsledek, který přinesl cenný bod v boji o záchranu, už domácí hráči do konce utkání udrželi.

Vzhledem k průběhu zápasu je tento bod malým vítězstvím a jeho cena se ukáže až v konečném zúčtování. Další důležitá bitva čeká loděnické hráče v sobotu dopoledne na hřišti, také se zachraňujících, Jinců.

AFK LODĚNICE – SK NOVÝ KNÍN 4 : 4 (1 : 1)          hráno 2.5.2015 17:00 hod.

ČK: 63´ Šmíd

Statistika: střely na branku 10:7, mimo 4:5, rohy 4:7, ofsajdy 1:8, ŽK 4:2, ČK 1:0.

Rozhodčí: Cílek – V. Sandev – Říha / KL /