Oficiální stránky klubu

Číslo účtu:  262200336/0300

Ve středu odpoledne čekal loděnické fotbalisty první ostrý zápas, když si po dvou letech zopakovali předkolo ČP v Trubíně a znovu s úspěšným koncem. Oba celky řeší generační problém, a proto nastoupili v omlazených sestavách. Nakonec se, na malém, vyprahlém hřišti projevila vyšší kvalita účastníka krajské soutěže.

V loděnickém dresu také poprvé nastoupila v ostrém utkání v útoku posila ze Stašova Milan Hrudka. Už ve 4´nabídl Majer Trubínu nebezpečný brejk. Jejich hráč odcentroval přes vybíhajícího Koubu, ale J. Prokop odvrátil na brankové čáře hlavou míč do bezpečí. V 11´ předvedl skvělý PVK z levé strany a poměrně ostrého úhlu O. Mráz, když zatočil přesně míč na bližší „šibenici“, a tím zaskočil domácího brankáře 0:1. V 14´ po další ztrátě míče následoval další domácí brejk, Brodan uvolnil Vokáče, který vystřelil pohotově, ale nepřesně. V 17´ dostal míč na pravé straně do brejku Hrudka, potáhl míč, a poté jeho lob skončil v brance u zadní tyče za zády bezmocného brankáře 0:2. O dvě minuty později nepřidal brankovou pojistku po přesné přihrávce O. Mráze na zadní tyči Šolc, jeho volej z hranice brankového území mířil vysoko nad branku. Následující období díky nepřesnostem moc vzruchu nenabídlo. Loděničtí hráči měli častěji míč pod kontrolou, naopak brejky domácích přinášeli nebezpečnější situace. Díky pozornému Koubovi ale žádnou situaci nezakončili úspěšně. V 36´ zatáhl míč O. Mráz, zpětnou přihrávkou na hranici pok. území oslovil Křížka, jeho rána byla hodně nepřesná. V 38´se přes několik hráčů probil R. Klička, ale už neměl sílu na přesné zakončení. Ve 42´ ještě z dálky napálil odražený míč Majer, ale i on nemířil přesně a těsně přestřelil.

Brzy po přestávce zelenobílí přidali brankovou pojistku, když v 53´ M. Mráz krásnou přihrávkou za obranu vysunul Hrudku, který přesnou střelou k pravé tyči nedal brankáři šanci 0:3. V 59´ O. Mráz vysunul svého bratra Matěje, jeho střelu na zadní tyč Hejcman dokázal vyškrábnout a dobíhajícímu Šolcovi zabránil ve skórování Blaha. V dalším průběhu hostující hráči kontrolovali průběh hry, o zakončení se pokoušeli především Šolc a Žižka, ale pouze jedna střela Šolce po uvolnění Křížkem byla trochu nebezpečná. Postupem času úroveň hry klesala a v 90´ se domácí hráči dočkali čestného úspěchu, když Petráš poslal do úniku po pravé straně kapitána Brodana, který dloubl míč podél vybíhajícího Kouby a ten si našel cestu do branky u zadní tyče 1:3.

Toto vítězství znamená, že loděničtí fotbalisté přivítají ve středu 29.8.18 v 17.30 Na Jánské v dalším kole Komárov.

FC FREYBURG TRUBÍN – AFK LODĚNICE   1 : 3  (0 : 2)          hráno 15.8.2018 v 18:00 hod.

Sestavy

Trubín                Váca / 46´ Hejcman /

Novák  –  Křesťan  –  J. Klička / 46´ M. Porsch /  –  Blaha / 59´ Šlégr /

Porsch / 71´ Maleček / – R. Klička / 46´ Gracias /  –  O. Petráš  –  Rajtr

Brodan  –  Vokáč

Loděnice           Kouba

Lehocký / 59´ Vyskočil / –  J. Prokop  –  Petráček  –  Majer / 80´ F. Hruban /

Šolc  –  O. Mráz  –  Žižka  –  M. Mráz / 72´ Štědrý /

Křížek  –  Hrudka / 77´M. Prokop /

Branky: Hrudka 2, O. Mráz – Brodan

Rozhodčí: Divílek  –  Ducký  –  Palek

panerai repliky hodinek