V sobotním odpoledni se Na Jánské pokusili loděničtí fotbalisté přerušit sérii neúspěchů v dalším kole I.B třídy s Novou Vsí. Přestože v prvním poločase podali zelenobílí nejlepší výkon na jaře (bohužel bez brankového vyjádření), nakonec na body opět nedosáhli.

Už ve 3´ poslal Janda kolmou přihrávkou do úniku Křížka, který však jen nastřelil vybíhajícího Nováka. O minutu později unikl hostující obraně opět Křížek, v pok. území místo střely hledal Jandu, ale jeho pokus stačil vracející obránce srazit na roh. V 9´ uvolnil Husák dlouhým míčem za obranu Křížka, ten bohužel opět ztroskotal na hostujícím brankáři, Šolc první dorážkou trefil obránce, odražený míč poslal z hranice šestnáctky Mráz po zemi k pravé tyči, kde jí zastavil na čáře další obránce. V 17´ se opakovala situace z 9´, tentokrát sražené přihrávce Křížka neprostřelili hostující hradbu Mráz ani Šolc. V 26´měli jedinou šanci v prvním poločase hosté, když z brejku, poté co se zmocnili míče na polovině hřiště, běželi do přečíslení, na konci jejich kombinace byl Simandl, s jeho nedůraznou střelou si dokázal Dreksler poradit. O dvě minuty později zakončil na druhé straně hřiště kombinaci střelou nad branku Majer. Další minuty sice nabídly domácí aktivitu, ale žádný vzruch před brankami. Ten přišel až ve 44´, kdy Šolc zatáhl míč po pravé straně, poslal  míč na zadní tyč, kde se Janda dostal před obránce hostí a rybičkou“ poslal míč do sítě. Radost domácímu táboru bohužel rychle zkazil praporek AR1 za signalizaci ofsajdu, který viděl pouze on…

V 47´ dalekonosná, prudká střela Žižky těsně přeletěla hostující branku. V 54´ byl po centru z pravé strany v pok. území hostujícím obráncem, bez možnosti hrát míč, podkopnut Šolc, a přestože se jednalo o „vzorovou penaltu“, tak píšťalka HR zůstala němá…V 60´ se Voborník zbavil Herejta úderem do obličeje, ale svůj nájezd na Drekslera nedokončil, protože jej i míč připravil vracející se Husák. V 69´získali hosté vedení. Po ztrátě míče při rozehrávce poslal Durdil dlouhý pas na zadní tyč, kde Borák na ofsajdové hraně, ale spíš kus za ní, poslal volejem za záda domácího brankáře 0:1. Domácí hráči dokázali rychle odpovědět. Křížek se probil přes několik hráčů soupeře, jeho střelu vytlačil Novák na tyč a odražený míč Smetana dorazil do sítě 1:1. V 78´  zatáhl míč Šolc do pok. území, zpětnou přihrávkou oslovil střídajícího Bartoše, který volejem branku bohužel přestřelil. Rozhodující moment nastal v 80´, kdy AR1 pustil další ofsajd, Kadlečík potáhl míč po levé straně a jeho centr před branku poslal vracející Bartoš do vlastní branky 1:2. A protože zbytek utkání už byl bez brankových příležitostí, tak si odvezli hosté nezaslouženě všechny body.

Tento týden čekají loděnické fotbalisty dvě utkání. Už v úterý od 18.00 hodin přivítají v dohrávce Na Jánské Jílové a v sobotu odpoledne je čeká okresní derby na hřišti Neumětel, které bude již přímým bojem o udržení v soutěži.

AFK LODĚNICE – SOKOL NOVÁ VES p. Pleší   1 : 2  (0 : 0), hráno 29.4.2023 v 17:00 hod.