Oficiální stránky klubu

Číslo účtu:  262200336/0300

Los úvodního kola přivedl na Jánskou stejného soupeře jako před rokem. Daleké Dušníky skončily v loňském ročníku o jednu příčku lépe než zelenobílí, a proto se dalo čekat opět vyrovnané utkání. Vloni si po obratu v závěru hosté odvezli všechny body a žlutomodří byli nakonec úspěšnější i letos, když lépe zvládli penaltový rozstřel.

Utkání se hrálo za velkého horka a v opatrném začátku ani nenabídlo moc vzruchu. Až ve 12´se dostal ke sraženému míči na hranici brankového území Pospíšil, ale míč přes Krásu do branky nedostal. O dvě minuty později si domácí hráč, ale spravil chuť. Paleček z autu kousek od rohového praporku našel Mráze, ten se zbavil obránce a přesnou přihrávkou objevil na bližší tyči nabíhajícího Pospíšila, který tentokrát, tvrdou střelou, nedal Krásovi šanci 1:0. V 17´pronikl z levé strany do pok. území rychlý Burián, obešel několik hráčů, ale svoji střelu jen otřel o boční síť. V dalších minutách se hra odehrávala mezi šestnáctkami bez nebezpečného zakončení. Až ve 35´ byl na konci kombinační akce Mráz, jeho technický pokus z hranice pok. území jen těsně minul pravou tyč. O dvě minuty později předvedl hezký průnik Šimek, jeho prudkou střelu vyrazil Miška na roh. Poslední šanci poločasu měli hosté, když dostali výhodu PVK asi 22m od branky, ale Kobík domácí zeď neprostřelil.

Hned po přestávce předvedl sólo přes polovinu hřiště Mráz, od brankové čáry hledal přihrávkou pod sebe nabíhajícího Nováka, bohužel jeho volej nebyl ani důrazný, ani přesný a Krása střelu v pohodě zneškodnil. Znovu platilo staré pravidlo „nedáš – dostaneš“. Hned z protiútoku prohrál nedůrazný Majer souboj u brankové čáry s Buriánem, následovala přihrávka podél branky a na zadní tyči hostující kapitán Žáček snadno doklepl do odkryté branky 1:1. O chvilku později bylo pro domácí hráče ještě hůře. V 53´ nechali zelenobílí spoustu času na centr Pavlíka z pravé strany, který mířil na zadní tyč, u míče byl Burián dříve než Šolc a hlavou poslal míč do sítě 1:2. V 59´našel Novák z rohového kopu na „desítce“ volného Majera, který bohužel pro domácí celek, v dobré pozici míč promáchl. Hned z protiútoku běžel nejlepší hráč hostí sám na Mišku, ale domácí strážce souboj vyhrál. V 64´našel Majer pěkným centrem v šestnáctce Nováka, jeho hlavičku z 10m mířící pod břevno vytlačil Krása výborným zákrokem nad břevno. Vyrovnání se zelenobílí dočkali v 69´, kdy výborně hrající Pospíšil získal u postranní čáry míč, zbavil se obránce a jeho centr patou umístil do sítě střídající Šmíd 2:2. V závěrečné dvacetiminutovce se oba celky dostaly do několika slibných příležitostí, ale ani žlutomodří, ani bělozelení nebyli dostatečně přesní a důrazní. V největší šanci hostí byl kapitán Žáček, který ze sóla sice míč Miškovi mezi nohama protlačil, ale zpomalený míč stačila domácí obrana odkopnout. Na druhé straně byl blízko brance Pospíšil, který se rybičkou položil do centru na rohu brankového území, bohužel cíl těsně minul. Na nerozhodném a asi spravedlivém výsledku se už nic nezměnilo, a tak musel přijít, po závěrečném hvizdu velmi dobrého rozhodčího Pejši, na řadu penaltový rozstřel o bod navíc. Stejně jako na jaře v Dušníkách byli úspěšnější hráči Dušník, když rozhodující kop proměnil Skalický. Zelenobílí tak poprvé nezvládli rozstřel na Jánské.

Příští utkání sehrají loděničtí hráči v sobotu na hřišti v Rožmitále, a budou chtít hned domácí ztrátu nahradit. Nebude to snadné, Rožmitál v úvodním kole rozdrtil, do naší skupiny znovu zařazený, Sedlec-Prčice vysoko 4:0.

AFK LODĚNICE – TJ SOKOL DALEKÉ DUŠNÍKY    2 : 2  (1 : 0)  PK 2 : 3          hráno 26.8.2017 v 17:00 hod.

Sestavy:

Loděnice:          Miška st.

Paleček  –  Herejt  –  Kovač  –  Majer

Pospíšil – Mráz  –  Prokop  –  Žižka / 63´Šmíd /  –  Šolc / 83´ Vyskočil /

Novák / 67´ Petráček /

Dušníky:            Krása

Skalický  –  J. Houdek  –  Kobík  – Nováček

Slunečko / 46´ J. Sklenář /  –  Drnec  –  Žáček  –  M. Pavlík / 67´ V. Sklenář /

Šimek  –  Burián / 83´ Borodin /

Branky: F. Pospíšil, Šmíd – Žáček, Burián

PK: Majer a Herejt (B), Vyskočil, Pospíšil a Šmíd (N) – Šimek, V. Sklenář a Skalický (B), Kobík a J. Sklenář (N).

Statistika: střely na branku 6:8, mimo 5:4, rohy 4:5, ofsajdy 2:2, ŽK 1:0.

Rozhodčí: J. Pejša  –  P. Sandev  –  Krejsa  / KL /

Ostatní utkání 1. kola:

Dobříč            –   Chlumec                 3 : 0     Šittich, Jelínek, Slavík

Lety                –   Rudná                     3 : 1     Nejepsa, 2x vlastní – Wrobel

Rožmitál         –   Sedlec-Prčice         4 : 0     Holan 2, Hofman, V. Zakoucký

Dobříš B         –   Králův Dvůr B       4 : 1     Karas 2, Pjaták, Horáček – Černý

Sedlčany B     –   Petrovice                3 : 2     Stibor, V. Lípa, Strnad – O. Štemberk, Chlasták

Hýskov           –   Hostomice                         Odloženo na 28.9.

Ostatní utkání 2. kola:

Rudná                         –          Dobříš B                    SO 10.15¨

Chlumec                     –          Lety                            SO

Hýskov                       –           Dobříč                        SO

Králův Dvůr               –          Sedlčany B                 SO

Sedlec-Prčice             –          Petrovice                    NE

Daleké Dušníky         –          Hostomice                  NE

panerai repliky hodinek