Na konci ledna začali s přípravou na těžké jarní boje i loděničtí fotbalisté. Součástí jejich přípravy je i účast na turnaji Karla Abraháma na UT v Berouně. Celky byly rozlosovány do dvou pětičlenných skupin a loděnické fotbalisty čekají ve skupině A postupně: Dobříč, Tetín, Žebrák a Přítočno. Na závěr je čeká o umístění se stejně umístěným celkem ve skupině B. Dvě utkání už mají za sebou:

SO 1.2.2020 v 15.00: FK Dobříč – AFK Loděnice  2 : 1

(utkání předčasně ukončeno v 57´ rozhodčím Červenkou).

Sestava AFK:              Miška / 46´ Vlasák /

Paleček   –  Kovač  –  Petráček  –  Majer

Šolc  –  O. Mráz  –  R. Žižka  –  Herejt

Hrudka  –  Novák

/ střídalo se hokejově a do hry se zapojili: Prokop, Vyskočil, Lehocký, Z. Žižka, Gracias a Šlégr /.

Rozhodčí: Červenka

Utkání mělo všechny příznaky začátku sezony.  Utkání provázelo hodně nepřesností, míč hráče neposlouchal, a proto měli problém s jeho kontrolou. Hráči měli potíže s finální částí, kdy nepřesnosti negovaly herní převahu loděnických fotbalistů, zakončení nebylo ani přesné, ani důrazné. Dobříči stačil na dobrý výsledek několik vydařených brejků. Zelenobílí se ujali vedení ve 7´, kdy Hrudka patičkou uvolnil Nováka, který křížnou střelou našel místo u tyče 0:1. V 12´ bylo vyrovnáno, kdy vyražený míč hráč Dobříče pohotově vrátil do sítě 1:1. Další šance loděničtí fotbalisté nevyužily, a tak výsledek stanovil povedený brejk Dobříče těsně před přestávkou 2:1 Bohužel v 57´ rozhodčí Červenka, v  momentě, kdy se v utkání začínaly projevovat po pár sporných zákrocích emoce, utkání trochu ukvapeně ukončil a zbytek zápasu musel hráčům nahradit trénink.

NE 9.2.2020 v 13.00: AFK Loděnice – SK Tetín 8 : 1 (5 : 1)

Sestava AFK:             Miška / 46´ Vlasák /

Petráček  –  Kovač  –  Majer

Novák  –  Šolc  –  R. Žižka /  –  O. Mráz  –  A. Jeřábek

Herejt  –  Hrudka

/ střídání opět hokejově: T. Dreksler + Gracias /

Rozhodčí: Marx

Tentokrát bylo o osudu zápasu rozhodnuto už do přestávky. Tetín odolával zelenobílému tlaku až do 19´, kdy Hrudka udělal kličku bývalému loděnickému brankáři Novotnému a z nařízeného PK se sám Herejt nemýlil 1:0.  V 27´ po rohovém kopu Tetín odvrátil míč jen na hranici šestnáctky a pohotový Šolc povedenou střelou k tyči vrátil míč do sítě 2:0. O dvě minuty Tetín snížil povedenou střelou ze 30m, která přeletěla Mišku stojícího na hranici brankového území, cinkla si o břevno a skončila v síti 2:1. Jejich radost netrvala dlouho. V 32´nasadil k sólu R. Žižka, obešel i brankáře a zasunul míč do prázdné branky 3:1. O další dvě minuty později zatáhl míč po levé straně Herejt, přihrávkou pod sebe dal nabídku Hrudkovi, který nezaváhal 4:1, V 41´A. Jeřábek lobem za obranu našel rozběhnutého Herejta, který střelou po zemi k tyči překonal Novotného 5:1. V 45´skončil míč po střele Šolce z PVK z levé strany na břevně.

Po přestávce se častěji střídalo, zkoušeli se hráči i na jiných, než tradičních postech, což se na hře projevilo. Další branka padla v 62´, kdy Novotný tentokrát sestřelil Hrudku a PK „angličanem“ proměnil Šolc 6:1. V 78´zafungovala lety prověřená spolupráce Kovač – Herejt, První poslal dlouhý pas za obranu a druhý bezpečně přehodil vybíhajícího brankáře a připsal si první hattrick v nové sezoně 7:1. Účet zápasu se naplnil v 83´, kdy zelenobílí rozebrali tetínskou obranu, Herejt přihrávkou vyřadil vybíhajícího brankáře a Novák dovezl míč do prázdné branky 8:1.

Příští utkání čeká loděnické fotbalisty v SO 15.2. od 11.00 hodin s nejlepším celkem OP Žebrákem, a tato prověrka už bude hodně důkladná. Před rokem toto utkání naši hráči prohráli.