Oficiální stránky klubu

Číslo účtu:  262200336/0300

Po vítězství v předkole na hřišti účastníka OP Trubína čekal loděnické fotbalisty soupeř jiného kalibru a to účastník I.A třídy z Kladenska. Deštivé počasí posledních dní způsobilo, že utkání se nakonec po dohodě oddílů odehrálo na hřišti ve Velké Dobré. V zápase, ve kterém hostující hráči dokázali třikrát srovnat jednobrankové vedení domácího celku, se nakonec rozhodovalo až v penaltovém rozstřelu, který posunul do 2. kola zelenobílé.

V úvodním poločase se hrálo dlouho poměrně vyrovnané utkání, které ale moc brankových příležitostí nepřineslo a odehrávalo se hlavně mezi šestnáctkami, hlavně díky nepřesnostem ve finální části. Až v 29´ z první možnosti udeřilo. Domácí hráči kolmou přihrávkou středem hřiště překonali ofsajdovou past hostí a D. Hrubý obešel i Mišku a poslal míč do prázdné branky 1:0. V 37´ se po rohovém kopu prosadil k hlavičce Majer, ale jeho hlavičku k tyči dokázal Pokorný zneškodnit.  V 40´ nasadil k sólu Hrudka, obešel dva obránce, zakončit už nedokázal. V 42´ předvedl povedenou střelu ze střední vzdálenosti domácí kapitán Stolár, Miška jeho pokus vytlačil na roh.

Po přestávce si už diváci užili pětibrankovou přestřelku. V 53´ našel Lehocký centrem z pravé strany na středu hřiště Majera, který si připravil míč a střelou z hranice šestnáctky překonal Pokorného 1:1. Velká Dobrá se znova ujala vedení v 60´, kdy podobně jako při první brance, překonala střed hostující obrany a tentokrát Kalousek udělal kličku Drekslerovi a poslal míč do sítě 2:1. A o minutu později bylo opět vyrovnáno. R. Žižka našel v pok. území Hrudku, který překonal brankáře 2:2. V 64´ nedokázali loděničtí obránci poslat míč před pok. územím do bezpečí a Stolár přesnou střelou do pravého, dolního rohu posunul domácí celek potřetí do vedení 3:2. V 73´ Kovač st. nádhernou, křížnou střelou ze 30m trefil „šibenici“, při které byl Pokorný bez šance, a zařídil potřetí nerozhodný stav 3:3. V 79´ mohl strhnout vedení pro domácí celek Volman, ale při nájezdu z pravé strany Drekslera neprostřelil. Zbytek utkání už další brankové příležitosti nepřinesl, a tak o postupu do 2. kola musel rozhodnout penaltový rozstřel.

Až do třetí série hráči svoje pokusy proměňovali, i když na některé pokusy si brankáři „sáhli“. Až šestou střelu v pořadí Dreksler Stolárovi u pravé tyče chytil, a protože následně už byli střelci opět úspěšní, tak rozhodl o postupu do 2. kola. Proto ve středu 4. 9. od 17.00 hodin Na Jánské přivítají další celek z I.A třídy, kam tentokrát ze skupiny B přijede z Mladoboleslavska celek SK Rejšice.

FC ČECHIE VELKÁ DOBRÁ – AFK LODĚNICE    3 : 3 (1 : 0)  (PK 3:5)          hráno 21.8.2019 v 18:00 hod.

Sestavy:

Dobrá                 Pokorný

Uher / 52´ Kalousek x 86´ Vorel /  –  Hurych  –  Zimerman  –  Linhart

Čibera / 52´ J. Hrubý /  –  Volman  –  D. Hrubý  –  Sekanina

Mertlík / 75´ Škach / –  Stolár

Loděnice           Miška / 46´ L. Dreksler /

Lehocký  –  Kovač st.  –  Petráček  –  Vyskočil / 75´ F. Hruban /

Paleček / 65´ Kovač ml. /  –  O. Mráz  –  R. Žižka  –  A. Jeřábek  –  Majer

Hrudka

Branky: D. Hrubý, Kalousek, Stolár – Majer, Hrudka, Kovač st.

PK: Volman, Sekanina, Hurych (A), Stolár (N) – Majer, Hrudka, A. Jeřábek, Mráz,
Petráček (A)

Rozhodčí: Stádník  –  Laštovička  –  Jeřábek / KL /

panerai repliky hodinek