Oficiální stránky klubu

Číslo účtu:  262200336/0300

V posledním přípravném utkání nastoupili loděničtí fotbalisté, poprvé na svém hřišti na Jánské, proti 6. celku I.B třídy, skupiny A z Kladenska. Hráči Doks předvedli velmi dobrý výkon, po většinu utkání byli lepší, ale zelenobílí dokázali vývoj zápasu nakonec otočit.

Hned v úvodní minutě měli domácí hráči po průniku Žižky první šanci, kterou se nepodařilo zakončit, ale poté přebrali otěže zápasu modrobílí. Ve 3´přišel centr z pravé strany na zadní tyč a zakončující hráč volejem těsně přestřelil. V 6´ už Doksy udeřily. Centr z PVK na zadní tyč, brankář Miška špatně vyběhl a Samek snadno dorazil míč do sítě 0:1. V 10´ po další chybě v rozehrávce následoval brejk hostí z pravé strany a Miška jen s obtížemi vyrazil střelu mířící k jeho bližší tyči. Teprve ve 13´ se připomněli zelenobílí, když po PVK Mráze se prosadil k hlavičce Šolc, ale míč dobře netrefil. O chvilku později byl na konci kombinační akce Novák, ale střela z hranice šestnáctky mířila nad břevno. Ve 20´měli domácí hráči největší šanci poločasu, když F. Pospíšil z 10m netrefil bohužel cíl. Ve 27 se hostím podařil brejk a za překonaným brankářem zachránil situaci na brankové čáře vracející se Novák. Před odchodem do kabin v 42´ Doksy udeřily podruhé. Domácí hráči podruhé nedokázali ubránit standardní situaci, tentokrát se prosadil hlavou po rohovém kopu opět Samek 0:2.

O přestávce došlo k několika změnám, včetně představení nového brankáře Kouby, a ke změně rozestavení. Výkon zelenobílých se začal zlepšovat. K tomu přispěl rychlý kontaktní gól v 51´, kdy se nakonec po rohovém kopu zblízka prosadil F. Pospíšil 1:2. Doksy se pokusily hned kontrovat a po krásné, dlouhé kolmici jejich útočník běžel sám na Koubu, i on ale v zakončení selhal a branku přestřelil. V 58´poslal Šolc z levé strany střílený centr před branku, ani Herejt, ani Pospíšil na míč nedosáhli. V 62´ překazil hostům radost Petráček, když stačil zablokovat povedený střelecký pokus jejich hráče. Vyrovnání přinesla 69´, kdy po rychlém autu na polovině hřiště Šolc přenesl míč na Pospíšila, který potáhl míč, poté se zbavil obránce a našel před brankou nabíhajícího Herejta, který přehodil vybíhajícího brankáře 2:2. V 75´ vyrazil dopředu Kovač, narazil si u pok. území míč, jeho prudkou střelu vytlačil hostující brankář na roh. V 80´v pok. území brankář Doks při odkopu míče vzal současně i nohy Pospíšila a nařízený PK bezpečně proměnil Šolc 3:2. V 83´uvolnil Herejt na hranici šestnáctky střídajícího Dostála, který oklamal brankáře a technickou střelou umístil míč k tyči 4:2. V závěru Doksy mohly upravit výsledek ze dvou brejků, ale oba zakončily nepřesně.

Mistrovská soutěž začne pro zelenobílé příští víkend utkáním na domácím hřišti na Jánské, stejným utkáním jako před rokem – jejich soupeřem bude opět TJ Sokol Daleké Dušníky.

AFK LODĚNICE – SK DOKSY      4 : 2  (0 : 2)          hráno 19.8.2017 v 17:30 hod.

Sestava :

Miška / 46´ Kouba /

Kovač ml. / 46´ Paleček /  –  Kovač  –  Prokop  –  Vyskočil

Pospíšil F,  –  Mráz  –  Žižka / 70´ Dostál /  –  Šolc

Novák / 46´ Petráček  /  –  Herejt

Branky: F. Pospíšil, Herejt, Šolc (PK), Dostál – Samek 2

Statistika: střely na branku 5:7, mimo 5:10, rohy 7:5, ofsajdy 1:2

Rozhodčí: Červenka

panerai repliky hodinek