Za ideálního fotbalového počasí se setkali v sobotu Na Jánské k úvodnímu utkání nové sezony 2 celky z horní poloviny tabulky. Jestliže Milín přijel Na Jánskou oproti jaru posílen a tou největší posilou je zkušený útočník z Příbrami Štochl, tak zelenobílým chybělo 6 hráčů z úspěšné jarní sestavy. Protože v kádru byly i další absence, tak se trenérovi Korbovi skládala sestava do úvodního utkání hodně těžce.

Po opatrné desetiminutovce začali hostující hráči postupně ovládat dění na trávníku.  Ve 13´ se Štochl po dlouhém výkopu Javorského dostal za obranu, ale z nájezdu Drekslera neprostřelil. V 18´ uvolnil v pok. území Obdržal Štochla, i tentokrát si Dreksler s jeho pokusem poradil. Až ve 22´ se Žižka pokusil z dálky ohrozit branku soupeře, jeho rána však cíl nenašla. V 24´ nezpracoval Vyskočil rozehrání od brankáře, míče se zmocnil Pohořálek, ale ani on Drekslera z nájezdu neprostřelil. O minutu později se Milín už radoval. Štochl si naběhl opět na dlouhý míč za obranu a tentokrát umístil míč podél brankáře do sítě 0:1. A o další minutu bylo ještě hůře. Po nepovedeném ofsajd-systému běžel Štochl znovu sám na Drekslera a byl v zakončení opět úspěšný 0:2. V 34´ se po rohu prosadil Lehocký, bohužel jeho hlavička brankáře nevystrašila. Nepřesný pokus byl i pokus Herejta z PVK z 28m o několik minut později. Další ranou pro domácí celek bylo nucené střídání O. Mráze, pro jeho koleno byly 2 utkání během 4 dní po roční přestávce moc. Poslední šance do přestávky patřily hostům. V 41´ byl Štochl v dalším nájezdu na Drekslera, tentokrát byl domácí brankář úspěšnější a vytlačil míč na roh. Po jeho zahrání si na míč naskočil kapitán Venta, jeho hlavička na zadní tyč branku minula.

Do 2. poločasu místo M. Mráze, který také hrál po roční přestávce, nastoupil Kovač st., který se zařadil na post stopera. Prokop se posunul do zálohy a výkon zelenobílých se začal postupně zlepšovat. V 48´ se po rohu prosadil k hlavičce opět Lehocký, tentokrát jeho prudký pokus minul cíl. V 53´ střelu Herejta z PVK srazila zeď na roh, po jeho zahrání sražený míč poslal Prokop vysoko nad břevno hostující branky. O minutu později se domácí tábor konečně radoval. Majer vyslal do sóla Herejta z poloviny hřiště, které loděnický kanonýr dotáhl až do úspěšného konce 1:2. Střelená branka zelenobílé povzbudila a v 61´ mohlo být vyrovnáno. Majer z poloviny hřiště nasadil k sólu, při kterém obešel několik hráčů soupeře, centrem našel před brankou Herejta, bohužel jeho volej minul levou tyč. Hned z protiútoku vystřelil povedenou střelu ze střední vzdálenosti Venta, ale výborně chytající Dreksler jeho pokus vytlačil nad břevno na roh. V 64´ si na PVK Prokopa naskočil v pok. území Majer, i jeho prudká hlavička mířila nad branku. Hostující hráči už tuto dobu spoléhali už jenom na brejky a v 67´ jim skoro vyšel. Pohořálek zatáhl míč po pravé straně, na desítce našel Obdržala a jeho „nepovedený“ pokus zastavila tyč a poté skončil míč v rukou domácího strážce branky. Akce se střídali a v 79´ se domácí hráči dočkali vyrovnání. Paleček zatáhl míč po pravé straně, jeho přetažený centr vrátil Herejt před branku a nabíhající Majer z 10m prostřelil vše 2:2. V 82´ další únik po pravé straně zkusil Paleček zakončit sám, ale z úhlu Javorského neprostřelil. A když si v 85´ Dreksler poradil s pokusem Pohořálka, dospělo utkání k dělbě bodů. Penaltový rozstřel o bod navíc se tentokrát unaveným, domácím hráčům nepovedl. Přesně mířil pouze Majer, pokusy Lehockého a Petráčka Javorský zneškodnil, naopak střelci Milína byli neomylní, a proto si odváží domů 2 body.

A ani příští utkání nebude pro zelenobílé snadné. Čeká je v neděli nejdelší cesta na hranice Středočeského kraje do Petrovic, které se vracejí po ročním působení v I.A třídě, a přivítání v Letech nebylo pro ně právě příjemné.

AFK LODĚNICE – TJ LIGMET MILÍN 2 : 2  (0 : 2)  PK 1:4          hráno 24.8.2019 v 17:00 hod.

Branky: Herejt, Majer – Štochl 2

PK: Majer (A), Lehocký + Petráček (N) – V. Zákoucký, Pohořálek, Venta + Peták (A)

Statistika: střely na branku 6:10, mimo 9:10, rohy 6:10, ofsajdy 1:4, ŽK 4:1

Rozhodčí: Vyhnal  –  Hanák  –  Voříšek  / PZ /

Ostatní utkání 1. kola:

Lety                –   Petrovice                4 : 1     Čermák 2, Hřebeček, Jarolím – P. Chlasták

Tlustice          –   Králův Dvůr B       0 : 3     Michalík, Bican, Bíba

Jinočany         –   Cerhovice              2 : 3 (PK)  Matoušek, Voborník – Carvan, vlastní

Černolice        –   Rožmitál                5 : 1     Kaláb, Seidler, Loučka, Šilhavý, Stracený –
Hausleitner

Sedlčany B     –   Dal. Dušníky          2 : 1     Sváček, Bláha – Z. Houdek

Dobříš B         –   Nová Ves               2 : 3     Chýla, Junek – Moravec, Borák, Veinlich